ADAMEK: JEST W TYM TROCHĘ ZAWIŚCI

Boks jest trochę z boku i zbyt wiele o nim nie myślę. Ale do ringu jeszcze wrócę - powiedział Tomasz Adamek.

- Jak pana znam, to wie pan, co się dzieje w bokserskim świecie. David Haye trochę pana szczypie. Było coś o „głupim Polaku" i tym podobne...
TA: To taki biznes, że każdy szuka dobrych walk. Gdybym zmierzył się z Haye'em, to pokazałaby to telewizja HBO. Wiem już o tym. To z kolei oznacza, że można byłoby dobrze zarobić na takim pojedynku. Tak właśnie działa ten biznes, a czy Haye chciałby walki ze mną? Jeśli nie dojdzie do porozumienia w sprawie potyczki z Kliczką, to pewnie tak. Ja jednak myślę najpierw o jakiejś walce rozgrzewkowej. A później? Wszystko w tym biznesie jest możliwe. Wracając do Brytyjczyka i tego, co mówi, to wszyscy dobrze wiedzą, że to jego sposób autopromocji. Zawsze dużo mówił. Ja wolę pokazywać serce do walki w ringu. Każdy z nas ma swój styl. On nie zmieni mnie, ja nie zmienię jego. Jest jak jest.

- Skąd pan wie, że HBO pokazałoby wasz pojedynek?
TA: Bo wiem. Na pewno by chcieli przeprowadzić transmisję, proszę mi uwierzyć. Tylko na razie dla mnie nie ma tematu boksu. Przecież od mojej walki z Kliczką minęło dopiero kilkanaście dni. Przyszłość pokaże jak potoczą się moje losy.

- Na razie chęć walki z panem wyrazili, między innymi, Albert Sosnowski oraz Mariusz Wach. Co pan na to?
TA: Przecież to moi koledzy, a ja nie chcę już więcej walczyć z Polakami. Skończmy ten temat. Tak samo jak ten o moim powrocie do niższej kategorii wagowej. W ogóle nie ma o czym mówić. Nie będę znowu zrzucał kilogramów i się męczył. Jestem bokserem wagi ciężkiej i tak już zostanie. Chcę dać sobie jeszcze jedną szansę, jeszcze raz spróbować. Zresztą, już to panu mówiłem.

- A co pan myśli o zamieszaniu wokół pańskiego trenera Rogera Bloodwortha? Wielu oskarża go o to, że zwyczajnie źle przygotował pana do pojedynku z Ukraińcem.
TA: W ogóle nie ma takiej kwestii. Po wygranej walce wszyscy chwalą i boksera, i jego trenera. Po porażce jest dokładnie odwrotnie. Ja się tym nie przejmuję. Uważam, że byłem bardzo dobrze przygotowany do wrocławskiej potyczki. Problem jest taki, że tego konkretnego dnia byłem zwyczajnie gorszy od Witalija Kliczki i przegrałem. Co więcej mam powiedzieć? Moim zdaniem dzięki temu, czego nauczył mnie Roger, udało mi się uniknąć wielu mocnych ciosów. Tak naprawdę tych rzeczywiście silnych uderzeń zebrałem od Kliczki tylko kilka. Nie zrezygnuję z pracy z Rogerem i proszę to napisać. Przez te półtora roku, od kiedy razem pracujemy, nauczył mnie naprawdę bardzo wiele.

- Wśród krytykujących pana są: Jerzy Kulej oraz były pański trener Andrzej Gmitruk.
TA: Ich prawo, zresztą każdy takie ma. A co ja na to? Jest w tym trochę zawiści i zazdrości. Taka jest moja opinia.�

Rozmawiał KAMIL WOLNICKI

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: matt866
Data: 30-09-2011 15:42:57 
Po kiego grzyba takie wywiady robić?Ciągle te same pytania,Tomek odpowiada na nie z niechęcią,nic z tego wywiadu sie nie dowiedziałem,co za fachowiec...
 Autor komentarza: xionc
Data: 30-09-2011 15:43:16 
trener dostaje 10%, wiec za walke z Witalijem Roger zainkasowal milionik. niezle
 Autor komentarza: Zakrza2
Data: 30-09-2011 15:50:17 
Pewnie, że zawiści. Każdy by dał się obić za tyle pieniędzy i jeszcze być uważanym za boksera.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 15:51:03 
"Ja jednak myślę najpierw o jakiejś walce rozgrzewkowej."

Czyli jednak najpierw bum w Prudential, potem walka z kimś z czołówki i na koniec wypłata od Włada. Chyba tak to sobie wykombinował Adamek
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 15:56:37 
"un4given Data: 30-09-2011 15:51:03 "Ja jednak myślę najpierw o jakiejś walce rozgrzewkowej."

Czyli jednak najpierw bum w Prudential, potem walka z kimś z czołówki i na koniec wypłata od Włada. Chyba tak to sobie wykombinował Adamek"

Adamek mowiac o HBO, z pewnoscia wie co Max Kellerman mowil w swoim LA radiowym segmencie, a mianowicie iz w interesie tej stacji lezy promowanie "rownych szansowo walk" na szczycie dywizji. Sugerowal Haye-Adamek i kilka innych zestawien z uwzglednieniem Arreoli, Heleniusa i nowej generacji mlodych piesciarzy jak Wilder, Mitchell etc...
Co do walki na rozgrzewke, Goral wie doskon ale, iz musi to byc przeciwnik z pierwszej dwudziestki rankingow, w przeciwnym przypadku impreza taka nie przyniesie zysku.
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 15:56:49 
"Jestem bokserem wagi ciężkiej i tak już zostanie."

Niestety Tomku, ale nigdy nie byłeś i nie będziesz bokserem wagi ciężkiej.

"Nie zrezygnuję z pracy z Rogerem i proszę to napisać. Przez te półtora roku, od kiedy razem pracujemy, nauczył mnie naprawdę bardzo wiele."

Jeśli nawet Roger go czegoś nauczył, to nie sądzę, żeby miało to coś wspólnego z boksem. Zamiast oczekiwanego postępu, zaobserwowaliśmy niestety znaczny regres formy i chyba każdy się ze mną zgodzi.

Tematu reakcji Adamka na krytykę ze strony Gmitruka i Kuleja nawet nie chce mi się komentować.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 15:58:28 
"Zakrza2 Data: 30-09-2011 15:50:17 Pewnie, że zawiści. Każdy by dał się obić za tyle pieniędzy i jeszcze być uważanym za boksera."

Mowiac wlasnie o zawisci i prowincjonalnosci intelektualnej - znakomity przyklad cytat powyzej...LOL...
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 30-09-2011 16:01:10 
No baa gala będzie super. Będzie prospekt Edmund Gerber i ceniony w niemczech Murat. Będą dobre walki
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 16:04:10 
"Pyskaty Data: 30-09-2011 15:56:49 "Jestem bokserem wagi ciężkiej i tak już zostanie."

Niestety Tomku, ale nigdy nie byłeś i nie będziesz bokserem wagi ciężkiej."

Dlaczego wszyscy tak bardzo chca spychac Adamka do kategorii do ktorej nie chce wrocic i z pewnoscia nie wroci??? Jaki jest sens takich wlasnie wypowiedzi. To Goral wychodzi do ringu i jego decyzje sa takie jakie sa. Skoro czuje sie bokserem wagi ciezkiej, to znaczy ze tak jest, bez wzgledu na malkontentow. To nie jest tak, ze Adamek przegrywajac z Vitaliyem skompromitowal sie czymkolwiek. Wciaz Polak jest czolowym piesciarzem w tej kategorii, a ze kilku zawistnikow (przewaznie w Polsce, no i definitywnie Ambrose u nas), wyrzucilo Gorala w swych rankkingach do trzeciej setki, to juz zupelnie nieistotne...
 Autor komentarza: pyra90
Data: 30-09-2011 16:12:43 
Adamek i tak mistrzem świata HW już nie będzie ,jak Kliczki odejdą to będzie już za stary żeby zdobyć pas .
Z wiekiem traci się czynniki na których bazuje Adamek to znaczy szybkość,zrywność,mobilność,kondycje
Ostatnia z boksera schodzi siła fizyczna i siła ciosu,między innymi dlatego Foreman zdobył pas mając 45 lat bo na tych czynnikach bazował całą karierę.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 16:15:22 
"pyra90 Data: 30-09-2011 16:12:43 Adamek i tak mistrzem świata HW już nie będzie ,jak Kliczki odejdą to będzie już za stary żeby zdobyć pas .
Z wiekiem traci się czynniki na których bazuje Adamek to znaczy szybkość,zrywność,mobilność,kondycje
Ostatnia z boksera schodzi siła fizyczna i siła ciosu,między innymi dlatego Foreman zdobył pas mając 45 lat bo na tych czynnikach bazował całą karierę."


Masz prawdopopdobnie racje, a czy znaczy to iz mozna Goralowi odmowic prawa do robienia wszystkiego by ten tytul zdobyc?
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 30-09-2011 16:16:23 
@Pyskaty i tobie podobni...

Skończcie żyć przeszłością i zrozumcie, że chłop ważący ok. 100 kg to bokser wagi ciężkiej. Bokser wagi NIE - CIĘŻKIEJ musi ważyć poniżej 200 funtów, czyli 90,719 kg. Tymczasem WY żyjecie tym skąd kto przybył i jaką drogę przebył. Zasady boksu zawodowego jasno precyzują co to jest waga ciężka a fakt jej otwartości poprzez brak górnego limitu nie upoważnia do pisania, że ktoś kto waży powyżej 200 funtów nie jest ciężkim.

Tego rodzaju opowieści robią sie po prostu niesmaczne, nudne i zamulające. Równie nudne jest pisanie, że niejaki Chambers jest małym ciężkim mimo tego, że w ostatnich walkach ważył PONIŻEJ 95kg!!! Pomimo, bo komu jak komu, ale to jemu należałoby rzec "weź się chłopie za siebe i zejdź do cruiser". A taki Arreola... gdyby wytopić z niego tłuszcz to miałby mniej mięśni niż Adamek!

Puknijta sie więc w łepetyny i piszcie o tym, co teraz, o tym co jest faktem. Adamek jest gorszy niż Kliczkowie - to fakt. Tak samo jak faktem jest, że jest bokserem wagi ciężkiej.

Jeśli więc ktoś mocno pragnie i musi (bo inaczej sie udusi) kategoryzować bokserów w HW to niech to robi na linii lepszy-gorszy, a nie na linii:

nieciężki ciężki - mały ciężki, średni ciężki - duży ciężki - Wałujew.
 Autor komentarza: pyra90
Data: 30-09-2011 16:16:36 
Foreman był wybrykiem natury:
Nie posiadał skillów czysto bokserskich a mimo to w złotych latach 70 zmiótł całą czołówkę prócz Aliego
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 16:17:52 
Autor komentarza: cop Data: 30-09-2011 16:04:10

"Dlaczego wszyscy tak bardzo chca spychac Adamka do kategorii do ktorej nie chce wrocic i z pewnoscia nie wroci???"

Być może dlatego, że tam właśnie był mistrzem i nokautował swoich rywali, a w kategorii ciężkiej nie potrafi przewrócić nawet mniej niż przeciętnego McBride'a.

"Jaki jest sens takich wlasnie wypowiedzi."

Sensem takich właśnie wypowiedzi jest wyrażenie swojej opinii na ten temat.

"Skoro czuje sie bokserem wagi ciezkiej, to znaczy ze tak jest, bez wzgledu na malkontentow."

Wymień mi atuty Adamka, które pozwalają określać go mianem boksera wagi ciężkiej.

"To nie jest tak, ze Adamek przegrywajac z Vitaliyem skompromitowal sie czymkolwiek."

Może się nie skompromitował, ale nabrał wielu kibiców, mając świadomość, że wychodzi jedynie po wypłatę życia.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 16:22:25 
"Może się nie skompromitował, ale nabrał wielu kibiców, mając świadomość, że wychodzi jedynie po wypłatę życia. "

Wydaję mi się, że on w tą wygraną naprawdę wierzył. Poza tym doskonale wiedział, że jak wygra to będzie kolejna wielka wypłata. Gdyby wygrał tą walkę byłby w bokserskim heaven ;)
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 16:25:50 
UrbanHorn

"A taki Arreola... gdyby wytopić z niego tłuszcz to miałby mniej mięśni niż Adamek!"

