MARCO HUCK: WITALIJ WALCZY TYLKO Z CHŁOPCAMI BEZ SERCA I ODWAGI

Redakcja, sportbox.ru

2011-09-14

Mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej, Marco Huck (33-1, 24 KO), odpowiedział na zaczepkę mistrza świata WBC wagi ciężkiej, Witalija Kliczki (43-2, 40 KO). Przypomnijmy, że po walce z Tomaszem Adamkiem (44-2, 28 KO), starszy z ukraińskich braci powiedział rosyjskim dziennikarzom, że Huck swoją ciągłą paplaniną zaczyna mu przypominać Davida Haye`a (25-2, 23 KO), po czym zaprosił go na sparringi by "skopać mu tyłek":

- Czytałem w prasie wypowiedzi Hucka i mogę powiedzieć, że jest dobrym naśladowcą Haye`a. Naoglądał się zbyt wiele Davida i próbuje stosować tę samą technikę wypowiedzi. Jestem przekonany, że boksujący w naszej grupie Ola Afolabi już w niedalekiej przyszłości odbierze mu tytuł.

- Kliczko zamiast walczyć z niby-bokserami, powinien zmierzyć się z prawdziwym mężczyzną - powiedział oburzony Huck. - Chciałbym z nim stoczyć pojedynek, a nie sparring. Po co mi sparring? Chcę zburzyć mit Witalija na oczach całego świata. Zanim pójdzie na emeryturę, musi zmierzyć się z prawdziwym wojownikiem.

- Witalij, jak dotąd boksowałeś z samymi chłopcami, którzy nie mieli ani serca ani odwagi. Jestem człowiekiem z wielkim sercem i złamię twoje. Jeśli chcesz ze mną walczyć, możemy natychmiast stanąć do walki. Nie jutro, ale już dzisiaj - zapowiedział Bośniak z niemieckim paszportem.