ROEWER: SYLVESTER WYGRA PRZED CZASEM

Redakcja, Informacja prasowa

2011-09-28

- Mam nadzieję, że 1 października będziemy świadkami takiego wieczoru jak wówczas, kiedy Sebastian pokonywał Giovanni Lorenzo lub Javiera Castillejo - powiedział Karsten Roewer, trener byłego mistrza świata IBF wagi średniej, Sebastiana Sylvestra (34-4-1, 16 KO), który w najbliższą sobotę zmierzy się z Grzegorzem Proksą (25-0, 18 KO) w walce o zawodowe mistrzostwo Europy wagi średniej.

- Atmosfera w Jahnsportforum prawie zawsze była niepowtarzalna. Byłbym szczęśliwy, gdyby teraz publiczność dopingowała Sebastiana bardziej niż kiedykolwiek. Dla nas, to wsparcie będzie ogromnie ważne - powiedział niemiecki szkoleniowiec.

Roewer ocenił także potencjał Proksy, dzieląc się przy okazji swoim typem na wynik walki:

- W żadnym wypadku nie należy go lekceważyć. Boksuje bardzo ofensywnie, wygrał wszystkie 25 walk, w tym 18 przed czasem. Walczy z odwrotnej pozycji, ale Sebastian wygrywał już przed czasem z mańkutami, np. Dirkiem Dzemskim i Stevenem Bendallem. Jesteśmy na to przygotowani i dla Sebastiana na pewno nie będzie to problemem. Proksa rozkręca się jak bokserska maszyna, więc nie można pozwolić mu na to, by narzucił swój styl walki. Jeśli Sebastian zrealizuje swoje założenia taktyczne, możemy być optymistami, gdyż walka zakończy się przed czasem - zapowiada Roewer.