MICHELUS: ZABRAKŁO OBYCIA W RINGU

Dzisiaj z mistrzostwami świata w azerskim Baku pożegnał się Dawid Michelus (kategoria do 56 kg). 18-letni wychowanek Sokoła Piła przegrał z doświadczonym Bułgarem Detelinem Dalaklijewem 7:19.

Tuż po zakończeniu walki redakcji BOKSER.ORG udało się przeprowadzić rozmowę z naszym kadrowiczem. Michelus przyznał, że kluczową rolę dla przebiegu walki miała pierwsza runda, po której reprezentant Polski przegrywał z mistrzem świata z 2009 roku 3:5 i był zmuszony odrabiać straty.

- No cóż, byłem gorszy. Jakbym nie przespał pierwszej rundy, to być może walka potoczyłaby się inaczej. Schodząc do narożnika po pierwszym starciu myślałem, że wynik będzie remisowy, 5:5. Sędziowie jednak wskazali 5:3 na korzyść Bułgara. Od drugiej rundy nie miałem wyjścia, musiałem iść do przodu. Kondycję mam mistrzowską, ale zablokowałem się i moje ciosy nie miały odpowiedniej siły rażenia. Nieważne, że było ich dużo, brakowało w nich siły i dynamiki – powiedział perspektywiczny bokser.

Młody pięściarz zwraca uwagę na brak odpowiednich sesji sparingowych przed azerskim czempionatem, który był przy okazji szansą na kwalifikację olimpijską do Londynu.

- Zabrakło mi obycia w ringu. Po za wspólnymi treningami z kadrowiczami zabrakło sparingów z zagranicznymi pięściarzami, a przecież wtedy najwięcej można się nauczyć. Rok temu, przed mistrzostwami świata juniorów, mieliśmy przez 2 tygodnie sparingi z Litwinami. Potem pojechaliśmy na Białoruś i tam trenowaliśmy z gospodarzami i Kazachami. Trzy dni sparingów, dzień przerwy i powtórka. Zyskałem wtedy dużo pewności, wiedziałem na co mogę sobie pozwolić w ringu. Na pewno nie mam pretensji do trenerów, ponieważ kondycyjnie byłem w dobrej dyspozycji. Jednak w dzisiejszych czasach boks lewy-prawy-lewy niewiele już daje – komentował Michelus.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 03-10-2011 20:55:48 
Otwarcie powiedział że szkolenie jest mówiąc delikatnie do dupy !!!
 Autor komentarza: DAB
Data: 03-10-2011 21:11:56 
Mój imiennik pierniczony dobrze gada:)Będzie z niego pociecha w amatorce i bez kasków
 Autor komentarza: lukasm
Data: 03-10-2011 22:15:37 
tu nie chodzi o samo szkolenie (przygotowanie do zawodów) ale o rozwiązania strategiczne całego szkolenia. Sparingi z międzynarodowymi zawodnikami druga sprawa może czas wprowadzić jednakowy plan szkolenia dla wszystkich zawodnikow zrzeszonych i egzekowanie tego od ich trenerów (a jak w klubie jest lipa to wypad) ale na to trzeba mieć hajs a jak wiemy pzb tego nie ma
 Autor komentarza: lewysierpowy
Data: 03-10-2011 22:15:47 
Mixhelus przegral 15;5, a nie 19;7
 Autor komentarza: lewysierpowy
Data: 03-10-2011 22:16:01 
Michelus*
 Autor komentarza: Yaras72 (Redaktor bokser.org)
Data: 03-10-2011 22:22:37 
W oficjalnym protokole AIBA jest wynik 19-7
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 04-10-2011 13:47:54 
Inteligentny chłopak, wie OCB i przy tym dobrze, że nie chce wieszać psów na swoich trenerach, bo tak czy siak nie wypada. Ale proszę, obejrzyjcie sobie na yt jakieś nagrania z treningów reprezentacji... to jest katastrofa niestety ;/
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.