Może i by miał mniej mięśni, ale co w związku z tym?
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 16:26:53 
"Może i by miał mniej mięśni, ale co w związku z tym? "

Chyba to, że Arreola zaczynał w półciężkiej ;)
 Autor komentarza: Jorn11
Data: 30-09-2011 16:27:29 
przepisze to co napisałem w którymś poście niżej...ludzie naprawdę mniej jadu Tomek to najlepszy polski bokser obok Michalczewskiego..... przegrał z Vitkiem bo był najzwyczajniej w świecie za mały i przez to bezbronny a warto podkreślić ze walczył z najlepszym HW(Władek ma pasy tylko dla tego ze Vit miał paroletnia przerwę)..... to było od początku oczywiste a ci którzy myśleli inaczej patrzyli chyba tylko sercem a nie logika ..... Kliczko są zdecydowanie poza zasięgiem i nie tylko dla Tomka ...dla całej reszty również do tego dołożę jeszcze Haye-a który jest szybszy i ma cios jestem prawie pewny ...i z nim Tomek by również przegrał i to przez KO.... natomiast Povietkiny i cala reszta jest do obicia ... jeśli Tomek zmieni trenera popracuje nad silą ma szanse w przyszłości na mistrza ...pozdrawiam
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 16:27:55 
"Autor komentarza: un4given Data: 30-09-2011 16:22:25

Wydaję mi się, że on w tą wygraną naprawdę wierzył. Poza tym doskonale wiedział, że jak wygra to będzie kolejna wielka wypłata. Gdyby wygrał tą walkę byłby w bokserskim heaven ;)"

Tylko jak można wierzyć w wygraną, kiedy nie ma się kompletnie żadnych argumentów?
 Autor komentarza: oxy10
Data: 30-09-2011 16:28:04 
No ciekawe, co tam Haye w końcu zadecyduje,bo zostało mu praktycznie 13 dni do ogłoszenia decyzji.Cicho coś o negocjacjach walki z Vitem,to może dotrzyma słowa.Prawdziwe pasy mają Kliczkowie i to się nie zmieni chyba aż do odejścia ich,no chyba ,że pojawi się nagle jakiś kozak,a tak ,Tomek może bić się z pozostałymi o jakieś niby pasy,niby mistrza.Federacje wymyślają jak np.WBA pas dla Powetkina ,bo co mają robić?Niby mistrzem może będzie Tomek.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 16:31:31 
"Tylko jak można wierzyć w wygraną, kiedy nie ma się kompletnie żadnych argumentów?"
Góral wierzył w swoją szybkość i movement ;)
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 16:31:33 
"Autor komentarza: un4given Data: 30-09-2011 16:26:53

Chyba to, że Arreola zaczynał w półciężkiej ;)"

Wielu bokserów zaczynało w niższych kategoriach wagowych, ale przechodząc do wagi ciężkiej nie stracili swoich atutów. Adamkowi zdecydowanie zaszkodziła zmiana kategorii na HW i trzeba być ślepym, żeby tego nie zauważyć.
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 16:33:19 
"Autor komentarza: un4given Data: 30-09-2011 16:31:31"

"Góral wierzył w swoją szybkość i movement ;)"

Tak, a okazał się wolniejszy od Kliczki.
 Autor komentarza: Siwy1
Data: 30-09-2011 16:36:34 
Tu akurat się zgodzę z Adamkiem bo wszyscy skoczyli na trenerów, każdy teraz ma 10000 pomysłów jak pokonać Vitka a tak naprawdę kto by nie stał w narożniku walka wyglądała by mniej więcej tak samo.
Pan Kulej powinien powoli zawijać się na całkowitą emeryturę, telewizorek, ogródek itp bo zaczyna powoli bredzić.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 16:41:20 
"każdy teraz ma 10000 pomysłów jak pokonać Vitka a tak naprawdę kto by nie stał w narożniku walka wyglądała by mniej więcej tak samo."

Dokładnie.

"Tak, a okazał się wolniejszy od Kliczki. "

Co nie znaczy, że wierzył przed walką, że będzie szybszy ...
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 16:42:08 
*Miało być: Co nie znaczy, że NIE wierzył
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 16:43:41 
"Autor komentarza: un4given Data: 30-09-2011 16:41:20

Co nie znaczy, że wierzył przed walką, że będzie szybszy ..."

Pacquiao zapewne byłby szybszy od Witalija :) I co by mu to dało? W wadze ciężkiej nie wygrywa się walk tylko szybkością.
 Autor komentarza: SGS
Data: 30-09-2011 16:46:02 
Szanse Adamka w walce z Hayem wydają mi się być bardzo małe. Adamek w walce z Vitem był bardzo usztywniony, nie poruszał głową zbierał każdy lewy prosty. Nie wiem czy to jest dobry pomysł żeby teraz Góral rozmieniał swoją karierę na drobne. Przegrana z Kliczką to żaden dyshonor (no może styl w jakim przegrał), ale każda następna wyrobi mu opinie kelnera do obijania. Jest kilka zawodników z czołówki, których mógłby pokonać, ale praktycznie z każdym jest spore ryzyko porażki. Cruiser to była inna bajka.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 16:47:28 
"Pacquiao zapewne byłby szybszy od Witalija :) I co by mu to dało? W wadze ciężkiej nie wygrywa się walk tylko szybkością. "

Ale to nie o to chodzi ... Piszesz, że Adamek wchodził do ringu ze świadomością że nie wygra a to według mnie bzdury ;p Adamek wierzył w swoją szybkość i movement i że tym pokona Kliczke ...
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 16:49:04 
"Pyskaty Data: 30-09-2011 16:17:52
Być może dlatego, że tam właśnie był mistrzem i nokautował swoich rywali, a w kategorii ciężkiej nie potrafi przewrócić nawet mniej niż przeciętnego McBride'a. "


Byl mistrzem w LHW i CW, wiec wyznaczyl sobie kolejny cel. Nie ma w tym niczego negatywnego, a wrecz odwrotnie. Chris Byrd rowniez nie nokautowal nikogo a Ike Ibeabuchi zamiotl nim ring, a pomimo to zostal mistrzem swiata.


"Sensem takich właśnie wypowiedzi jest wyrażenie swojej opinii na ten temat."


Oczywiscie. Wyrazanie opinii to jedno, a bycie natretnym ze swymi sugestiami to drugie. Nie odnosze sie teraz personalnie do ciebie a raczej do calej idei takiego wlasnie postepowania.


"Wymień mi atuty Adamka, które pozwalają określać go mianem boksera wagi ciężkiej. "


Nawet jakbym powiedzial, ze ich nie ma, to i tak jest to zupelnie nieistotne, gdyz Adamek osiagnal juz i tak bardzo duzo w nowej dla siebie dywizji. Bycie klasyfikowanym w scislej czolowej grupie piesciarzy na swiecie jest pprzeciez osiagnieciuem, nieprawdaz? A moze to cos co kazdy polski piesciarz moze zrobic???


"Może się nie skompromitował, ale nabrał wielu kibiców, mając świadomość, że wychodzi jedynie po wypłatę życia."

Nikogo nie nabral, ale jezeli ktos tak sie czuje, to juz zupelnie tej wlasnie osoby problem. Mysle, ze najwiksza miskoncepcja jest idea, ze trzeba walczyc za darmo i byc szczerym do bolu... Musicie zrozumiec, ze boks profesjonalny to biznes, wiec jakiekolwiek oskarzenia o "wychodzenie po wyplate zycie" sa pozbawione sensu.
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 16:53:11 
"Autor komentarza: un4given Data: 30-09-2011 16:47:28

Piszesz, że Adamek wchodził do ringu ze świadomością że nie wygra a to według mnie bzdury"

Wiesz tak samo mogę napisać, iż wg mnie to, że Ty twierdzisz, że Adamek wierzył w zwycięstwo to bzdura, a jak było naprawdę wie tylko sam Tomek. . Po prostu biorąc pod uwagę wszystkie atuty Adamka w konfrontacji z Ukraińcem, których było tak niewiele, trudno mi sobie wyobrazić, że mógł on wierzyć w końcowy sukces. Jednak w sumie ślepa wiara to też wiara.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 16:53:22 
"un4given Data: 30-09-2011 16:22:25
...Wydaję mi się, że on w tą wygraną naprawdę wierzył..."

Oczywiscie, ze wierzyl i ciezko pracowal by osiagnac swoj cel. Zostal w ringu zdominowany przez bardzo duzego przeciwnika, ktory jest znakomitym i nieortodoksyjnym bokserem. Nie przegral z Brewsterem czy Ruizem a z Vitaliyem Klitschko. Mysle, ze te polskie koltunstwo jest naprawde czyms nieprzyjemnym.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 16:56:00 
"SGS Data: 30-09-2011 16:46:02
Szanse Adamka w walce z Hayem wydają mi się być bardzo małe..."

Dlaczego? Ta walka ma wlasnie sens, gdyz nie sadze Haye ma szanse na znokautowanie Gorala a jest zbyt nieaktywny by wygrac na punkty. Ponadto bylaby to walka o pozycje #3 w wadze ciezkiej i jako taka bedzie prawdopodobnie lansowana przez HBO.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 16:57:55 
"Pyskaty Data: 30-09-2011 16:31:33
...Adamkowi zdecydowanie zaszkodziła zmiana kategorii na HW i trzeba być ślepym, żeby tego nie zauważyć. "

Elaboruj termin "zaszkodzila"??? Pod jakim wzgledem mu "zaszkodzila"?
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 16:58:00 
@Pyskaty

Adamek zawsze powtarza to swoje "jeśli jesteś szybszy, myślisz w ringu - wygrywasz ". Nie wiem jak można mówić, że nie wierzył w zwycięstwo. Ale ok to Twoje zdanie ;)
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-09-2011 17:01:47 
, a miałobyc tak pięknie , Haye, Powietkin , i Hellenius jako przygotowanie dla Włada

a będzie jak zwykle bum w Prudential potem ktos z nazwiskiem ale pare lat po prime typu Holy i wpierdal od Włada , żal chłopaka
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 17:04:13 
"Ta walka ma wlasnie sens, gdyz nie sadze Haye ma szanse na znokautowanie Gorala a jest zbyt nieaktywny by wygrac na punkty."

Za to Haye jak najbardziej ma szanse znokautować Adamka lub odebrać silnymi ciosami (a jest prawie pewne ze Adamek przyjąłby "coś mocnego") wiele sił i doprowadzić do sytuacji, że sędzia będzie musiał przerwać walkę. Według mnie Tomek praktycznie w każdym aspekcie jest gorszy od Haymaker'a. Siła, szybkość, movement - to wszystko jest po stronie Anglika. Oczywiście raczej nie byłaby to taka dominacja jaką miał Kliczko nad Góralem ale sądzę, że by wygrał.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-09-2011 17:05:27 
Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 16:58:00
@Pyskaty

Adamek zawsze powtarza to swoje "jeśli jesteś szybszy, myślisz w ringu - wygrywasz ". Nie wiem jak można mówić, że nie wierzył w zwycięstwo. Ale ok to Twoje zdanie ;)

mozna mówić że nie wierzył w zwycięstwo po obejrzeniu wrzesniowej walki , nie wiem co w takim stwierdzeniu Cię dziwi
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 17:05:50 
* Za to - skreślić ^^
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 17:06:25 
"Autor komentarza: cop Data: 30-09-2011 16:49:04"

Chris Byrd rowniez nie nokautowal nikogo a Ike Ibeabuchi zamiotl nim ring, a pomimo to zostal mistrzem swiata."

Byrd brak ciosu nadrabiał świetną techniką i doskonałym balansem ciała.


"Oczywiscie. Wyrazanie opinii to jedno, a bycie natretnym ze swymi sugestiami to drugie. Nie odnosze sie teraz personalnie do ciebie a raczej do calej idei takiego wlasnie postepowania."

Wyraziłem swoją opinię, a Ty sprowokowałeś mnie do dalszej dyskusji odpowiadając na mój komentarz, więc nie wiem o co Ci chodzi w tym momencie?

"Nawet jakbym powiedzial, ze ich nie ma, to i tak jest to zupelnie nieistotne, gdyz Adamek osiagnal juz i tak bardzo duzo w nowej dla siebie dywizji."

No tak na szczęście dla niego, kategoria ciężka przeżywa obecnie głęboki kryzys i nie posiadając wielu argumentów, po obiciu kilku bumów można dostać walkę o tytuł mistrza świata.

"Nikogo nie nabral, ale jezeli ktos tak sie czuje, to juz zupelnie tej wlasnie osoby problem. Mysle, ze najwiksza miskoncepcja jest idea, ze trzeba walczyc za darmo i byc szczerym do bolu... Musicie zrozumiec, ze boks profesjonalny to biznes, wiec jakiekolwiek oskarzenia o "wychodzenie po wyplate zycie" sa pozbawione sensu."

Jeśli ktoś czuję się nabrany, tzn. że został nabrany. Oczywiście, że boks profesjonalny to biznes, więc skoro dostaje się za swoją pracę spore pieniądze, to trzeba też umiejętnie ją wykonywać.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 17:07:00 
"mozna mówić że nie wierzył w zwycięstwo po obejrzeniu wrzesniowej walki"

Nie przed wyjściem do walki ... Bo w trakcie walki to oczywiście. Po tych 2 bombach w 3 rundzie na pewno zdał sobie sprawę, że nic z tego nie będzie ...
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 17:07:32 
*w 2 rundzie
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 17:08:53 
"Autor komentarza: cop Data: 30-09-2011 16:57:55
Elaboruj termin "zaszkodzila"??? Pod jakim wzgledem mu "zaszkodzila"?"

