MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI

Leszek Dąbrowski, Informacja własna

2011-10-03

Po wielu tygodniach przygotowań w najbliższą środę do Wałcza przybywają najlepsi zawodnicy w Polsce, aby od czwartku do soboty rywalizować o mistrzowskie tytuły podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Do krajowych Mistrzostw zakwalifikowało się aż czterech zawodników, a piąty z nich liczy na start w przypadku absencji swoich rywali.

Organizatorami tego kolejnego wielkiego pięściarskiego wydarzenia w naszym regionie są Urząd Miasta Wałcz, Starostwo Powiatowe w Wałczu, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Bokserski, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Bokserski Klub Sportowy Bukowina Wałcza, a nad całością czuwa niezastąpiony przy tego typu eventach Marek Matela.

Akcja plakatowa rusza dopiero dzisiaj, ponieważ organizatorzy nie chcieli przeszkadzać kandydatom w wyścigu do sejmu, a my jako pierwsi prezentujemy oficjalny plakat Mistrzostw Polski, na którym widnieje wizerunek największej nadziei BKS Bukowina – kapitana drużyny Adama Kality.

Wstęp na mistrzostwa jest jak zwykle w Wałczu bezpłatny, a transmisję z tego ważnego dla Wałcza wydarzenia na bieżąco będzie można śledzić na stronach live.bokser.org oraz stronie wałeckiego magistratu. Jak widnieje na plakacie zawody rozegrane zostaną na hali sportowej w Gimnazjum nr 2 w Wałczu, a woli wyjaśnienia dodamy tylko, że zawodnicy startujący w wałeckich Mistrzostwach to przedział wiekowy 18-23 lata. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału i dopingu przede wszystkim dla wałeckich zawodników.