SILLAKH CHCE ZAWĘDROWAĆ DO WAGI CIĘŻKIEJ

Były kapitan amatorskiej reprezentacji Ukrainy, aktualnie obiecujący zawodowy pięściarz wagi półciężkiej, 26-letni Ismayl Sillakh (16-0, 13 KO), który kolejny pojedynek stoczy 4 listopada, podczas gali bokserskiej w Moskwie, marzy, by w przyszłości zastąpić na bokserskim szczycie braci Kliczko.

- W tej chwili postawiłem sobie za cel zdobycie tytułu mistrza świata wagi półciężkiej - zadeklarował Sillakh. - Następnie przejdę do wagi cruiser, by z kolei tam zdobyć pasy mistrzowskie. A później - o ile pozwolą mi na to warunki fizyczne - spróbuję swoich sił w królewskiej dywizji. Kliczkowie zdominowali wagę ciężką, ale taki stan rzeczy nie będzie trwać wiecznie. Chciałbym ich zastąpić na mistrzowskim tronie, ale by to zrobić, muszę przejść przez bardzo wyboistą drogę. Wiem, że do realizacji wszystkich celów potrzebuję grubo ponad rok ciężkiej pracy.

Jednocześnie Sillakh z wielkim szacunkiem odnosi się do swoich słynnych rodaków, którzy zdominowali wagę cięzką:

- Nie ma dzisiaj na świecie lepszych od Witalija i Władimira. Nawiasem mówiąc, rozumiem, dlaczego Amerykanie nie są zainteresowani rywalizacją w wadze ciężkiej. Postawcie się na ich miejscu. Jak tylko pojawi się u nich "ostatnia nadzieja Ameryki" Kliczkowie natychmiast rzucają ją na deski. I tak w kółko, rok po roku. Jak długo dumni Amerykanie mają oglądać, jak Kliczkowie miażdżą ich rodaków? - pyta retorycznie ukraińska nadzieja.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 05-10-2011 09:37:11 
Na ciężką Syllach jest ewidentnie za mały, ale w cruiser pewnie mógłby namieszać. Każdy nowy dobry bokser jest w tej wadze pożądany, ponieważ na dziś istnieje tam zjawisko zamkniętego koła niemożności. W cruiser słabo płacą, więc najlepsi bokserzy uciekają do HW, przez co poziom jest niski, a to powoduje, że słabo płacą. I kółko się zamyka. Musi trafić się jeden bokser z prawdziwego zdarzenia, który poskłada tych wszystkich nieudolnych mistrzów w rodzaju Włodarczyka, Hucka i innych, a potem zechce przez kilka lat dominować w CW. Wtedy ranga CW wzrośnie.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-10-2011 09:54:39 
Hugo
ales sie uparl na Diablo

Sillah to swietny bokser i cos z niego bedzie a ja mu zycze realizacji marzen

a jego zdanie o HW i USA jest identyczne z moja opinia ktora juz zreszta wielokrotnie wyrazalem
 Autor komentarza: Szczupak007
Data: 05-10-2011 11:52:46 
będzie jak z Adamkiem, Heyem i już niebawem Mormckiem. Deklasacja. Chyba że przejście do ciężkiej Sillakha nastąpi po odejściu obydwu braci. Wtedy Sillakh będzie obijał Chambersa i takich tam.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.