Oczywiście zaszkodziła mu pod względem sportowym. Finansowo na pewno na tym zyskał.
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 17:10:41 
"Autor komentarza: un4given Data: 30-09-2011 16:58:00
Adamek zawsze powtarza to swoje "jeśli jesteś szybszy, myślisz w ringu - wygrywasz "."

Hahaha! Już Ci pisałem coś na ten temat. Czekać tylko aż Pacman pokona braci :D
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 17:11:35 
"Autor komentarza: un4given Data: 30-09-2011 17:04:13
Za to Haye jak najbardziej ma szanse znokautować Adamka lub odebrać silnymi ciosami (a jest prawie pewne ze Adamek przyjąłby "coś mocnego") wiele sił i doprowadzić do sytuacji, że sędzia będzie musiał przerwać walkę."

Z tym się zgodzę :)
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 17:12:38 
"Hahaha! Już Ci pisałem coś na ten temat. Czekać tylko aż Pacman pokona braci :D "

Przecież ja nie napisałem że szybkość wystarczy na pokonanie braci Kliczko :)))) Chodziło o coś zupełnie innego ;)
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 17:16:04 
Autor komentarza: un4given Data: 30-09-2011 17:12:38"
Przecież ja nie napisałem że szybkość wystarczy na pokonanie braci Kliczko :)))) Chodziło o coś zupełnie innego ;)"

W takim razie o co chodziło? Jaki cel ma przytaczanie takich frazesów?
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-09-2011 17:20:02 
Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 17:07:00
"mozna mówić że nie wierzył w zwycięstwo po obejrzeniu wrzesniowej walki"

Nie przed wyjściem do walki ... Bo w trakcie walki to oczywiście. Po tych 2 bombach w 3 rundzie na pewno zdał sobie sprawę, że nic z tego nie będzie ...

nie zrozumieliśmy się , on nie wierzył ( oczywiscie wg mojej subiektywnej opinii) w zwyciestwo od momentu podpisania kontraktu , stad konferencje przed walka wygladaly jak wygladaly a w ringu nie zastosował żadnego elementu którym mógłby zaskoczyć Vita jedyne o czym marzył to żeby sedzia przerwał walkę , żeby sam nie musiał się poddać w wyniku czego jeszcze jakas garstka niedobitków łąpie sie na slogany o wielkim sercu i o tym ze ma jeszce szanse , ale tak jak mówiłem to juz tylko garstka laików tak sądzi
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 17:20:29 
@Pyskaty

Adamek wierzy w swoją szybkość, ciagle powatarza ten frazes. Wierzył w to też przed walką. Wierzył że tym pokona starszego z braci Kliczko. To Adamek myślał że szybkość i movement wystarczą mu na pokonanie Vitalia. Teraz rozumiesz ?

Bo ja osobiście myśle, ze na braci kliczko nie wystarczy być szybkim, Na nich trzeba kogoś takiego jak Lennox Lewis ^^
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 17:20:33 
"un4given Data: 30-09-2011 17:04:13
...Za to Haye jak najbardziej ma szanse znokautować Adamka lub odebrać silnymi ciosami (a jest prawie pewne ze Adamek przyjąłby "coś mocnego") wiele sił i doprowadzić do sytuacji, że sędzia będzie musiał przerwać walkę. Według mnie Tomek praktycznie w każdym aspekcie jest gorszy od Haymaker'a. Siła, szybkość, movement - to wszystko jest po stronie Anglika. Oczywiście raczej nie byłaby to taka dominacja jaką miał Kliczko nad Góralem ale sądzę, że by wygrał."

Lubie obu piesciarzy i to z zupelnie z innych wzgledow. Sadze, ze walka taka bylaby naprawde bardzo atrakcyjnym wydarzeniem. Anglik ma szybsze, silniej bije i ma lepsza koordynacje. Sadze jednak, ze Adamek jest lepszym technikiem, z bardziej efektowna gama ciosow. Ponadto jest ringowym twardzielem, ktory nie balby sie ringowej wojny.
Oczywisce dopoki nie wejda do ringu, to wszystko tylko pozostaje w kwestii rozwazan, ale bardzo taka walke chcialbym zobaczyc. Nawet jakby byl to London. To tylko 5.5 lotu z Bostonu.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 17:22:03 
@milan1899

Ok, to Twoje zdanie ;) Bo według mnie przed wyjściem do ringu Adamek jak najbardziej wierzył mocno w zwycięstwo ...
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 17:22:56 
"Pyskaty Data: 30-09-2011 17:08:53 "Autor komentarza: cop Data: 30-09-2011 16:57:55
Elaboruj termin "zaszkodzila"??? Pod jakim wzgledem mu "zaszkodzila"?"

Oczywiście zaszkodziła mu pod względem sportowym. Finansowo na pewno na tym zyskał"

To jest przeciez BOKS ZAWODOWY! Byl juz mistrzem w CW, wiec po co mialby tam zostawac na dluzej? Ponadto, jak juz pisalem wielokrotnie, bijac Maddalone w Prudential, Adamek zarabia wiecej niz Cunningham dostanie jutro za swa walke, wiec...
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 17:24:37 
"Sadze jednak, ze Adamek jest lepszym technikiem, z bardziej efektowna gama ciosow"

Technika to nie wszystko. Jak to ktoś powiedział technika ma być efektywna nie efektowna. Vitali też nie ma "książkowej" techniki, a jest wielkim mistrzem ;) Myślę, że Tomek miałby problem trafić czysto Hayemakera. Z jednym się zgadzam. Też bardzo chciałbym zobaczyć tą walkę ;)
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 17:28:55 
"Adamek wierzy w swoją szybkość, ciagle powatarza ten frazes. Wierzył w to też przed walką. Wierzył że tym pokona starszego z braci Kliczko. To Adamek myślał że szybkość i movement wystarczą mu na pokonanie Vitalia. Teraz rozumiesz ?"

Cały czas Cię rozumiem. Dlatego tym bardziej wydaje mi się to dziwne, że wierzył w zwycięstwo i że Ty wierzyłeś, że on wierzy. Dla mnie to po prostu tylko element promocji walki. Adamek od początku zdawał sobie sprawę z tego, że to nie wystarczy na Witalija, ale coś musiał powiedzieć, żeby znalazło się trochę naiwnych, którzy zapłacą za obejrzenie walki.

"Bo ja osobiście myśle, ze na braci kliczko nie wystarczy być szybkim, Na nich trzeba kogoś takiego jak Lennox Lewis ^^"

Albo kogoś takiego jak Mike Tyson :)
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 17:31:38 
"Autor komentarza: cop Data: 30-09-2011 17:22:56
Ponadto, jak juz pisalem wielokrotnie, bijac Maddalone w Prudential, Adamek zarabia wiecej niz Cunningham dostanie jutro za swa walke, wiec..."

cop ale nie wszyscy są takimi materialistami jak Ty i Twój idol :)
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 17:42:39 
"Pyskaty Data: 30-09-2011 17:31:38
...cop ale nie wszyscy są takimi materialistami jak Ty i Twój idol :) "


LOL... Hej, zyjemy w swiecie w jakim zyjemy, a jest on zdecydowanie materialistycznie zdominowny. Nie wiem czy masz zone, dziewczyne czy innego rodzaju partnera, ale powiuedz jej/jemu, ze przedkladasz idee ponad materilizm...
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 17:46:08 
"Pyskaty Data: 30-09-2011 17:28:55
...ja osobiście myśle, ze na braci kliczko nie wystarczy być szybkim, Na nich trzeba kogoś takiego jak Lennox Lewis..."

Z pewnoscia warunki fizyczne sa decydujace, jak rowniez taktyka. W przypadku Wladimira dobrze jest byc piesciarzem leworecznym...
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 30-09-2011 17:49:29 
"Autor komentarza: cop Data: 30-09-2011 17:42:39
Hej, zyjemy w swiecie w jakim zyjemy, a jest on zdecydowanie materialistycznie zdominowny. Nie wiem czy masz zone, dziewczyne czy innego rodzaju partnera, ale powiuedz jej/jemu, ze przedkladasz idee ponad materilizm..."

Aktualnie cieszę się życiem singla. Oczywiście, że pieniądz jest ważny, ale istnieją wyższe wartości, przynajmniej dla mnie i nie boję się o tym głośno mówić.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 17:50:48 
"un4given Data: 30-09-2011 17:24:37
...Myślę, że Tomek miałby problem trafić czysto Hayemakera. Z jednym się zgadzam. Też bardzo chciałbym zobaczyć tą walkę..."

Monte Barrett trafial go bez wiekszych problemow. Wladimir, pomimo swych sygnalizowanych ciosow rowniez odniosl w tym aspekcie duze sukcesy, aczkolwiek nie trafil czysto by znokautowac Anglika. Mysle, ze Haye-Adamek bylaby wojna na przetrwanie i wygralby ten, ktory wytrzymalby w ringu najdluzej. Nie sadze by pojedynek ten trwal 12 rund.
 Autor komentarza: black111
Data: 30-09-2011 17:54:06 
Hejka

Na przetarcie Tomka po walce Z Vitalijem widziałbym Czagajewa albo Liakovicza następnie walka o regular WBA z Povietkinem. Trzeba korzystać z szansy póki Tomek jest Top i w ciągłej praktycznie formie
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 17:55:50 
"Pyskaty Data: 30-09-2011 17:49:29
...Aktualnie cieszę się życiem singla. Oczywiście, że pieniądz jest ważny, ale istnieją wyższe wartości, przynajmniej dla mnie i nie boję się o tym głośno mówić..."

Bardzo dobrze. Nawet nie przyszlo mi na mysl, by przekonywac cie do czegokolwiek. Ja rowniez sadze, ze zycie jest na tytle wielowarstwowe, iz pieniadz nie jest w stanie zastapic wszystkiego, ale niestety bez niego nie moze byc zbyt interesujaco... Jak zycie wygladaloby np. bez nowego BMW w garazu, drogich restauracji, koncertow, wypadow na Jamajke, Dominikane czy Tokyo... Jak wytlumaczyc mozna swoim dzieciom, ze pieniadze maja inni, a ich rodzice tylko idealy...LOL...
To oczywiscie wszystko przyklady hipotetycznych sytuacji...
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 17:56:57 
"aczkolwiek nie trafil czysto by znokautowac Anglika"

No właśnie bo Haye ma znakomity balans, uniki. Te ciosy nie wchodzą czysto ... Choć jak sobie przypomnę to ze dwa razy Kliczko trafił go mocnym prawym prostym, który ustał bez problemów. Pokazał tym samym, że jego szczęka nie jest tak szklana jak niektórym się wydaję i to też jak się okazuje jest jego atut ... Boję się, że pierwszy celny overhand Davida nad lewą reką Tomka mógłby ustawić tą walkę lub nawet ją skońćzyć ...
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 17:58:31 
"black111 Data: 30-09-2011 17:54:06 Hejka

Na przetarcie Tomka po walce Z Vitalijem widziałbym Czagajewa albo Liakovicza następnie walka o regular WBA z Povietkinem. Trzeba korzystać z szansy póki Tomek jest Top i w ciągłej praktycznie formie"

Mysle, ze Goral bedzie walczyl u nas a nie w Polsce, wiec Chagaev odpada a Liakhovitch jest piesciarzem Main Events. Ponadto przegral przez nokaut z Heleniusem, wiec nie mialoby to zadnego sensu. Mysle, ze pierwsza walka w 2012 bedzie ktos z nazwiskiem z pierwszej 20 rankingu Ring Magazine.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 17:59:28 
"Na przetarcie Tomka po walce Z Vitalijem widziałbym Czagajewa ... "

Oj nie wiem czy to by była walka na przetarcie. Myślę, że to by był trudny pojedynek dla Tomka ...
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 18:02:59 
"un4given Data: 30-09-2011 17:56:57
...No właśnie bo Haye ma znakomity balans, uniki. Te ciosy nie wchodzą czysto ... Choć jak sobie przypomnę to ze dwa razy Kliczko trafił go mocnym prawym prostym, który ustał bez problemów. Pokazał tym samym, że jego szczęka nie jest tak szklana jak niektórym się wydaję i to też jak się okazuje jest jego atut ... Boję się, że pierwszy celny overhand Davida nad lewą reką Tomka mógłby ustawić tą walkę lub nawet ją skońćzyć ... "


Bez wzgledu na wynik takiej potyczki, bylaby to dla mnie bardzo interesujaca sytuacja. Nie mozemy porownywac wystepow Haye z Wladimirem do Adamka z Vitaliyem, gdyz to nie byloby rozsadne. Adamek nie walczyl w wadze ciezkiej z nikim pokroju Haye, mysle tutaj o warunkach fizycznych, szybkosci i technice, wiec wiele kwestii jest bardzo otwartych. Moze masz racje, aczkolwiek sklonny jestem stwierdzic iz walka ta bylaby niezwykle atrakcyjnym widowiskiem. O to przeciez nam wszystkich chgodzi, nieprawdaz?
 Autor komentarza: Jorn11
Data: 30-09-2011 18:06:01 
cop-"Anglik ma szybsze, silniej bije i ma lepsza koordynacje"

i to wystarczy aby obić na dzień dzisiejszy Tomka .... niestety ale taka jest prawda .... zresztą sam Tomasz zdaje się nie palić do tej potyczki(co jest do niego mało podobne) .... bo wie ze ryzyko porażki było by bardzo wielkie ..... Przed Tomaszem kupa pracy ma doświadczenie ... ale brak mu podstawy w Hw czyli siły .... to jest atut który ma Anglik.... myślę ze do tej walki dojdzie ale jeszcze trochę na to poczekamy , na dzień dzisiejszy Tomasz został by znokautowany
 Autor komentarza: black111
Data: 30-09-2011 18:09:20 
Cop

