SYLVESTER: TO JA ZGARNĘ PAS

Proksa ma 26 lat. To dobry wiek, aby zostać mistrzem Europy. Niestety ja mam coś przeciwko temu, bo to ja chcę zdobyć ten tytuł. I uda mi się to - mówił nam Sebastian Sylvester (34-4-1, 16 KO) na 24 godziny przed dzisiejszą walką z Grzegorzem Proksą (25-0, 18 KO), której stawką będzie wakujący tytuł czempiona Starego Kontynentu w wadze średniej. 31-letni "Huragan" to były mistrz świata federacji IBF i dwukrotny mistrz Europy. Walka odbędzie się w Neubrandenburgu. W 4,5 tysięcznej hali Jahnsportforum zawodnik grupy Sauerland Event wystąpi już po raz siódmy w zawodowej karierze.

- Jak długo szykował się pan do walki z Grzegorzem Proksą?
Sebastian Sylvester:
Przygotowania zaczęliśmy już dawno, ale na początku trenowałem pod kątem walki z Sebastianem Zbikiem, dopiero potem do walki z Proksą. Łącznie jestem w treningu już od dwunastu, trzynastu tygodni.

- Które walki Proksy pan oglądał i analizował?
SS:
Oglądałem parę jego walk na youtubie, ale szczerze mówiąc nie zwracałem uwagi na to, kim byli jego rywale. Widziałem, że boksuje w sposób bardzo agresywny i często napiera do przodu. Boksuje naprawdę dobrze.

- Spodziewa się pan twardej walki? Potrwa ona pełen dystans? Myśli pan, że Proksa będzie atakował i szukał nokautu?
SS:
Z bilansu jego walk wiem, że wygrał 25 walk, z których 18 skończył przed czasem. 12 rund to dużo czasu. Zobaczymy, czy mu się uda. Liczę się z tym, że będzie próbował wszystkiego, aby skończyć walkę przed czasem. Muszę zobaczyć, co będzie robił w pierwszych rundach, bo liczę się z tym, że będzie atakował od początku. Proksa wejdzie do ringu chcąc pokazać: "Zobacz, przyjechałem tu, aby zostać mistrzem Europy". Jest młody. Ma dopiero 26 lat.  To dobry wiek, aby zostać mistrzem Europy. Niestety ja mam coś przeciwko temu, bo to ja chcę zgarnąć ten tytuł. I uda mi się to.

- W Neubrandenburgu walczy pan już po raz siódmy. Walki w tym miejscu są dla pana czymś szczególnym, czy nie ma specjalnej różnicy gdzie pan boksuje?
SS:
Zawsze fajnie jest boksować tutaj, u siebie. Wie się wtedy, że na trybunach jest pięć tysięcy ludzi, którzy skandują twoje nazwisko. Tym razem przewaga moich kibiców może być nieco mniejsza, bo Polska, na przykład Szczecin, leży niedaleko. Jestem jednak pewien, że moich fanów będzie więcej. Dużo przyjemniej walczy się, gdy ma się za sobą swoich ludzi. Proksa jest przyzwyczajony do walk za granicą.

- Tak, w Polsce nie boksował jeszcze nigdy.
SS:
Dlatego nie sądzę, aby się przejął walką na obecym terenie.

- Jak widzieliśmy na konferencji prasowej, Grzegorz jest bardzo pewny siebie. Jak jego pewność siebie robi na panu wrażenie?
SS:
Nie, to całkiem normalne. Przyjeżdża tu z bilansem samych zwycięstw w 25 walkach. Przyjeżdża z podniesioną głową. Dziwne byłoby, gdyby przyjechał tu z nastawieniem: "Tak, tak. Nie wiem, zobaczymy.". Jest pozytywnie nastawiony. Trzeba jednak
spojrzeć, z kim do tej pory boksował. Nie walczył z rywalami wysokiej klasy.
Teraz będzie miał taką możliwość po raz pierwszy. Zobaczymy. Po walce wszyscy będziemy mądrzejsi.
 

Rozmawiał w Neubrandenburgu Krzysztof Jaszczuk, Bokser.org.
 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Emsiem
Data: 01-10-2011 12:42:50 
Sebastian mnie pozytywnie zaskoczył. Widać, że porządny człowiek i solidny bokser.
 Autor komentarza: yok3r
Data: 01-10-2011 12:46:49 
"Dziwne byłoby, gdyby przyjechał tu z nastawieniem: "Tak, tak. Nie wiem, zobaczymy."


- "Zobaczymy. Po walce wszyscy będziemy mądrzejsi."


pewnosci siebie w 100% to on nie ma :) i dobrze
już się nie mogę doczekać
 Autor komentarza: Sheller
Data: 01-10-2011 12:47:53 
Ta zwłaszcza w walce z Geale pokazał jaki to z niego solidny bokser... Grzesiu go zmiecie - taka jest moja ocena...
 Autor komentarza: darbarek
Data: 01-10-2011 12:52:36 
orientujecie sie czy mozna polgeac na streamie z boxingguru a moze jakies inne linki do walki, dzieki
 Autor komentarza: nanmin
Data: 01-10-2011 13:01:16 
@darbarek
Można polegać na streamie od boxingguru. Jeszcze nigdy mnie ich stream nie zawiódł ;)
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 01-10-2011 16:01:17 
Niestety ja mam coś przeciwko temu,Heheh mysli ze ma kupionych sedziów.Wedlug mnie nawet sedziowie bedą za Proksą,,Sauerland chce wykopac Sylwestra jak kiedys Valujeva juz sie poprostu przejadł i znudził .Jest nudny jak flaki z olejem
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.