SULAIMAN: CHAVEZ JEST GOTOWY NA MARTINEZA

Redakcja, boxingscene.com

2011-10-05

Prezydent WBC, Jose Sulaiman, uważa, że jego rodak, mistrz świata wagi średniej jego federacji, Julio Cesar Chavez Jr. (43-0-1, 30 KO), jest gotowy, by skrzyżować rękawice z Sergio Martinezem (48-2-2, 28 KO), który jest w posiadaniu diamentowego pasa WBC.

- Chciałbym wam przypomnieć, że Chavez ma na swoim koncie ponad czterdzieści zwycięstw, chce walki z Martinezem i moim zdaniem jest na nią gotowy. Jeśli teraz nie jest na to gotowy, to nie będzie gotowy nigdy. Julio powinien kontrolować swoją wagę. Jeśli tego nie zrobi, będzie miał dużo problemów z każdym przeciwnikiem, nie tylko z Martinezem. Jeśli nie będzie kontrolował wagi przed walką z Manfredo, może narazić się na wielkie niebezpieczeństwo. Myślę, że jego zespół powinien być w stosunku do niego  bardziej rygorystyczny w tej kwestii - zakończył Sulaiman.

Przypomnijmy, że Julio Cesar Chavez jr. swój kolejny pojedynek w obronie pasa WBC stoczy 19 listopada podczas gali boksu zawodowego w Houston. Jego rywalem będzie Peterem Manfredo Jr. (37-6, 20 KO).