CYTATY 'KATA' Z KONFERENCJI PRASOWEJ

Leszek Dudek, fightnews.com

2011-10-05

- Wielu ludzi w wieku 46 lat i młodszych czuje się już kiepsko, nawet jeśli nie przyjęli zbyt wielu ciosów. Cóż, powinni zmienić swój styl życia - radzi legendarny Bernard Hopkins (52-5-2, 32 KO), który 15 października stanie do pierwszej obrony tytułu mistrza świata WBC w wadze półciężkiej. - Ja zmieniłem wszystko lata temu, mam więc nad rówieśnikami sporą przewagę. Niecodziennie czuję się, jakbym wciąż miał 26 lat. Zawsze powtarzam, że czuję się raczej na 36, a skoro metryki mówią, że mam skończone 46 lat, to mam dekadę przewagi.

Eksperci zgodnie stwierdzają, że najbliższy przeciwnik 'Kata', Chad Dawson (30-1, 17 KO), będzie trudniejszym rywalem niż przewidywalny i gorzej wyszkolony technicznie Jean Pascal, któremu Hopkins w maju odebrał pas championa. 29-letni 'Zły' ma na rozkładzie takie nazwiska, jak Antonio Tarver, Glen Johnson, czy Tomasz Adamek. W ubiegłym roku dość nieoczekiwanie przegrał z Pascalem i jego akcje znacząco spadły, jednak wciąż uznawany jest za jednego z najlepszych pięściarzy w kategorii do 175 funtów.

- Chcę, żeby Dawson widział, że mam siwe włosy. Chcę wyglądać jak jego ojciec. Nie jestem nim, ale z metryk wynika, że mógłbym być! W dzisiejszym świecie atleci tracą motywację po pierwszych sukcesach albo popełniają błędne decyzję, dokonują błędnych wyborów. Chad powiedział coś bardzo sensownego - zamierza zadawać bardzo dużo ciosów. Plan jest całkiem niezły, ale ja będę częściej trafiał. Będę agresywny i sprytny. Jeśli po dwóch ostatnich walkach ludzie twierdzili, że powrócił dawny Bernard Hopkins, niech obejrzą to starcie. Będę jeszcze lepszy. Spójrzcie na listę moich dokonań i na listę dokonań mojego przeciwnika. Musicie się zgodzić, że ja jestem Ferrari, a on Mercedesem. Wygra lepszy zawodnik, lepszy człowiek. Strategia pokona fizyczne możliwości. Zwycięży ten z nas, który chce tego bardziej - kończy 'Kat'.