FROCH: WARD OKAZAŁ SŁABOŚĆ

Wielki finał turnieju "Super Six" wagi super średniej zostanie przełożony ze względu na kontuzję Andre Warda (24-0, 13 KO) z czym nie może pogodzić się drugi z finalistów, 34-letni Carl Froch (28-1, 20 KO). Zdaniem "Kobry" 5 tygodni to wystarczająco dużo czasu, by zaleczyć kontuzję i wyjść do walki w planowanym terminie.

- Ward zachował się dziwnie. Oczywiście, kontuzja może być powodem odwołania walki, jednak ustalanie nowej daty ze względu na rozcięcie na 5 tygodni przed pojedynkiem to jakiś aburd. Zrozumiałbym, gdyby było to 2 tygodnie przed starciem, jednak tutaj on ma aż 35 dni, by załatwić tą sprawę. Dla mnie Ward okazał swoją słabość. Nic się nie zmienia, jestem gotowy się z nim zmierzyć o każdej porze, gdziekolwiek - powiedział Froch.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 24-09-2011 11:30:32 
Zgadzam się w 100 % z Carlem. Rozcięcie na twarzy nie przeszkadza w przygotowaniach do walki a w 5 tygodni spokojnie rana mu się zagoi. Nie wiem co to ma znaczyć ze strony Warda. Chyba, że to rozcięcie jakie miał Witalij w walce z Lennoxem w co wątpię i co jest właściwie nie realne.
 Autor komentarza: Kopyto
Data: 24-09-2011 11:53:53 
Vitalij nie miał rozciecia, on miał dziure w twarzy :P
Froch go zleje, "słowiański wiatr budzi respekt, rozwala wszystko co sie da" ;)
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 24-09-2011 12:05:27 
Jak rozcięcie na twarzy może nie przeszkadzać w przygotowaniach? Podczas sparingów dostałby w to samo miejsce jeszcze kilkaset razy; ta rana nigdy by się nie zagoiła.

Spodziewałem się, że Froch będzie narzekał, ale to jego taktyka budowania pewności siebie od samego początku.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 24-09-2011 12:06:34 
też mi się wydaje, że obóz Warda wyolbrzymia całą sprawę. to rozcięcie nad prawym okiem to dla mnie dziwna sprawa biorąc pod uwagę, że Ward walczył na sparingu z ochraniaczem na głowie, a rana okazała się na 7 szwów. do walki 5 tygodni a Ward chce przełożenia walki na grudzień lub nawet styczeń 2012. To znaczy, że mają duży respekt do Frocha i Ward chce wyjść do niego super przygotowany. czas działa na korzyść Amerykanina. oby Froch go zlał.
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 24-09-2011 12:13:27 
@lubieznyzenon

Ale pomyśl, jak groźne może być rozcięcie podczas sparingu z ochraniaczem na głowie ? oczywiście chodziło mi tu o przygotowania kondycyjne itd nie o sparingi choć i z tym mógłby sobie jakoś poradzić.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 24-09-2011 12:27:06 
Powinien być obowiązek przedstawienia dokładnie kontuzji do opinii publicznej. Mielibyśmy zdjęcie twarzy Warda to byśmy wiedzieli. Mielibyśmy rentgen paluszka Haye'a to byśmy wiedzieli. Wyniki badań pleców Kołodzieja itd itp.
 Autor komentarza: mma
Data: 24-09-2011 13:13:44 
Ward chce byc gotowy do walki w 100%. Co w tym dziwnego? To profesjonalizm. Niektórzy (nie pije do nikogo personalnie) chcieliby, by zawodnicy wychodzili chorzy, kontuzjowani, pijani czy co tam jeszcze, byleby walka odbyła sie o czasie ku uciesze gawiedzi i w zgodzie z "szacunkiem dla kibiców"
Tylko... Czemu?
By potem latami negować wynik walki, bo przecież "nie był stuprocentowo przygotowany"?

Rozumiem, że płaci się za bilety, które czasami niełatwo dostać, zaznacza się w kalendarzu datę i ustawia zajęcia pod kątem meczu itp. Ale bez przesady. Bokserzy stawiają, w momencie wejścia do ringu, na szali dużo więcej niż weekend z rodziną czy biznesową kolację. Stawiają karierę, zaufanie kibiców i własne zdrowie.
Więc jestem za.

Chael Sonnen, znany zawodnik mma skomentował kiedyś deklaracje, jakie pojawiają się w wywiadach przed walkami. Chodzi o stwierdzenia typu: chciałbym, by mój przeciwnik był w najlepszej formie w swoim życiu, tak, abyśmy dali jak najlepszą walkę kibicom i by moje zwycięstwo było niekwestionowane.
Sonnen powiedział:
Gówno prawda. Każdy marzy w skrytości, by przeciwnik wyszedł schorowany, kontuzjowany i bez formy, by jak najmniejszym kosztem i jak najszybciej się z nim uporać.

Myslę, że w znaczącej ilości przypadków to świeta prawda.
 Autor komentarza: DAB
Data: 24-09-2011 13:38:11 
mma
Powiedziałeś wszystko nic dodać nic ująć podpisuję się.Jeśli ma szwy to na zdrową skórę mu ich nie zakładano.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.