ADAMEK ZACHOWAŁ POZYCJĘ W RANKINGU

Mimo, iż Tomasz Adamek (44-2, 28 KO) przegrał swój sobotni pojedynek o mistrzostwo świata WBC wagi ciężkiej z Ukraińcem Witalijem Kliczką (43-2, 40 KO), dziennikarze magazynu 'The Ring' postanowili, że Polak pozostanie na dotychczasowym miejscu w ich zestawieniu.

- Zazwyczaj po tak zdecydowanej porażce, jakiej z rąk Witalija kliczki doznał Tomasz Adamek, pięściarz jest przesuwany w naszym rankingu o kilka miejsc niżej. W tym wypadku, sytuacja jest jednak nietypowa. Dwaj niżej notowani pięściarze, David Haye i Eddie Chambers, nie wypadli wcale lepiej od Polaka. David Haye nie podjął ryzyka i walki z młodszym z braci Kliczko, natomiast Eddie Chambers został znokautowany w 12. rundzie. Niżej notowani pięściarze, jak  Robert Helenius, Aleksander Dimitrenko i Dennis Bojcow, nie uczynili za wiele, by znaleźć się w czołówce rankingu. Dlatego też Adamek zachowa swoją pozycję numer 3, tuż za Aleksandrem Powietkinem, który w obecnej sytuacji jest najbardziej naturalnym i prawowitym pretendentem do walk o mistrzostwo świata z braćmi Kliczko - pisze w uzasadnieniu Michael Rosenthal.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 13-09-2011 12:46:05 
Kiedy wrócą lata 90 kiedy na prawdę byli wielcy mistrzowie??/Teraz oprócz braci K nie ma nikogo tylko dlatego Adamek jest nr 3
 Autor komentarza: Zakrza2
Data: 13-09-2011 12:48:28 
Taaa, Haye nie podjął walki. A sędziowie to z tyłka dali mu zwycięstwa w dwóch rundach, nie?
Chambers wytrzymał do 12 rundy? Hmmm, kiedy ostatnio sprawdzałem 10 było przed 12...
"Niżej notowani pięściarze, jak Robert Helenius, Aleksander Dimitrenko i Dennis Bojcow, nie uczynili za wiele, by znaleźć się w czołówce rankingu."
No tak, a Adamek przed walką z Kliczko uczynił wiele: Maddalone i McBride...
 Autor komentarza: Mroczny
Data: 13-09-2011 12:52:30 
O widzę, że znafcy i trolle typu Zakrza2 są w końcu ignorowani. Ile można dyskutować z aż tak wielkimi dyletantami.
 Autor komentarza: bandzior99
Data: 13-09-2011 12:57:28 
Autor komentarza: Zakrza2