O kim myslisz? z ring magazine?
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-09-2011 18:22:21 
Panowie w Waszych analizach pomijacie jeden wazny aspekt , dla mnie nawet decydujący , w walce z Vitem Adamek poznał co to znaczy dostac powazny wpierdol, z zalem na niego patrzłem jak błagalnym wzrokiem patrzył na sedziego zeby to przerwał od jakiejs 4-5 rd a on go katował poprzez ciosy Vita jeszcze nastepne 5 rd , Adamke to nie jest juz ten sam bokser , wie ze w ringu moga zrobic mu krzywde i wielu jego fanów zdziwi sie jak bedzie reagował w nastepneych walkach na mocne ciosy
 Autor komentarza: Hugo
Data: 30-09-2011 18:25:45 
Walka Haye - Adamek jest mało prawdopodobna. W UK Adamek jest kompletnie nieznany, a w USA obydwaj są kompletnie nieznani. Jeżeli Haye nie dostanie walki z Witalijem, to o wiele bardziej opłaca mu się powalczyć z którymś z rodaków (Chisorą, Furym lub Price'em).
 Autor komentarza: black111
Data: 30-09-2011 18:30:07 
milan1899

może to i dobrze bo Tomek bedzie pamiętał bardziej o lewej ręce wyżej.to taka lekcja która zawsze się przyda.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-09-2011 18:33:52 
black111
uwierz mi lekcja kiedy ktos 10 rd obija ci głowe nie przydaje sie zupełnie do niczego , na skutek takiej lekcji w nastepnych walkach bardzo często zdarzają się dziwne ruchy obronne organizmu , Adamek juz nie jeste takim samym bokserem , kazda walka w HW go zmianiał i ta zmieni go nie do poznania

co do spekulacji to nie wierze ze bedzie wlaczył z czoiłowką , u konkurencji jest wywiad , "chce dopiac sie do walki z Władem" to chodzi tylko i wylacznie o 2 mega wypłate ,i tyle
 Autor komentarza: black111
Data: 30-09-2011 18:36:59 
Zostaje nam tylko czekać co przyniesie przyszłość.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 18:43:06 
@milan1899

No ta ale żeby się dopiąć do tej 2 mega wypłaty to musi najpierw pokonać kogoś mocnego z czołówki inne opcji nie ma. Jak nie pokona kogoś dobrego to nie dostanie kolejnej szansy na walkę o tytuł. Jest motywacja i jest aspekt sportowy ;) Co do tego, że większość bokserów nie jest już sobą po ciężkiej przegranej to się zgadzam. Przykład Maccarinelli'ego jest tutaj odpowiedni. Jak taka porażka wpłynie na Adamka? Tego dowiemy się już wkrótce ...
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 18:48:52 
black111 Data: 30-09-2011 18:09:20 Cop
O kim myslisz? z ring magazine?


Monte Barrett.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 18:54:32 
"Jorn11 Data: 30-09-2011 18:06:01
...zresztą sam Tomasz zdaje się nie palić do tej potyczki(co jest do niego mało podobne) .... bo wie ze ryzyko porażki było by bardzo wielkie ..... Przed Tomaszem kupa pracy ma doświadczenie ... ale brak mu podstawy w Hw czyli siły .... to jest atut który ma Anglik.... myślę ze do tej walki dojdzie ale jeszcze trochę na to poczekamy , na dzień dzisiejszy Tomasz został by znokautowany..."

Nie sadze, ze Goral ma zbyt duzo czasu na zastanawianie sie. WW ciagu najblizszych dwoch lat cokolwiek ma sie dla niego wydarzyc, musi sie wydarzyc. Jego styl w wadze ciezkiej oparty jest na mobilnosci ringowej i kondycji. Nie sadze, iz bedzie lepszy w wieku 37 niz jest teraz. Nastepna walka z kims na otrzasniecie sie, ale juz potem tylko piesciarze tacy jak Haye, Povetkin, Chambers i prawdopodobnie Wladimir. Nie zgadzam sie z opinia, ze Goral zostalby definitywnie znokautopwany przez Haye w tym momencie. Mysle, ze walka bylaby ekscytuajaca i bardzo wyrownana.
 Autor komentarza: Rebel
Data: 30-09-2011 18:56:54 
jedno jest pewne ja już PPV nie zapłace
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 18:59:03 
"milan1899 Data: 30-09-2011 18:22:21
...z zalem na niego patrzłem jak błagalnym wzrokiem patrzył na sedziego zeby to przerwał od jakiejs 4-5 rd..."

Gdzie dostrzegles ten blagalny wzrok Adamka? Oczywiscie nie podlega zadnej dyskusji, ze Vitali rozbil Gorala ale nigdy nie zauwazylem w czasie walki jakiegokolwiek strachu czy tez "blagajacych spojrzen""... Wyobraznbia to wspaniala sprawa, ale zamien ta swoja nienawisc na cois bardziej pozytecznego. Dlaczego tyle jadu w tych twoich wypowiedziach? Okreslenia typu "...z zalem na niego patrzylem" sa wrecz infantylne.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:01:08 
Z pewnoscia Adamek przekonal sie we Wroclawiu, ile waza ciosy takiego olbrzyma jak Vitali. Czy jednak wplynie to na jego zachowanie w ringu? Watpie.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 19:02:11 
"Nie sadze, iz bedzie lepszy w wieku 37 niz jest teraz. "

Niestety ale chyba Adamek tak sądzi bo Roger mu tak powiedział ;x Na konkurencyjnym portalu jest wywiad z Adamkiem i w nim właśnie tak mówi. "Roger powiedział, że za 12 miesięcy będę innym pięściarzem" ...
 Autor komentarza: nik
Data: 30-09-2011 19:12:26 
''Autor komentarza: milan1899 Data: 30-09-2011 18:22:21
Panowie w Waszych analizach pomijacie jeden wazny aspekt , dla mnie nawet decydujący , w walce z Vitem Adamek poznał co to znaczy dostac powazny wpierdol, z zalem na niego patrzłem jak błagalnym wzrokiem patrzył na sedziego zeby to przerwał od jakiejs 4-5 rd a on go katował poprzez ciosy Vita jeszcze nastepne 5 rd , Adamke to nie jest juz ten sam bokser , wie ze w ringu moga zrobic mu krzywde i wielu jego fanów zdziwi sie jak bedzie reagował w nastepneych walkach na mocne ciosy ''

Witalij tez poznal co to znaczy dostac powazny wpierdol (od Lewisa) i stoczyl pozniej raptem 3 walki. Jak kiedys dostales wpierdol to powinienes wiedziec o czym piszesz inaczej sie nie wypowiadaj; Adamek nad soba sie nie rozczula wiec czemu ty to robisz? On jest bokserem i nie raz oberwal wiec dla niego to ryzyko jest wkalkulowane, i zadnego blagalnego wzroku nie bylo bo to twardziel, inny po tych ciosach juz by sie nie podniosl.
 Autor komentarza: Jorn11
Data: 30-09-2011 19:13:48 
cop-"Jego styl w wadze ciezkiej oparty jest na mobilnosci ringowej i kondycji"

ten styl o którym piszesz jest jak najbardziej słuszny i efektywny w walce z przeciwnikami pokroju Madalone czy McBride natomiast na bokserów pokroju David Haye jest to w mym odczuciu za mało do tego wszystkiego trzeba dodać siłę ciosu której Tomek nie ma w przeciwieństwie do Anglika który to notabene walczy w wadze ciężkiej w stylu opartym " na mobilnosci ringowej kondycji SZYBKOŚCI i sile fizycznej" co do terminu walki zgadam się Tomasz nie ma czasu ale porwie się na Anglika nie wcześniej niż za rok .... za wielkie ryzyko
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:18:38 
"un4given Data: 30-09-2011 19:02:11 "Nie sadze, iz bedzie lepszy w wieku 37 niz jest teraz. "

Niestety ale chyba Adamek tak sądzi bo Roger mu tak powiedział ;x Na konkurencyjnym portalu jest wywiad z Adamkiem i w nim właśnie tak mówi. "Roger powiedział, że za 12 miesięcy będę innym pięściarzem" ..."

Oczywiscie trenerzy, promotorzy mowia to musza mowic a zycie toczy sie swoim rytmem. Nie sugeruje, iz Adamek sie rozsypie w wieku 37 lat, ale stwierdzam tylko fakt, ze jego szanse ringowe z wiekiem beda sie zmniejszaly. Prawie kazdy piesciarz, ktorego styl oparty jest na mobilnosci, ilosci zadawanych ciosow, kondycji etc., musi zdawac sobie sprawe ze u[plyw czasu jest nieublagany. Wyjatki takie jak Hopkins i Johnson sa... no wlasnie - wyjatkami...
Czy Goral za 12 miesiecy ma szanse pokonac Wladimira? No coz, wiekszosc z nas powiedzialaby dzisiaj, ze absolutnie nie. Mysle jednak, ze dwie nastepne walki dadza nam duzo odpowiedzi.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:22:18 
"Jorn11 Data: 30-09-2011 19:13:48 cop-"Jego styl w wadze ciezkiej oparty jest na mobilnosci ringowej i kondycji"

ten styl o którym piszesz jest jak najbardziej słuszny i efektywny w walce z przeciwnikami pokroju Madalone czy McBride natomiast na bokserów pokroju David Haye jest to w mym odczuciu za mało do tego wszystkiego trzeba dodać siłę ciosu której Tomek nie ma w przeciwieństwie do Anglika który to notabene walczy w wadze ciężkiej w stylu opartym " na mobilnosci ringowej kondycji SZYBKOŚCI i sile fizycznej" co do terminu walki zgadam się Tomasz nie ma czasu ale porwie się na Anglika nie wcześniej niż za rok .... za wielkie ryzyko"

Nie pisalbym o Haye jak o wielkim faworycie w spotkaniu z Adamkiem. Zdajue sobie sprawe iz Anglik jest znakomitym piesciarzem ale i takim jest Polak. Gdyby tak nie bylo, ani jeden ani drugi nie byliby dzisiaj tam gdzie sa, to znaczy w czolowej 5 wagi ciezkiej. Ja patrze na te sytuacje z wiekszym optymizmem niz rodacy Gorala a to juz jest troche zakrecone...LOL...
Mysle, ze zdecydowanie nie umiecie docenic Adamka.
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 30-09-2011 19:22:41 
Zeby była jasność Tomek, nie pokazałeś w walce z Kliczką serca do walki, tylko serce do wchodzenia na prawą rękę Vitka i serce do przyjmowania prawych prostych. Tego w boksie raczej się nie ceni...
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 30-09-2011 19:28:46 
Zawisc , zazdrosc , a niby o co?????!!!!! O ten pokaz boksu ze strony Vittka???? O te deklasacje , czy o kasse??? Co ma Adamek na mysli???? Jesli to , co ja wyliczylem , to rownoznacznie mozna zazdroscic Sosnowskiemu , a jeszcze bardziej Briggsowi , ktory przegral "tylko" na punkty. Tak czy inaczej jak dla mnie Adamek co raz bardziej pokazuje "dziwne strony" swojego oblicza.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:30:08 
"Hugo Data: 30-09-2011 18:25:45 Walka Haye - Adamek jest mało prawdopodobna. W UK Adamek jest kompletnie nieznany, a w USA obydwaj są kompletnie nieznani..."


