MŚ: ZMIANA WERDYKTU W WALCE ŁOMACZENKI?

AIBA w trybie pilnym pozytywnie rozpatrzyła wniosek reprezentacji Ukrainy, w sprawie zmiany werdyktu pojedynku w 1/8 finału 16. Mistrzostw Świata w Baku, w którym Wasyl Łomaczenko (60 kg) został uznany za pokonanego (19-20) w walce z Brazylijczykiem Robsonem Conceicao.

Tak więc, Ukrainiec najprawdopodobniej nadal rywalizować będzie o tytuł amatorskiego mistrza świata wagi lekkiej i w ćwierćfinale zmierzy się z Fazliddinem Gaibnazarowem z Uzbekistanu. Dlaczego "najprawdopodobniej"? Bo reprezentacja Brazylii skierowała właśnie do AIBA odwołanie w sprawie niniejszej decyzji.

PS. Odwołanie ekipy Brazylii zostało oddalone, a wynik pojedynku zweryfikowano na 20-19 dla Wasyla Łomaczenki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-10-2011 09:55:50 
skoro u amatorow takie jaja to co sie dziwic ze w zawodostwie gdzie sa wielkie pieniadze dzieja sie cuda
 Autor komentarza: glaude
Data: 05-10-2011 10:57:55 
Nie dziwię się, ze Brazylia też złożyła protest. Tyle kasy wyłożyli na łapówki dla sędziów- a tu "zwycięstwo" im odebrali. Kasa przepadła- bo sędziowie wywiązali się z zadania, a walka przegrana z winy odwołujących się Ukraińców.

Normalnie skandal. Skoro Ukraińcy chcą mieć zwycięstwo to powinni zwrócić kasę wyłożoną na sędziów Brazyliczykom- a nie tak za darmo.

Wygrani sa tylko sędziowie. Napchali kieszenie. O wstdzie wszyscy niedługo zapomną- a w zawodostwie mogą większe przekręty robić. Markę już sobie wyrobili.

P.S.
Jak mawia mój kolega:
"kiedyś normą był ogół, teraz normą jest margines".
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 05-10-2011 12:10:58 
Oszustwo z zimną krwią!Jest zmiana werdyktu i dobrze.Ale na tym nie powinno się skończyć.Całą ekipę sędziowską obsługującą tą walkę powinno się na zawsze odsunąć od boksu i oddać do dyspozycji prokuratorów !
 Autor komentarza: ellewator
Data: 05-10-2011 12:15:43 
siemanko wie ktoś gdzie działa transmisja na żywo z MŚ w Baku??? tylko sprawdzoną bo na niektórych co miała niby być niema.....
 Autor komentarza: Popiol
Data: 05-10-2011 13:16:38 
glaude

Masz racje. Biedni Brazylijczycy zbierali pieniądze na wałek pewnie przez cały rok, żeby chociaż jednego swojego przepchnąć do IO, a tu Ukraińcy się odwołują. Powinni się nauczyć przyjmować wałki z honorem.
 Autor komentarza: meahh
Data: 05-10-2011 15:03:25 
Dobrze, ze zmienili werdykt, nalezalo sie ukraincowi. Takiego serca do walki dawno nie widzialam.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.