Adamek powalczyl z Arreola i Grantem, a Haye (gey) walczyl z patalachami. zbierz chlopczyku zabawki i smigaj do piaskownicy.
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 13-09-2011 12:59:22 
Niektórzy widzę po zbanowaniu nawet nie potrafią pomyśleć nad nowym nickiem tylko dodają "2" do nicka, myślę, iż takich redakcja powinna z miejsca banować :)
 Autor komentarza: krytykbokserski
Data: 13-09-2011 13:05:35 
Uważa, że Haye nie dał z siebie 100% - ale nie można mu odmówić, że walczył na dość wysokim poziomie. Nie zrobił krzywdy Władowi ale też tamten nic nie zrobił Heyowi. Wypunktował go i tyle - ale umiejętności momentami pokazał więcej niż Adamek.
 Autor komentarza: katolik2010
Data: 13-09-2011 13:19:27 
Ponieważ żyjemy w czasach ostatecznych, ostrzegam zabłąkanych ludzi przed fałszywymi nauczycielami. Kto nie boi się prawdy może skorzystać.
http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
Warto poświęcić trochę czasu dla wieczności.
 Autor komentarza: Hashemian1
Data: 13-09-2011 13:21:23 
Byłem i jestem nadal wielkim fanem Adamka, niestety Tomek w moich oczach skompromitował się mocno w sobotniej walce, nie chodzi mi tutaj o to ze przegrał, każdy mozę przegrać nikt nie jest doskonały i nieomylny, ale boli mnie, że Tomek miał wszystko poza warunkami fizycznymi do nawiązania walki i sprawienia duzych kłopotów Vitkowi, nie mówie tutaj o wygranej ale o urwaniu kilku rund wywarciu presji i nerwowosci w poczynaniach ukraińca niestety tego nie widzieliśmy. Moim zdaniem Tomek przegrał to w szatni przegrał ze strachem z presją tysięcy kibiców z ta całą otoczką tego wielkiego wydarzenia. Gdy zobaczyłem tomka wychodzącego z szatni na ring byłem przetrażony zdałem sobie wówczas sprawe że tomek nie ma szans tego wygrać porpstu się spalił, w tym samym momencie przypomniałem sobie ten wyraz twarzy Tomka wchdozącego na ring w walce z Arreolą pewny siebie, trwady, zadziorny i te puste spojrzenie ktore spalalo innych przeciwników,a w spojrzeniu wchdozącego Tomka do ringu w walce o mistrzostwo swiata widzialem tylko strach i przerazenie, i tutaj moim zdaniem nalezy upatrywać tak srogie lanie i deklasację. Wybaczmy mu, każdego może pokonać strach ale czy sam Tomek wybaczy sobie, bo takiej szansy mozę już nigdy nie mieć a miał prawie wszystko zeby nawiązać równorzędną walke.
 Autor komentarza: Zakrza2
Data: 13-09-2011 13:29:57 
Mroczny, bandzior99

Haha! Brawo! Pokazaliście na jakim poziomie są psychofani Adamka. Nie macie argumentów to wyzywacie od trolli i chłopczyków;)
 Autor komentarza: Zakrza2
Data: 13-09-2011 13:34:22 
NOSFERATU1922,

Myślę, że redakcja ma moje IP i inne namiary, więc żadna zmiana nicka nic by nie dała. Myślę, że ban na konto Zakrza to jakaś pomyłka, bo w komentarzach nie używałem wulgaryzmów, dbałem o ortografię, a już na pewno moje posty były w zgodzie z powszechnie obowiązującymi tutaj regułami, bo widziałem 100 razy bardziej obraźliwe posty, których autorzy nie zostali zbanowani.
No chyba, że redakcja tak bardzo kocha Tomka, że banuje wszystkich, którzy piszą coś przeciwko niemu nawet jeśli jest to prawda.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 13-09-2011 13:36:01 
Tak właśnie było...Hashemian1 zgadzam się z Tobą. To nie był ten sam Adamek co wcześniej!
 Autor komentarza: katolik2010
Data: 13-09-2011 13:39:11 
Zakrza2
Pokazałeś na jakim poziomie są antyfani Adamka. Zazdrościcie mu grubych milionów, które chłopak zarobił.

,,Pan Jezus powiedział o sobie, że jest Prawdą. Kto boi się Prawdy boi się Pana Jezusa.''
 Autor komentarza: bonkers
Data: 13-09-2011 13:49:29 
"The Ring" się coraz bardziej kompromituje
najpierw jakiś głupawe teksty o tym że Adamek się lepiej niż Haye pokazał a teraz nie chcą go słusznie porządnie obniżyć w rankigu
przypominam że dawno dawno temu povietkin obił Chambersa i jeżeli The Ring jako jeden z nielicznych rankingów nie zrobił ruskowi karnego przesunięcia za te jego kilkuletnie pajacowanie to po wygranej z Chambersem który u nich był wysoko powinien być spokojnie nr 3
wzieły góre uczucia do Adamka bo boksuje w USA a nie umiejętności
jak tak dalej pójdzie to ten cały The Ring stoczy się do poziomu nic nie znaczącego pisemka
 Autor komentarza: bonkers
Data: 13-09-2011 14:01:02 
z Chagaevem miało być
 Autor komentarza: glaude
Data: 13-09-2011 14:48:23 
@DAB
Dziękuję za linka. Wreszcie obejrzałem walkę.