Jest to zdecydownie nieprawdziwe stwierdzenie. Czytajac brytyjskie portale bokserskie, zdecydownie da sie zauwazyc zainteresowanie Adamkiem, ktorego szanse w spotkaniu z Haye byly wielokrotnie juz omawiane. Oczywiscie Anglicy w przeciwienstwie do Polakow, sa niemalze w 100% za swym rodakiem. Bez wzgledu na to czy maja takie podstawy czy tez nie, ich optymizm i pewnosc siebie jest znacznie bardziej widoczna niz na fanow z Polski na tutejszym forum.
No coz, kwestia mentalnosci...
Co do stwierdzenia, ze w US sa obaj kompletnie nieznani, jest to juz zdecydowanie bezsensowne. Goral w pomiedzy 2009-2011 potrafil zapelnic wiecej miejsc na trybunach niz jakikolwiek inny ciezki w naszym kraju a Haye, aczkolwiek nie wystepuje w US, jest jednak na tyle barwna i kontrowersyjna postacia, ze jest rowniez powszechnie rozpoznawalny przez fanow w US. Ich walka w MSG NY wypelnilaby te hale po brzegi i nie mam co do tego zadnych watpliwosci.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-09-2011 19:30:44 
NIK czytaj ze zrozumieniem nie rozczulam się tylko zak się patrzy na egzekucje w ringu , taka porażka zostawiła w głowie Gorala zajebistu ślad i organizm w następnych walkach w niektórych sytuacjach może dziwnie reagować , jak takich rzeczy nie rozumiesz to nie Moj problem
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:34:23 
"Legionnaire Data: 30-09-2011 19:28:46
Zawisc , zazdrosc , a niby o co?????!!!!! "

Ludzie, ktorzy nie osiagneli w zyciu niczego, psiacza na najlepszego polskiego piesciarza zawodowego. jak mozna nazwac to inaczej? Konstruktywna krytyka? Oczywiscie, ze jest to typowy przyklad mentalnosci tak powszechnie przypisywanej Polakom. Oczywiscie nie wolno nigdy generalizowac, ale im wiecej opinii takich jak twoja, tym bardziej opinie o wypaczonej polskiej mentalnosci beda powtarzane.
Dodam, ze nie stawiam sie w tym momencie po zadnej stronie barykady, stwierdzam tylko zaistniale fakty...
 Autor komentarza: Jorn11
Data: 30-09-2011 19:34:26 
cop "Ja patrze na te sytuacje z wiekszym optymizmem niz rodacy Gorala a to juz jest troche zakrecone...LOL..."

optymizm powinien iść w parze z realizmem a jeśli nie idzie to jest to już fanatyzm a fanatyzm to już coś nie zdrowego i często doprowadza do rozczarowania.... przestrzegam przed zbytnia gloryfikacją Tomka zgadzam się ze jest w top 5 w HW ale musi popracować nad silą aby mieć szanse na tytuł w hw .... myślę ze dobrym byłby teraz rewanż z Areollą lub walka z Peterem który ma nazwisko .... zobaczymy
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 30-09-2011 19:36:59 
Autor komentarza: nik Data: 30-09-2011 19:12:26
"Witalij tez poznal co to znaczy dostac powazny wpierdol (od Lewisa) i stoczyl pozniej raptem 3 walki. Jak kiedys dostales wpierdol to powinienes wiedziec o czym piszesz inaczej sie nie wypowiadaj; Adamek nad soba sie nie rozczula wiec czemu ty to robisz? On jest bokserem i nie raz oberwal wiec dla niego to ryzyko jest wkalkulowane, i zadnego blagalnego wzroku nie bylo bo to twardziel, inny po tych ciosach juz by sie nie podniosl."


nik.Vittek dal z Lenoxem wspanialy pojedynek , w ktorym wygrywal. O jakim wpierdolu ty piszesz , o rozwalonym luku brwiowym ? To jest boks , wiec sie zdarza ,do tego mozna jeszcze dodac wiele innych aspektow tego swietnego pojedynku. Tak czy inaczej , nie porownuj rownego boju z wroclawskim katowaniem przeciwnika.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:39:22 
"Hubosz Data: 30-09-2011 19:22:41 Zeby była jasność Tomek, nie pokazałeś w walce z Kliczką serca do walki, tylko serce do wchodzenia na prawą rękę Vitka i serce do przyjmowania prawych prostych. Tego w boksie raczej się nie ceni..."

Zeby byla "jasnosc" nalezy stwierdzic jednoznacznie, ze opinie na polskim forum sa najbardziej negatywne jakie mozna znalezc w calej przestrzeni cybernetycznej. Wiekszosc fachowcow ocenila wystep Adamka jako deklasacje ze strony Vitaliya ale nikt nie odmowil Polakowi serca do walki. Wystarczy poczytac RingTV, boxingscene, ESB czy posluchac bokserskich audycji radiowych. jedyna grupa narodowosciowa odmawiajaca Goralowi serca w czasie wroclawskiej potyczki sa Polacy... Swiadczy to o czym???
 Autor komentarza: qwerty1410
Data: 30-09-2011 19:39:46 
COP "Mysle, ze zdecydowanie nie umiecie docenic Adamka"

To żle myśisz ! Każdemu może się zdarzyć - LOL :_))
Doceniamy Adamka od dawna, jest już w w pierwszej 3 polskich bokserów wszechczasów... ale ? No właśnie ! Ja doceniam go tak bardzo, że nawet dziś uważam że miał szanse w walce z Klitschką. Podobnie uważa Kulej a nawet sam WITALIJ. Tak to nie żart. Wit wiedział że Adamek ma duże szanse na wygraną - dlatego tak doskonale się do tej walki przygotował...
Ale szanse miał Adamek dobrze przygotowany, z nieszablonową taktyką.
Tomek jest coraz słabszy, niestety. Myślę, że to wina zespołu trenerskiego. Obawiam się że obecnie nawet z Huckiem miałby niewiele
do powiedzenia..
Pozdrawiam, wracasz do formy - jak widać. Tomkowi też tego życzę...
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 30-09-2011 19:40:57 
Autor komentarza: cop Data: 30-09-2011 19:34:23
"Legionnaire Data: 30-09-2011 19:28:46
Zawisc , zazdrosc , a niby o co?????!!!!! "

"Ludzie, ktorzy nie osiagneli w zyciu niczego, psiacza na najlepszego polskiego piesciarza zawodowego. jak mozna nazwac to inaczej? Konstruktywna krytyka? Oczywiscie, ze jest to typowy przyklad mentalnosci tak powszechnie przypisywanej Polakom. Oczywiscie nie wolno nigdy generalizowac, ale im wiecej opinii takich jak twoja, tym bardziej opinie o wypaczonej polskiej mentalnosci beda powtarzane.
Dodam, ze nie stawiam sie w tym momencie po zadnej stronie barykady, stwierdzam tylko zaistniale fakty..."


Mysle jednak , ze ani Gmitruk , badz Kulej nie zawiszcza czegos Adamkowi , ci panowie wypowiedzieli sie tylko o tym co widzieli, jak wielu innych.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:41:22 
"Jorn11 Data: 30-09-2011 19:34:26
...optymizm powinien iść w parze z realizmem..."

Oczywiscie. Kto jest jednak tym obiektywnym sedzia sporu w takiej sytuacji?
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:43:39 
"Legionnaire Data: 30-09-2011 19:40:57
...Mysle jednak , ze ani Gmitruk , badz Kulej nie zawiszcza czegos Adamkowi , ci panowie wypowiedzieli sie tylko o tym co widzieli, jak wielu innych..."


Kuleja nie znam. Nie sadze, ze Adamek odniosl sie do slow Gmitruka, ktory z tego co wiem zawsze dobrze Goralowi zyczy, a raczej ustosunkowal sie do fali nieprofesjonalnej krytyki tych, ktorzy swoim zdaniem nie reprezentyuja niczego wartosciowego.
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 30-09-2011 19:46:02 
Cop to sobie przeczytaj!!!!!!!!!!!!!!!!
Wśród krytykujących pana są: Jerzy Kulej oraz były pański trener Andrzej Gmitruk.
TA: Ich prawo, zresztą każdy takie ma. A co ja na to? Jest w tym trochę zawiści i zazdrości. Taka jest moja opinia
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:48:57 
"qwerty1410 Data: 30-09-2011 19:39:46
...Doceniamy Adamka od dawna, jest już w w pierwszej 3 polskich bokserów wszechczasów...
Pozdrawiam, wracasz do formy - jak widać. Tomkowi też tego życzę..."


Ciesze sie, ze jest tutaj grupa normalnych uzytkownikow, ktorzy nie opieraja swych opinii na zawisci i prowincjonalnym koltunstwie. Niestety, jak juz zauwazylem jest cos z ta mentalnoscia, ktora niestety daje o sobie znac wielkimi kleksami rozlanej zawisci i prywatnych animozji a moize nawet slychac w tym wszystkim nutki radosci, ze Polakowi sie jednak nie udalo...
Powiem szczerze, ja takiego zachowania nie zauwazylem na zadnym innym forum w innch miejscach na ziemi. Czyzby bylo to typowo polskie zachowanie?
 Autor komentarza: Jorn11
Data: 30-09-2011 19:51:15 
cop widzisz to pojecie jak i odpowiedz na twoje pytanie jest względna... Nie gloryfikuj Tomka.... wiem ze jesteś wielkim fanem i mu kibicujesz ....tak jak ja ale mimo to musisz przyznać ze Ciężko Ci dostrzec jakieś mankamenty .... a one są
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:51:46 
"Legionnaire Data: 30-09-2011 19:46:02 Cop to sobie przeczytaj!!!!!!!!!!!!!!!!
Wśród krytykujących pana są: Jerzy Kulej oraz były pański trener Andrzej Gmitruk.
TA: Ich prawo, zresztą każdy takie ma. A co ja na to? Jest w tym trochę zawiści i zazdrości. Taka jest moja opinia..."


Czytalem i wciaz sadze, ze Adamek odniosl sie nie do pojedynczych osob a raczej do caloksztaltu krytyki, o ktorej slyszy od chwili walki we Wroclawiu.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 19:52:24 
Moim zdaniem jest takie, że ktokolwiek by nie stał w narożniku Adamka w tej walce, czy też ktokolwiek by nie przygotowywał go do tego pojedynku - wynik byłby taki sam. Vitali jest po prostu lepszy. Był lepszy w tej walce i ogólnie jest lepszy. Żaden inny trener, żadne inne przygotowana by Tomkowi nie pomogły ...
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 19:52:50 
*Moje zdanie
 Autor komentarza: qwerty1410
Data: 30-09-2011 19:53:45 
Czyzby bylo to typowo polskie zachowanie?

Chyba tak... to typowo Polskie. Ja tłumaczę to sonie tym że jesteśmy narodem ( tym prawdziwie ) wybranym i dlatego niepowtarzalnym...
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:54:32 
"Jorn11 Data: 30-09-2011 19:51:15 cop widzisz to pojecie jak i odpowiedz na twoje pytanie jest względna... Nie gloryfikuj Tomka.... wiem ze jesteś wielkim fanem i mu kibicujesz ....tak jak ja ale mimo to musisz przyznać ze Ciężko Ci dostrzec jakieś mankamenty .... a one są"

Jestes z pewnoscia wiekszym fanem Gorala niz ja. Pozory czasami myla...LOL... Mankamenty widze i to bardzo wyraznie, aczkolwiek kto jest od nich wolny? Punkt widzenia takiej sytuacji jest bardzo subiektywny, bez wzgledu kto podejmuje sie oceny.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:55:57 
"qwerty1410 Data: 30-09-2011 19:53:45 Czyzby bylo to typowo polskie zachowanie?

Chyba tak... to typowo Polskie. Ja tłumaczę to sonie tym że jesteśmy narodem ( tym prawdziwie ) wybranym i dlatego niepowtarzalnym..."Slysze to zawsze o Zydach i zawsze wywoluje to u mnie wybuch smiechu i politownaia. Wiem jednak, ze zartowales...LOL...
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 30-09-2011 19:57:00 
Autor komentarza: cop Data: 30-09-2011 19:48:57
"Ciesze sie, ze jest tutaj grupa normalnych uzytkownikow, ktorzy nie opieraja swych opinii na zawisci i prowincjonalnym koltunstwie. Niestety, jak juz zauwazylem jest cos z ta mentalnoscia, ktora niestety daje o sobie znac wielkimi kleksami rozlanej zawisci i prywatnych animozji a moize nawet slychac w tym wszystkim nutki radosci, ze Polakowi sie jednak nie udalo...
Powiem szczerze, ja takiego zachowania nie zauwazylem na zadnym innym forum w innch miejscach na ziemi. Czyzby bylo to typowo polskie zachowanie?"

