GŁAŻEWSKI WYGRAŁ PO CIĘŻKIM BOJU

2011-09-16

Paweł Głażewski (16-0, 4 KO) miał ciężki orzech do zgryzienia, ale po dziesięciu interesujących rundach pokonał stosunkiem głosów dwa do jednego Doudou Ngumbu (26-3, 11 KO), broniąc tym samym pas WBC Baltic Silver w wadze półciężkiej.

Pierwsze dwie minuty należały do Ngumbu, który zaskoczył naszego rodaka agresywnym atakiem. Do tego Francuz ładnie chodził na nogach, był rozluźniony i zepchnął nieoczekiwanie Pawła do defensywy przy linach i tak trwało to przez 130 sekund, kiedy "Głaz" skontrował oponenta czystym lewy sierpowym na brodę. To zrobiło na nim wrażenie, bo przed upadkiem uratowały go liny. Niestety po wygranej pierwszej rundzie, w drugiej Doudou powrócił do tego co robił wcześniej, wyprzedzał Polaka i wykorzystując dłuższy zasięg ramion narzucił mu swój styl walki. To co najlepsze było jednak przed nami... Paweł na początku trzeciej odsłony został zraniony lewym sierpowym. Rywal złapał go w narożniku, zasypał gradem ciosów i gdy wydawało się, że Paweł zaraz pójdzie na deski, on wyszedł z obrony potężnym lewym sierpem, a przez kolejne półtora minuty na ringu rozgorzała prawdziwa wojna o przetrwanie. Po przerwie działo się niewiele mniej, a obaj bokserzy polowali na potężną bombę. Końcówka na szczęście należała do Głażewskiego, który trafił fajną kombinacją lewy sierp-prawy podbródkowy.

Niezwykle emocjonujący był początek piątego starcia, kiedy co chwilę odskakiwała głowa jednego i drugiego. W końcówce Paweł zaczął bić mniej, lecz postawił na jakość i kilkoma kontrami chyba zapewnił sobie wygraną 10:9. W rundzie szóstej w poczynania obu zawodników wkradło się trochę chaosu, ale emocji nadal było sporo. W kolejnych sześciu minutach szaleńcze dotąd tempo już spadło, a zmęczenie u obu spowodowało, że większość ciosów mijało celu, natomiast pojedynek był trudny do punktowania. Głażewski świetnie poprowadził dziewiąte starcie. W końcu "usiadł" na Ngumbu, wywierał na nim nieustanną presję i przede wszystkim ciągle ustawiał go skutecznym lewym prostym. Wszystko wyglądałoby pięknie gdyby nie lewy sierp Francuza równo z gongiem, który zamazał trochę obraz wcześniejszej przewagi Polaka. Ostatnie trzy minuty to znów prawdziwa wojna. Zawodnicy jakby zapomnieli o defensywie i starali się przełamać się nawzajem, co tylko wyszło na dobre widowisku. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali niejednogłośne zwycięstwo 96:94, 94:96 i 96:94 na korzyść "Głaza".