DOBRY WYSTĘP MŁODYCH BOKSERÓW Z RYBNIKA

Leszek Dąbrowski, Informacja własna

2011-09-19

W miniony weekend kadeci i juniorzy z sekcji bokserskiej RMKS Rybnik wzięli udział w międzynarodowym turnieju bokserskim w Ostrawie-Porubie, gdzie wypadli znakomicie.

W gronie kadetów zwyciężyli: Dawid Pierchała (39 kg), który pokonał (3-0) Patryka Balaża, Krzysztof Kowalak (43 kg) w 2. rundzie pokonał Lukasa Balaża, Fabian Szmid (48 kg) pokonał (2-1) Miroslava Gorola, Daniel Bartosik (57 kg) wygrał (3-0) z Pavlem Petrakiem, Sebastian Konsek (60 kg) w 2. rundzie zmusił do poddania się reprezentanta Czech Michała Phladka. Swoją walkę finałową przegrał (1-2) Karol Kostka (54 kg) z mistrzem Czech, Robinem Datko.

W gronie juniorów pierwsze miejsce wywalczył Błażej Lutka (75 kg), który już w 1. rundzie pokonał przez RSC Patryka Hlawę, natomiast swoją walkę finałową z Czechem Ondrejem Schilderem przegrał na punkty Kamil Pierchała (57 kg). Dodajmy jednak, że Kamil wystartował w wyższej kategorii, gdyż w wadze koguciej nie miał przeciwników, którzy chcieliby z nim boksować. Młodym zawodnikom z Rybnika sekundowali Zbigniew Gąsiorowski i Kamil Chyliński.