BARKER CIĘŻSZY OD MARTINEZA

Redakcja, boxingscene.com

2011-10-01

Już jutro na gali w Atlantic City odbędą się dwie interesujące potyczki. W walce wieczoru czołowy pięściarz P4P, Sergio Gabriel Martinez (47-2-2, 26 KO), zmierzy się z niepokonanym Darrenem Barkerem (23-0, 14 KO). W stawce pojedynku znajdzie się należący do Argentyńczyka tytuł WBC Diamond.

36-letni 'Maravilla' wniósł dziś na wagę zaledwie 158 funtów, zapewne w celu utwierdzenia wątpiących, że bez problemu może zejść nawet kilka kilogramów poniżej limitu kategorii średniej. 'Dazzling' Barker był odrobinę cięższy i zanotował 159,5 funta.

Oprócz pojedynku Martinez-Barker, kibice zobaczą także ciekawie zapowiadające się rewanżowe starcie pomiędzy trenowanym przez Emanuela Stewarda Irlandczykiem Andy Lee (26-1, 19 KO), a jego pierwszym pogromcą - Brianem Verą (19-5, 12 KO). Dziś obydwaj zawodnicy ważyli po 163 funty, aczkolwiek Lee z pewnością zejdzie jeszcze do limitu wagi średniej, gdyż wymieniany jest w gronie potencjalnych przeciwników Martineza, który stosunkowo łatwo powinien ograć jutro niesprawdzonego w bojach z czołówką Barkera.