Ja sie tak juz od dawna zastanawiam czy to jes portal o boksie , czy o tym jak zostac dobrym Polakiem , a jeszcze lepiej zaslepionym gowniarzem. Ja nie oceniam Polaka w ringu , tylko sportowca i o nim pisze. Stalo sie tak , ze ten sportowiec ( Adamek) byl bez SZANS i co ???????? Mam pisac o jego wspanialym sercu , psychice i o tym ze chcial???????!!!!!!!!! Czy wtedy bede dobrym , nie zawistnym POLAKIEM!!!!!! cop napij sie lepiej malego lyskacza , a potem przeczytaj co piszesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 19:57:09 
"Adamek odniosl sie nie do pojedynczych osob a raczej do caloksztaltu krytyki"

Ja myślę jednak, że Tomek właśnie odniósł sie do tych osób i miał na myśli to, że Gmitruk czuję się gorszym trenerem bo Adamek wybrał Rogera. A Kulej dlatego, że nie dorobił się w ringu tego co Adamek (chodzi oczywiście o kasę) ...
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:57:40 
"un4given Data: 30-09-2011 19:52:24 Moim zdaniem jest takie, że ktokolwiek by nie stał w narożniku Adamka w tej walce, czy też ktokolwiek by nie przygotowywał go do tego pojedynku - wynik byłby taki sam. Vitali jest po prostu lepszy. Był lepszy w tej walce i ogólnie jest lepszy. Żaden inny trener, żadne inne przygotowana by Tomkowi nie pomogły ... "

Tamtej nocy we Wroclawiu, nawet Bog by Goralowi nie pomogl. Gdyby to byl Vitali z walki np. z Kevinem Johnsonem, wowczas moglibysmy na ten temat dyskutowac.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 19:59:21 
"un4given Data: 30-09-2011 19:57:09
...Ja myślę jednak, że Tomek właśnie odniósł sie do tych osób i miał na myśli to, że Gmitruk czuję się gorszym trenerem bo Adamek wybrał Rogera. A Kulej dlatego, że nie dorobił się w ringu tego co Adamek (chodzi oczywiście o kasę) ... "

Nie znam tej calej sytuacji, wiec moze rzeczywiscie macie racje. Ponadto sadze, ze to rowniez szukanie kontrowersji przez zadajacych pytania.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 20:04:19 
"Legionnaire Data: 30-09-2011 19:57:00
...cop napij sie lepiej malego lyskacza , a potem przeczytaj co piszesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Nie krzycz na mnie...LOL... Na whiskey zbyt wczesnie, gdyz u mnie 2pm... Mysle, ze nie bardzo zrozumiales moje intencje. Zaznaczylem tylko, ze faktem jest bardzo nieprzychylne nastawienie duzej grupy tutaj piszacych do osoby Gorala i zarzuty jakie tutaj widza sa najostrzejsze ze wszsytkich innych forum jakie znam. Duza czesc tej "krytyki" jest podyktowana nie rzetelna ocena "sportowca" jak to probujesz podkreslic, a raczej nierzetelna ocena czlowieka, ktory niby to kogos "oszukal"... Patrzac na wiele komentarzy na tym forum, mam wrazenie, ze Polacy to takie placzace primadonny, ktorych malkontenckie nastawienie jest wrecz niepowtarzalne. Powtarzam, sa to tylko moje subiektywne obserwacje i nie chce nikogo obrazc...
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 20:12:49 
qwerty1410 napisał;
"Chyba tak... to typowo Polskie"
Sratatata, już nie histeryzuj. Przypomnij sobie jeszcze niedawną walkę Haye, przed walką prasa Angielska robiła z niego drugiego Muhammada Ali a po walce była ogromna wiązanka pretensji mimo że dał
nieporównywalnie lepszą walkę niż Adamek. Co bardzo znamienne na tym forum jak zawsze większość jeździła po Haye tak po walce wiele osób doceniło jego talent (w tym ja sam), Więc zamiast się samobiczować wysil trochę pamięć. Sympatia tłumów na pstrym koniu jeździ i przykładów tego było mnóstwo bez znaczenia jaki to kraj.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-09-2011 20:14:04 
Na innych portalach krytyka jest mniejsza bo jesteśmy z Goralem związani emocjonalnie z powodów narodowosciowych i boli Nas jak mało kogo ze Nasz mistrz wagi cruiser porzuca pasy mistrzowskie i goli kibiców na kasę wycieczka do HW , nie lubimy jak się Nas dyma za Nasze pieniądze , a Wy Amerykanie i Ty NIK .. Lol...macie inaczej ?
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 20:20:41 
"milan1899 Data: 30-09-2011 20:14:04
...boli Nas jak mało kogo ze Nasz mistrz wagi cruiser porzuca pasy mistrzowskie i goli kibiców na kasę wycieczka do HW , nie lubimy jak się Nas dyma za Nasze pieniądze..."

Milan, kurcze... Zupelnie sie zagubilem w tym wytlumaczeniu. Dlaczego sadzisz, ze ktos cie "wydymal" ??? Ludzie maja swe wlasne gole w zyciu. Cele do ktorych daza. Ty ich nie masz? Jestem pewien, ze chcesz osiagnac w zyciu sukces. Dlaczego jest to tak trudne do zrozumienia? Sprawdzanie swych mozliwosci w coraz to trudniejszych sytuacjach jest oznaka ludzi odwaznych a ty tutaj dorabiasz jakies teorie o "dymaniu"... Probuje to zrozumiec, ale z mojego fotelika ta cala sytuacja wyglada zupelnie inaczej.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 20:21:15 
"Wystarczy poczytac RingTV, boxingscene, ESB czy posluchac bokserskich audycji radiowych. jedyna grupa narodowosciowa odmawiajaca Goralowi serca w czasie wroclawskiej potyczki sa Polacy... Swiadczy to o czym??? "
Być może się mylę, ale wydaję mi się, że po części wynika to z tego że te inne narodowości nie czytają/ słuchają wypowiedzi Adamka, nie znają sprawy z Gołotą itp. i oceniają go tylko po tym co pokazuję w ringu ...
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 20:27:00 
"un4given Data: 30-09-2011 20:21:15
...Być może się mylę, ale wydaję mi się, że po części wynika to z tego że te inne narodowości nie czytają/ słuchają wypowiedzi Adamka, nie znają sprawy z Gołotą itp. i oceniają go tylko po tym co pokazuję w ringu ... "

Przed chwila, ktos tutaj probowal wcisnac teorie, ze Polacy oceniaja Adamka jako "sportowca" i dlatego tacy sa zawiedzeni... Ja patrze na Gorala jako znakomitego piesciarza z olbrzymim sercem, ambicjami, wola walki i dazeniem do osiagania coraz to nowych celow. Pojedynek z Golota znaczy dla mnie absolutnie nic, gdyz niby co tak naprawde moze znaczyc? Jezyk polski znam na tyle dobrze, iz nie sadze Adamek jest w stanie zaskoczyc mnie swymi wypowiedziami. Reszte tych roznych historii wyczytanych na temat Gorala na tym forum traktuje jako nieistotne, gdyz takimi sa. Jego poglady polityczne, religia czy dazenie za osiagnieciem sukcesu finansowego sa niczym nadzwyczajnym w swiecie. Dlatego tez tak bardzo duze propblemy mam ze zrozumieniem tego co wielu z was tutaj pisze.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-09-2011 20:30:57 
Cele nam jak każdy ale mam tez zainteresowania w tym sport , Gorala uwielbialem w niższych wagach , chciałem takiego mistrza w CW jak walijczycy mieli w cakzaghe a goral do nas kibiców mówi , w dupie mam tytuły muszę robić buznesybz Ziggim i to mnie boli , ale nie trudx się żeby to zrozumieć , nie musisz
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 20:37:16 
"...z olbrzymim sercem, ambicjami, wola walki i dazeniem do osiagania coraz to nowych celow"

Z tym się zgadzam ... Żeby była jasność ja również oceniam Adamka jako sportowca. Natomiast wielu kibicom nie podoba się, że Adamek ciągle w wywiadach mówi o dudkach, Bogu, HBO, to że (ich zdaniem) wypromował się na Gołocie choć ten mu pomógł zaistnieć na ringach amerykańskich i takie tam ... Mnie to nie interesuje i tak jak mówię oceniam go tylko jako boksera ...
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-09-2011 20:43:35 
Un4given dokładnie tyle ze w międzyczasie zmieniły mu się cele ze sportowych na typowo biznesowe , reasumujac nigdy nie zrozumiem wycieczki Gorala do HW tak jak do dzisiaj nie mogę zrozumieć odejścia szewczenki do Chelsea , obydwa wybory podyktowane tylko i wyłącznie kasa z fatalnym skutkiem dla aspektu sportowego
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 20:45:48 
- jak zwykle bełkot pod tematem Adamek...
- Adamek miał szansę podbić Cruiser i to zrobił w niezłym stylu.
- miał dość realne szanse nieco zamieszać w czołówce HW (tylko i wyłącznie dlatego że obecna czołówka jest chyba najgorsza od czasów Marciano)- To też mu się udało choć już trzeba było dobierać przeciwników i miał ze dwa razy sporego farta..
- Adamek nie miał żadnych walk nawet na wyrównaną walkę z Kliczko.

Kto twierdził inaczej nie miał żadnego pojęcia o zawodowym boksie, nie miał pojęcia o fizjologii sportowca itd.

- wielu użytkowników sprawiło mi wiele śmiechu swą bezdenną głupotą
i cytatami typu:
- Vitali jest tylko trochę szybszy od McBride
- Vitali wygląda jakoś wąsko (w klacie)
- Adamek jest szybki i tak dobry technicznie jak młody Holyfield i do tego dużo mocniej bije
- Vitali nie jest prawdziwym ciężkim bo brał koks - gdyby nie brał byłby chudy jak patyk, prawdziwy ciężki to Adamek co je ile chce a resztę spala na treningu..

Dziękuję wszystkim kretynom miałem naprawdę niezły ubaw.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 20:46:39 
"un4given Data: 30-09-2011 20:37:16
....wielu kibicom nie podoba się, że Adamek ciągle w wywiadach mówi o dudkach, Bogu, HBO, to że (ich zdaniem) wypromował się na Gołocie choć ten mu pomógł zaistnieć na ringach amerykańskich..."

Tym sie jednak prawdopodobnie roznimy. Nikt u nas nie przywizuje uwagi do rozmow o pieniadzach jako czegos niewlasciwego. Takie gwiazdy jak Hopkins, De La Hoya czy Mayweather ciagle o tym mowia a Floyda ksywa "Money" mowi sama za siebie. Nikogo to nie bulwersuje. Takie jest zycie. W Polsce widze i slysze wyraznie, sukces rodaka "kluje w oczy" ... Roznica mentalnosci olbrzymia. Nawet nie bede podejmowal sie proby oceny. Tpo tylko obserwacje.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 20:51:30 
"milan1899 Data: 30-09-2011 20:43:35
...w międzyczasie zmieniły mu się cele ze sportowych na typowo biznesowe..."


Cele sportowe realizuje sie w amatorskiej wersji. Boks zawodowy to biznes. Zlotymi medalami olympijskimi nie placi sie rachunkow. Zapytaj sie jakiegokolwiek kubanskiego piesciarza z duzymi sukcesami amatorskimi...
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 20:53:37 
"milan1899 Data: 30-09-2011 20:30:57
... Gorala uwielbialem w niższych wagach , chciałem takiego mistrza w CW..."

Stanie w tym samym miejscu w zyciu oznacza stagnacje. Kazdy majacy jakiekolwiek ambicje w zyciu nie chce znalezc sie w takiej sytuacji.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 20:59:02 
@milan1899

Nie pamiętam tego dokładnie ale chyba sytuacja z Szewczenką była trochę inna. Andrij mógł zarabiać dalej w Milanie bardzo dobrze - nie wiem o ile więcej zarabiał w Chealse ale nie sądzę, że to był jedyny powód dla, którego zmienił klub. Jeśli dobrze pamiętam to jego żona także chciała żeby przeniósł się do Londynu, no i Abramowicz go namawiał. Nie był więc to wybór podyktowany wyłącznie kasą. Poza tym Liga angielska uznawana jest raczej za mocniejszą, więc było to jak najbardziej wyzwanie sportowe. Oczywiście nie zmienia to faktu, że jak się okazało był to życiowy błąd Szewy ...
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 20:59:44 
"Natomiast wielu kibicom nie podoba się, że Adamek ciągle w wywiadach mówi o dudkach, Bogu, HBO, to że (ich zdaniem) wypromował się na Gołocie choć ten mu pomógł zaistnieć na ringach amerykańskich i takie tam"
Ja mam gdzieś co jego poglądy polityczne, religijne czy biznesowe. Nie czytam wywiadów z nim bo bo zwykle gada w kółko jedno i to samo. Interesuje mnie tylko co pokazuje w ringu i o ile w walce z Krzyśkiem zaprezentował się świetnie to walce z Vitkiem dał ciała na całej linii. I w ogóle nie imponuje mi 10 rundowe obijanie jednej gęby (nazywane ładnie "pokazywaniem serca do walki") bo lubię oglądać boks a nie egzekucję. Adamek nie jest świętą krową i podlega krytyce jak każda osoba publiczna.
 Autor komentarza: adekw
Data: 30-09-2011 21:00:56 
Nie wiem czy wiecie, ale RP podało wiadomość ze owen beck będzie rywalem artura szpilki na gali w katowicach
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 21:03:13 
"sliver84 Data: 30-09-2011 20:59:44
...Adamek nie jest świętą krową i podlega krytyce jak każda osoba publiczna..."

Oczywiscie masz racje... Dodac nalezy, iz konstruktywnej krytyce, gdyz tylko takowa ma sens. Reszta jest raczej wyrazem malkontenckiej proznosci i prowincjonalnego niedowladu umyslowego, nieprawdaz?
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-09-2011 21:06:17 
Kulej ,Savon płaca rachunki medalami olimpijskim , w cruiser były wyzwania bo sformułowanie o braku wyzwań przy jednym pasie IBF to lekkie nadużycie nie uważasz ?
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 21:06:57 
@silver84

Adamek mimo, że przegrywał tą walkę, zaliczył nokdauny (w tym mam na myśli też te mocne ciosy z 2 rundy) dalej próbował atakować, nie uciekał. To jest właśnie serce do walki ...
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 21:13:03 
un4given - może i masz racje ale na tej zasadzie to Briggsowi powinni pomnik za bohaterstwo postawić, arreoli również...no może gdyby się nie popłakał na koniec.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 21:16:03 
@Stonka

Niektórzy chyba po prostu nie rozumieją co to jest serce do walki. Brigss został tak samo obity, ale też nie można mu odmówić serca do walki ...
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 21:19:00 
"milan1899 Data: 30-09-2011 21:06:17 Kulej ,Savon płaca rachunki medalami olimpijskim , w cruiser były wyzwania bo sformułowanie o braku wyzwań przy jednym pasie IBF to lekkie nadużycie nie uważasz ?"

