BARACK OBAMA NA WALCE KHAN-PETERSON?

Redakcja, RingTV.com

2011-09-22

Amerykański promotor, Richard Schaefer z grupy Golden Boy Promotions, zapowiedział, że pojedynek pomiędzy Amirem Khanem (26-1, 18 KO) i Lamontem Petersonem (29-1-1, 15 KO) zobaczą goście szczególnej rangi.

- Planujemy, by walka odbyła się 10 grudnia w Waszyngtonie - powiedział Schaefer. - Aktualnie przyglądamy się kilku salom, ale najprawdopodobniej wybierzemy Washington Convention Centre. Gdy ustalimy wszystkie szczegóły, wyślemy oficjalne zaproszenie do Sekretarza Generalnego USA, Hillary Clinton. Spodziewamy się także wizyty prezydenta Baracka Obamy. Myślę, że zechce uczestniczyć w tym wydarzeniu. Walka Khana z Peterson to pierwsze - od dłuższego czasu - wielkie sportowe wydarzenie, które odbędzie się w Waszyngtonie.

Przypomnijmy, że 24-letni Khan, który jest muzułmaninem, przyjął zaproszenie Hillary Clinton, biorąc udział w uroczystościach upamiętniających ofiary zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku oraz poparł specjalną akcję "Muzułmańscy Sportowcy Przeciwko Terroryzmowi".