HERNANDEZ DOCENIA CUNNINGHAMA

Piotr Jagiełło, boxingscene.com

2011-09-23

1 października w Neubrandenburgu odbędzie się interesująca gala boksu promowana przez Sauerland Event. Karo Murat zmierzy się z Gabrielem Campillo, nasz Grzegorz Proksa stanie przed szansą wywalczenia tytułu mistrza Europy przeciwko Sebastianowi Sylvestrowi i wreszcie wisienką na torcie będzie  pojedynek na szczycie kategorii junior ciężkiej.

Doskonale znany naszym kibicom Steve Cunningham (24-2, 12 KO) w obronie pasa IBF skrzyżuje rękawice z klubowym kolegą Yoanem Pablo Hernandezem (24-1, 13 KO).

Kubańczyk, który od początku zawodowej kariery związany jest z Niemcami, docenia klasę rywala i nie zamierza obrzucać go błotem. Wysoki mańkut zapowiada świetną dyspozycję, co powinno zwiastować naprawdę frapującą noc.

-Cunningham jest bardzo dobrym bokserem. Walka z nim będzie wielkim wyzwaniem, ale jednocześnie szansą pokazania wszystkim, że jestem świetnym zawodnikiem. Steve jest doświadczony i szybki. Urodziłem się na Kubie, w Niemczech mieszkam od wielu lat i czuję się tu jak w domu. Jestem w treningu od wielu miesięcy, więc forma powinna być znakomita – opowiada urodzony w Hawanie pięściarz.