Nie chce mi sie dyskutowac na temat zamoznosci takich jak Kulej czy Savo, gdyz nie sadze jest o czym... Co do dywizji CW, to Adamek zdobyl pas IBF i pas Ring Magazine. Moim zdaniem to wszystko co bylo do zdobycia i nie dziwie sie absolutnie, ze przeszedl wyzej. Waga do 200lbs jest tak u nas niepopularna, ze mistrzowie w tej kategorii nie maja szanse na rozpoznawalnosc, pieniadze etc. Jak juz wspominalem, Adamek zarabial wiecej za walki np. z Madallone niz Cunningham jutro walczac w obronie tytulu...
Rozumiem jednak twoj punkt, ze chcialbyc moze ogladac Adamka obijajacego w CW w Niemczech jakiegos Hucka czy Licine.
 Autor komentarza: cop
Data: 30-09-2011 21:20:57 
Nikt nie odmowi serca do walki ani Adamkowi ani Brioggsowi. Wyniki tych walk nie swiadcza iz nie mieli zerca do walki, a tylko o tym, ze przegrali z lepszym piesciarzem. Nie jest to chyba az takie trudne do zaakceptowania?
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 30-09-2011 21:31:32 
Przed chwila slyszalem wypowiedz Adamka na temat jego przyszlosci w HW , Adamek bedzie celowal w Wladimira. Zycze szczescia , ale z drugiej strony kto wie ??? Z tego co Adamek tam powiedzial , to Roger uwaza , ze Tomek za 12 miesiecy bedzie juz innym ( lepszym) zawodnikiem.

To ta wypowiedz.
http://www.youtube.com/watch?v=JVakd39VPOY&feature=player_embedded
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 21:32:04 
un4given - adamek nie pokazał nadzwyczajnego bohaterstwa- poprostu zachował się przeciętnie jak na deklasowanego boxera - jakiś niezdecydowany atak kontra i pasował.

Jak chcecie zobaczyć walkę do końca to polecam-

Marquez z połamanym nosem - atakujący pacquiao po trzykrotnym zaliczeniu dech

"półmartwego" Coralesa nokautującego Casamayora
Coralesa atakującego do końca mimo pełnej deklasacji przez Floyda.

I wszystkie walki Gattiego gdzie dostawał łomot od bokserów dwie klasy lepszych.

Owszem Adamek nie uciekał, nie unikał walki itd jednak do powyższych przykładów to mu bardzo daleko
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 21:33:37 
"Adamek mimo, że przegrywał tą walkę, zaliczył nokdauny (w tym mam na myśli też te mocne ciosy z 2 rundy) dalej próbował atakować, nie uciekał. "
Wszystko prawda ale przypomnij sobie jak wyglądały te próby ataku, Góral trafił Kliczkę w głowę może z parę razy i to nie były jakieś porządne pancze. Reszta spływała po klacie kliczki jak po kaczce lub w ogóle nie dochodziła do celu. Po zawodniku takiej klasy jak Adamek chyba każdy spodziewał się jakiegoś planu B, byłem naprawdę zdziwiony bo o ile nie miałem złudzeń że Adamek to wygra to myślałem że z uwagi na swoje umiejętności, wiek Wita i doświadczenie da parę wizualnie wyrównanych rund a skończyło się jak skończyło. Nie zwalam tutaj oczywiście całej odpowiedzialności na Górala bo to też i wina trenera który w narożniku robił mniej niż cutman a przed walką popisywał się swoimi nieudolnymi analizami i ogólnie za jego kadencji nastąpił wyraźny regres ale też i promotora który zamiast kontraktować walki z rywalami trzymającymi jakiś poziom i mogącymi jakoś przygotować do pojedynku o pas daję pomocników kelnerów. Ali kiedyś powiedział że gdy nie walczysz z silnymi rywalami to się cofasz bo bumy nie skarcą cię za błędy które popełniasz i te wchodzą w nawyk. Chyba nie ma lepszego dowodu potwierdzającego tą opinie niż walka Adamka, przykro się to wszystko oglądało gdy siedziało się w pubie i sporo osób szczególnie tych mniej znających się na boksie zauważalnie wierzyła że Polak da radę, czuło się tą ekscytację jak za starych walk Gołoty Po walce wszyscy wychodzili w milczeniu...
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 21:38:24 
@Stonka

Styl tworzy walkę ... Do Twoich przykładów można również dodać Adamka z Briggsem. W walce z Kliczko, Adamek nie był w stanie pokazać takiego bohaterstwa przez styl Vitalia i oczywiście różnice w warunkach fizycznych ... Nie znaczy to, że można mu odmawiać serca do wali jeśli cały czas próbował ...
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 21:38:24 
sliver84 - uwielbiam kibiców z baru....
Walka Adamek Kliczko runda 7 czy 8 - gość obok mnie zagaduje - "widać, że Vitali już wyraźnie mięknie"
No odpowiedziałem - jeszcze ze dwie rund i będzie koniec:)))
 Autor komentarza: qwerty1410
Data: 30-09-2011 21:39:12 
Autor komentarza: sliver84
qwerty1410 napisał;
"Chyba tak... to typowo Polskie"

Moja wypowiedz była ironiczna - trochę.. LOL
Cop się w tym połapał, Ty niestety nie.
Nie uprawiam samobiczowania, jetem patriotą, a Polska zawsze piszę z dużej litery, tak jak Patriotyzm...
 Autor komentarza: speed
Data: 30-09-2011 21:43:30 
Jak eksperci mysla?...Odnajdzie sie w sobie jeszcze Adamek po takiej porazce?
Narazie z tego co czytam i slysze to fakt ze Goral nie mysli w tej chwili o boksie a wywiad ktory dzisiaj udzielil jest szczegolnie monotonny...
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 21:46:28 
@silver84

"I w ogóle nie imponuje mi 10 rundowe obijanie jednej gęby (nazywane ładnie "pokazywaniem serca do walki") "

Próby ataku,nie uciekanie, nie poddawania się po KO to się nazywa sercem do walki ... Nieważne, że ataki Adamka nie robiły żadnego wrażenia na Kliczce, ważne że Góral próbował, tego nie można mu odmówić ...

"to też i wina trenera"

Żaden trener by tutaj nie pomógł, bo Adamek jest po prostu gorszym bokserem...
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 30-09-2011 21:47:09 
Autor komentarza: speed Data: 30-09-2011 21:43:30
"Jak eksperci mysla?...Odnajdzie sie w sobie jeszcze Adamek po takiej porazce?
Narazie z tego co czytam i slysze to fakt ze Goral nie mysli w tej chwili o boksie a wywiad ktory dzisiaj udzielil jest szczegolnie monotonny..."

Adamek mysli juz o Wladzie

http://www.youtube.com/watch?v=JVakd39VPOY&feature=player_embedded
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 21:47:15 
un4given - no tak a wszyscy cały czas z "Briggsem"

Panowie k.rwa otrzeźwiejcie w końcu. Briggs był przypadkowym mistrzem, jednym z gorszych w półciężkiej ever!!!
W całej swej karierze pokonał JEDNEGO!!!! dość dobrego boksera (bardzo wysokiego Chorwata nazwiska nie pamiętam) reszta to same bumy i ze trzech średniaków

Gatti walczył jak bohater z równymi sobie (Wardem czy Robinsone) i z tymi o 2 klasy lepszymi - Oskarem Floydem itd ( a różnica klas była dokładnie jak Adamek - Witali)
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 21:48:45 
StonkaKartoflana
:) Dobre. Fajnie posłuchać czasem tekstów w typu, "Adamek zajedzie kacapa jak ten taki, taki czarny Anglik co jak pierdzielnoł tego wielkiego Ruska to ten ładnie tańcował". Heh. I co to za problem wmówić ludziom że Grant to mega killer i wielkie wyzwanie bo pobił Gołotę...
 Autor komentarza: speed
Data: 30-09-2011 21:51:19 
Legionnaire Data: 30-09-2011 21:47:09 Autor komentarza: speed Data: 30-09-2011 21:43:30
"Jak eksperci mysla?...Odnajdzie sie w sobie jeszcze Adamek po takiej porazce?
Narazie z tego co czytam i slysze to fakt ze Goral nie mysli w tej chwili o boksie a wywiad ktory dzisiaj udzielil jest szczegolnie monotonny..."

Adamek mysli juz o Wladzie

http://www.youtube.com/watch?v=JVakd39VPOY&feature=player_embeddedwiem widzialem juz to i mysle ze jeszcze dobry balagan ma na strychu po bombach Vitaliya
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 30-09-2011 21:51:41 
StonkaKartoflana Data: 30-09-2011 21:47:15
"W całej swej karierze pokonał JEDNEGO!!!! dość dobrego boksera (bardzo wysokiego Chorwata nazwiska nie pamiętam) reszta to same bumy i ze trzech średniaków"

Tym zawodnikiem byl Stipe Drews , ktory walczyl wtedy w Universum.
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 21:53:16 
"Moja wypowiedz była ironiczna - trochę"
W jakim stopniu?
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 21:54:18 
:)
 Autor komentarza: speed
Data: 30-09-2011 21:55:20 
Tylko nie tak dawno Wladimir okreslil swoje stanowisko na temat walki z Tomaszem...
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 21:55:50 
Legionnaire - dzięki! sądzę, że to nazwisko nie budziło wielkiej wśród czołówki LHW:)
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 21:56:32 
@Stonka

Chodziło mi o ten złamany nos Adamka. Czy to nie jest bohaterstwo i pokazywanie serca do walki, jeśli praktycznie cała walkę walczy się z taką kontuzją ?

Gdyby Adamek poszedł na wymianę ciosów z Kliczko taką jak Gatti z Wardem to przegrałby przez ciężkie KO. Czy to by było bohaterstwo ? Jest sens kopać się z koniem ? Zresztą taka wymiana jest praktycznie niemożliwa jeśli nie ma się podobnych warunków fizycznych co Vitali ... Nie wyobrażam sobie tego ...
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 21:56:56 
"Nie uprawiam samobiczowania, jetem patriotą, a Polska zawsze piszę z dużej litery, tak jak Patriotyzm."
Na tym się chyba kończy twoje okazywanie patriotyzmu. :)))
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 22:02:22 
"Żaden trener by tutaj nie pomógł, bo Adamek jest po prostu gorszym bokserem.."
Jest ale mógł się pokazać z lepszej strony i dobry trener mógł w tym pomóc. Zresztą regres po walce z Krzyśkiem mówi aż za wiele o trenerze Adamka.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 22:02:36 
sliver84 - debilizmów było mnóstwo jakby poszperać w archiwum można by napisać niezłą książkę "1000 największych głupot jakie powiedziano o boksie"

- "tego co pokazał Grant z Adamkiem nie widziałem nigdy, był dużo lepszy niż z lenoxsem w takiej formie byłby ogromnym zagrożeniem dla obu braci Kliczko"

- " Shannon gdyby miał zdrową rękę to by Witalija ciężko znokautował"
- " Arreola parę razy dobrze pogonił Ukraińca"
- " Estrada to najbardziej niedoceniany bokser z czołówki, w rzeczywistości jeden z najlepszych itd"
 Autor komentarza: milan1899
Data: 30-09-2011 22:06:40 
A najlepszy był user Wejherowo " tylko LL w najwyższej formie miałby szanse z Giralem w HW " to był mistrz niepobity przez nikogo :):):)
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 22:07:01 
un4given - chyba mnie nie rozumiesz!!!
Gatti = walczył jak bohater z bokserami którzy go poniewierali i deklasowali jak Floyd czy Oscar.

Adamek - jak bohater walczył tylko z równymi sobie, z Kliczko dwie klasy lepszym walczył już nieco zachowawczo tzn. wstydu nie przyniósł ale wielkiej chwały też nie.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 22:08:24 
milan1899 - może w Wejherowie podstawówki nie mają ????:)))
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 22:08:30 
:) Dobre... . Fajnie się przypomina takie rodzynki. Przypominam sobie jak w którymś newsie Bloodworth był porónywany do Roacha i Stewarda.
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 22:10:12 
*porównywany
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 22:10:50 
@silver84

Nie ma co porównywać walki Adamka z Arreola i z Grantem. Góralowi po prostu wyraźnie nie pasują zawodnicy dużo wyżsi. Nie zganiałbym tego na trenera ... Jak to mówi Kostyra: ""...nooo, on ma tak wielkie doświadczenie, że w jego narożniku mógłby stać nawet Michael Jackson, a on walczyłby tak samo..." :D
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 22:13:05 
@Stonka

Faktycznie się nie rozumiemy. Nie obraź się, ale dla mnie Twoje porównania są bez sensu ^^ Ale za to te cytaty rozbawiły mnie do łez ! :D
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 22:14:53 
Heh, Wejherowo dawał czadu. Jeden z najbardziej nienormalnych userów. Pamiętam że niezły ubaw był jak pisali jeszcze zamachowiec1777 (czy coś w tym stylu) i TarczowałemzWachem. :))
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 22:22:38 
un4given - przeczytaj jeszcze raz to bardzo proste.

