MŚ: POLACY BEZ KWALIFIKACJI OLIMPIJSKIEJ

Podczas 16. Mistrzostw Świata seniorów w boksie, które odbywają się w Baku trwa właśnie II seria walk półfinałowych. W najbardziej oczekiwanym przez nas pojedynku w wadze papierowej (49 kg), Rosjanin Dawid Ajrapetjan niestety i tym razem nie zdołał pokonać rutynowanego Chińczyka, Zou Shiminga ulegając mu na punkty 8-15. Wspomniany wynik pozbawia - miejmy nadzieję, że tylko do kolejnej kwalifikacji - olimpijskich złudzeń Łukasza Maszczyka, który zdobyłby paszport do Londynu, gdyby to Rosjanin wszedł do finału.

Nie ulega wątpliwości, że 'Sborna" ponosi w Baku wielką klęskę, czego nie kryją tamtejsi dziennikarze i kibice. Honoru rosyjskiego boksu w finale bronić będzie Misza Alojan (52 kg), który pokonał po zaciętym boju Amerykańskiego lidera, Rau`shee Warrena i najprawdopodobniej Jegor Mechoncew (81 kg) - o ile upora się z silnym, ale mało doświadczonym Kubańczykiem, Julio Cesarem de la Cruz. Wracając do pięknych pojedynków, wspomnijmy o zwycięskiej walce Wasyla Łomaczenki z inną gwiazdą amatorskiego boksu, Domenico Valentino z Włoch. Znakomitą passę kontynuuje inny Ukrainiec, Denis Berinczik, który najpierw pokonał Roniela Iglesiasa Sotolongo z Kuby, a w półfinale wyraźnie wypunktował Thomasa Stalkera z Anglii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ElChapinho
Data: 07-10-2011 18:09:34 
Na onecie był news że Maszczyk ma kwalifikację. Jak więc jest?
 Autor komentarza: DarthMar
Data: 08-10-2011 08:14:13 
No i gdzie się pochowali wszyscy fani kadrowiczków?Zero komentarzy pt.Chłopcy,nic się nie stało!Za 5 lat będzie następna olimpiada!:))Niebywałe...
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 11-10-2011 02:54:05 
Nic sie nie stalo ,polacy nic sie nie stało...stała sie tragedia panie Rybicki!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.