Z braćmi Kliczko podobnie jak Adamek albo i lepiej pod względem "odwagi" spisali się - Thompson, Chagajew,Ibragimow, Briggs, Sosnowski,Arreola może Gomez...

Czyli coś tam próbowali nie uciekali i nie unikali walki...

więc na to wychodzi że co drugi co walczy z braćmi Kliczko to bohater!

Bohater to ktoś zdolny do wyjątkowych czynów a w tym co zrobił Adamek nie było nic wyjątkowego
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 22:24:18 
sliver84 był jeszcze superdebil - Bzzzyk ale on był chyba niedorozwinęty więc nie ma się co śmiać.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 22:24:35 
@Stonka

Nic o bohaterach nie pisałem tylko o sercu do walki ... Czy uważasz, że Adamek w walce z Kliczko nie pokazał tego ?
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 22:27:43 
sliver84 - jeden z lepszych cytatów - po jednej z rewelacyjnych walk Gamboy -
- " szkoda że w tej wadze nie ma takiego Adamka co by nauczył pokory tego pyskatego czarnucha" (czy jakoś tak)
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 22:29:27 
un4given - uważam że pod tym względem spisał się przeciętnie - jak tych co wymieniłem
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 22:33:15 
@Stonka

No widzisz, a niektórzy tutaj piszą, że Adamek tylko czekał aż sędzia przerwie walkę, to mnie rozwala xD
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 22:45:21 
"Góralowi po prostu wyraźnie nie pasują zawodnicy dużo wyżsi. Nie zganiałbym tego na trenera ..."
To tylko jeden z powodów, drugim jest trener o którego zachowaniu już pisałem. Zresztą tak samo było z Gołotą, zamiast konkretnie do niego podejść gdy ten wyczynia niestworzone rzeczy w ringu to ten zachowuje się jakby to wszystko go przerastało. Heh, to już lepszy był by chyba Teddy Atlas ze swoim dziwactwem i specyficznym motywowaniem zawodników*. Roger to taki fajny dziadek z którym można po ględzić o starych czasach ale trenowanie mógłby sobie już odpuścić bo mu to ewidentnie ostatnio nie wychodzi. Szkoda żeby marnował dalej dobrych pięściarzy jak Adamek czy Tua.*czyt. przystawianiem pistoleta do głowy
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 22:48:23 
un4given - pod tym tematem zawsze piszą skrajne opinie.


-Miłośnicy Adamka twierdzili stłucze Włada i Witalija potem podetrze sobie dupę Hayem
-Przeciwnicy twierdzili, że zleje go kaleki emeryt z dużą nadwagą - gołota...

A ocena możliwości Adamka w HW była prosta jeszcze przed pierwszą walką!

Po walce Estradą było dokładnie wiadomo gdzie Adamka miejsce, a po walce z Grantem już tylko najbardziej oderwani od rzeczywistości mogli widzieć szanse na zwycięstwo z Witalim
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 22:54:51 
@silver84

Mówimy o tej konkretniej walce. Ty naprawdę uważasz, że gdyby Adamka trenował inny trener to wygrałby walkę z Kliczko w takiej formie, którą zaprezentował we Wrocławiu ? Tamtej nocy nikt nie pomógłby Adamkowi ... Adamek jest już doświadczonym pięściarzem, nie zmieni swojego stylu już bardzo znacząco. Jedyne co może zrobić to poprawić niektóre elementy ... Nie wierze w to gadanie Tomka, że co dzień uczy się czegoś nowego bo ja tego kompletnie nie widzę w jego walkach. Trener tak ukształtowanego zawodnika może przygotować mentalnie, zmotywować ale z tym Adamek nigdy nie miał problemów ...
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 22:56:39 
"a po walce z Grantem już tylko najbardziej oderwani od rzeczywistości mogli widzieć szanse na zwycięstwo z Witalim "

Dokładnie
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 22:59:55 
Np. Góral chyba już nigdy nie oduczy się tego odpychania na siłę przeciwnika przy wyjściu z klinczu.
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 30-09-2011 23:10:10 
Przeglądam różne laickie portale i widzę dużą niechęć do Tomka po jego wypowiedziach o walce z Władem. Chyba nawet już ludzie niezwiązani z boksem, wiedzą, że Adamek chce koniecznie jeszcze raz dać się obić za duże pieniądze. Pamiętam czego dokonał, ale coraz bardziej traci w moich oczach szacunek. Tomek, pamiętaj, że nie ważne jak zaczynasz, ale ważne jak kończysz! Ty kończysz niestety mając $$$$$$$$$$$$$ w oczach. Szkoda..
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 30-09-2011 23:12:54 
@un4given
Adamek owszem pokazał serce... a nawet miłość do prawych prostych kliczki. To było żenujące jak się na nie nadziewał. To chodzenie w lewo i zatrzymywanie się na bombie Vita z prawej ręki można było porównać do odwagi gość skaczącego z 4 piętra na beton. Na swój sposób, też odwaga.
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 23:12:57 
"Mówimy o tej konkretniej walce. Ty naprawdę uważasz, że gdyby Adamka trenował inny trener to wygrałby walkę z Kliczko w takiej formie, którą zaprezentował we Wrocławiu ?"
Widzę że lubisz dyskutować sam ze Sobą bo ja wyraźnie napisałem: "o ile nie miałem złudzeń że Adamek to wygra to myślałem że z uwagi na swoje umiejętności, wiek Wita i doświadczenie da parę wizualnie wyrównanych rund a skończyło się jak skończyło".

"Jedyne co może zrobić to poprawić niektóre elementy"
I to by się przydało, np. oduczyć ciągłego opuszczania lewej ręki.

Nie doceniasz wartości jaką niesie ze sobą dobry trener a wsparcie psychiczne w tak ważnej walce jest potrzebne każdemu pięściarzowi Po Adamku było widać że jest spięty jak agrafka i sztywny w ringu. Gdzie się podziała ta świetna praca nóg z walki z Chrisem? Góral poruszał się w ten sposób że wyłapywał wszystko na szczękę. Szybkość mająca być głównym atutem też gdzieś uleciała.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 30-09-2011 23:13:52 
Szkoda to komentowac(dlatego komentuje coraz mniej).

Tomasz:
-"poczulem tylko 4 ciosy"
-"bylem gorszy,ale tylko tego konkretnego dnia"
-"Roger to swietny trener i super mnie przygotowal"

Jak sie czyta takie bzdury to czlowiek sie zaczyna zastanawiac czy Tomasz Adamek jest normalny.
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 23:17:03 
Nie jest to tylko wina klasy Kliczki ale również złego przygotowania i nie jest to tylko moja opina ale i wielu innych userów, Gmitruka czy Lewisa.
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 30-09-2011 23:18:37 
@sliver84
Znasz takie powiedzenie "gra się tak, jak przeciwnik pozwala"? Zastanawiasz się dlaczego Tomek tak nie chodził na nogach w walce z Vitem, jak w walce z człapiącą kiełbasą?
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 23:20:52 
"Znasz takie powiedzenie "gra się tak, jak przeciwnik pozwala"? Zastanawiasz się dlaczego Tomek tak nie chodził na nogach w walce z Vitem, jak w walce z człapiącą kiełbasą? "

Co do tej Twojej wypowiedzi absolutnie się zgadzam ;)
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 23:22:27 
Pewnie, ale to tylko część obrazu. Zresztą napisałem już na temat trenera Adamka tyle że to już mówi samo za siebie.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 30-09-2011 23:23:26 
Hubosz
pelna racja. Adamkowi w tej walce nawet by nie pomogl Harry Potter ze swa rozdzka
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 23:24:44 
"Widzę że lubisz dyskutować sam ze Sobą bo ja wyraźnie napisałem: "o ile nie miałem złudzeń że Adamek to wygra to myślałem że z uwagi na swoje umiejętności, wiek Wita i doświadczenie da parę wizualnie wyrównanych rund a skończyło się jak skończyło"

Ok nie doczytałem. Ale tak czy siak myślę tak samo, że trener w niczym by tutaj nie pomógł ;)

"Gdzie się podziała ta świetna praca nóg z walki z Chrisem? Góral poruszał się w ten sposób że wyłapywał wszystko na szczękę. Szybkość mająca być głównym atutem też gdzieś uleciała. "

Masz odpowiedź w wpisie Hubosza
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 23:25:19 
Hubosz
Sam zresztą pisałeś o tym w jaki sposób poruszał się Adamek po ringu. Czy trener nie mógł przewidzieć takich podstawowych spraw?
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 23:25:25 
"Adamkowi w tej walce nawet by nie pomogl Harry Potter ze swa rozdzka "

Dobre ! :D
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 23:29:17 
Tak jak pisałem szans na wygraną nie było ale walka mogła wyglądać lepiej.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 23:33:20 
PanJanekTygrys - "poczulem tylko 4 ciosy" co w tym dziwnego dostałbyś takie 4 bomby na głowę to później już byś nic nie czuł!!:))) Były przypadki że bokser przetrwał całą walkę a pamiętał tylko pierwsze rundy
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 23:35:15 
Kurde jak ja nie znoszę Solisa za to że mając taki talent, tak się zapuścił.
 Autor komentarza: un4given
Data: 30-09-2011 23:43:00 
"Kurde jak ja nie znoszę Solisa za to że mając taki talent, tak się zapuścił "

Zapuszczony Solis dał najlepszą rundę (niecałą) z Vitalijem od niepamiętnych czasów to co to będzie jak weźmie się do roboty ;)
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 23:47:07 
Tylko czy się weźmie? ;) Za bańkę którą dostał od Kliczki można kupić tyle fast foodów że może być problem :)) A tak serio to może jestem naiwny ale wciąż na niego liczę.
 Autor komentarza: sliver84
Data: 30-09-2011 23:49:30 
Tak nie może po prostu być że największy talent bokserski w HW może i od czasu Alego zostanie tak zaprzepaszczony.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 30-09-2011 23:55:18 
un4given - pierwsza runda z Solisem pokazała tyle, że walka się nie zaczęła.... Solis to największy talent w HW jaki pojawił się co najmniej od 20 lat - niestety talent kompletnie zmarnowany...
Nawet do Witalija stosował półśrodki łaskawie chudnąc do 112kg....
Szanse to by miał w formie z amatorki i wadze 100kg!
Kto widział Solisa w amatorce wie że od obecnego grubasa dzieli go przepaść!!
 Autor komentarza: un4given
Data: 01-10-2011 00:00:03 
@Stonka

Ale widać było, że ma jakiś plan ... ;)
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 01-10-2011 00:09:18 
@silver84
Adamek na pewno mógł zaprezentować się lepiej w walce z Vitem, co do tego nie ma wątpliwości, ale po prostu fizyczną niemożliwością jest, aby z nim wygrał. Po prostu nijak, Adamek jest za słaby fizycznie i tu nie ma co dywagować. A przekonałem się o tym już na początku 1 rundy, kiedy Kliczko trafił Adamka prawym pod prawy łokieć, takim od niechcenia machniętym cepem, to aż Adamka wtedy przesunęło. Pewnych granic się nie przekroczy, gdyby tak było to Pacquiao za rok walczyłby w półciężkiej.
 Autor komentarza: sliver84
Data: 01-10-2011 00:14:37 
I z tym się całkowicie zgadzam co już wcześniej pisałem.
 Autor komentarza: Faraon
Data: 01-10-2011 00:38:12 
Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 30-09-2011 23:13:52
Szkoda to komentowac(dlatego komentuje coraz mniej).

Tomasz:
-"poczulem tylko 4 ciosy"
-"bylem gorszy,ale tylko tego konkretnego dnia"
-"Roger to swietny trener i super mnie przygotowal"

Jak sie czyta takie bzdury to czlowiek sie zaczyna zastanawiac czy Tomasz Adamek jest normalny.

Jestem tego samego zdania i podobnie odczuwam z tym pisaniem bo wałkuje się to bez końca!
DOBRANOC I POZDRAWIAM!
 Autor komentarza: 14thor
Data: 01-10-2011 07:40:38 
Adamek wezmie kogoś kogo na pewno pokona.Wątpię żeby zaryzykował. Porażka oddali go od kolejnej walki o tytuł(czytaj-pieniądze bo tytułu nie będzie, i on o tym wie).Kiedy wy w końcu uświadomicie sobie że Adamek nie jest wielkim zawodnikiem?Jak czytam wpisy co niektórych Adamkomaniaków,to wydaje mi się że spokojnie wciśnie wam kolejne PPV.Cop to nawet będzie szczęśliwy że dał się zrobić w chuja.Ale kto zrozumie inteligentnego inaczej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.