I napiszę tak. Vitek nie pokazał nic wielkiego, poza zimną krwią, zelazną taktyką i konsekwencją. Tomek przy stylu walki z Arreolą spokojnie (według mnie) wytrzymałby 12 rund. Pewnie by przegrał, ale Vitold byłby nie lada zmęczony ganianiem za nim.

Błędy Górala (według mnie):

1. Nie chodził nisko na nogach.
Gdyby to robił, już choćby z tego powodu Vitkowi trudno byłoby go trafić. I tak miał z tym problemy, dlatego (o dziwo!) to Vita widziałem na niskich nogach- wielokrotnie w czasie walki ich głowy były na jednej wysokości. A to ułatwiało Vitkowi trafianie.

2. Nie chodził na boki (zwłaszcza w prawo!), nie "kiwał".
Vitek wręcz sam zachęcał do takiej taktyki, bo szedł na Adamka. Wystarczyło schodzić z linii ciosu. Vit wali pojedynczymi: albo sam lewy, albo lewy prawy. Często ten prawy to bity z góry na dół sierp. Wystarczyło zejść z linni ciosu i skontrować pojedynczym ciosem. Niekoniecznie serią, ale pojedynczym.

3. Atakował w linii prostej, frontalnie!
To olbrzymi błąd. Mimo, że Vit był wolny jak zawsze, Tomek swoją przewidywalnością go wyręczał- wręcz dawał mu prezent. Vitek gdyby bił prawy prosty z zawiązanymi oczami i tak trafiałby Adamka- tak schematycznie atakował.

4. Nie biegał.
Taktyka "biegowa" sprawdziła się z siłaczem Arreolą. Dziwię się, że tu od początku nie było biegania. Myślę, że Góral był przygotowany na 12 rund maratonu, ale nie na 12 rund wymian z silniejszym pięściarzem.
Taka "ucieczkowa" taktyka nie przynosi może chluby u niedzielnych kibiców, ale nie u znawców. Gdyby Góral tak walczył, narzuciłby Ukraińcowi swój styl i solidnie go wymęczył. Wystarczyłoby punktować Vitka.

5. Na koniec największy mankament.
Brak upartej walki na środku ringu!!!
Tomek był przewidywalny, nie schodził w prawo, nie biegał.
To jednak nic w porównaniu z tym, że dawał się zapędzić do lin i do narożnika!!!
Zarówno miękkie nogi po ciosie pod koniec 2 rundy, jak i liczenie w 6, oraz moment po którym została przerwana walka były po akcjach w których Góral był na skraju ringu- zamiast na jego środku. Gdyby nie dawał się zapędzać do lin i narożnika stawiam zakład, że wytrzymałby do końca walki. Bo Vitek miał wielokrotnie problemy z trafieniem Górala.

Te elementy musi Tomek poprawić, bo inaczej może zacząć chodzić z Zygim na ryby.
Musi też poprawić siłę ud i obręczy biodrowej, bo jego ciosy muszą bardziej kąsać. Z rąk już nic więcej nie wykrzesa.

Na koniec plus. Tomek miał parę udanych akcji na tułów Vitka w pierwszej połowie walki i to o dziwo w ataku. To świadczy o tym, że Vitek nie jest geniuszem nie do trafienia, czy pokonania.

Do tego spostrzeżenie.
Vitek nie broni głowy (to widzi każdy), nie obawia się najwyraźniej KO, ale nie broni też przodu brzucha. Bardzo ufa swoim mięśniom brzucha. Broni natomiast uparcie boków- żeber otaczająćych śledzionę (lewo) i wątrobę (prawo). Jego brak gardy nie wynika ze stylu- czy nonszalancji, tylko z wrażliwości tych regionów. Dokładnie zobaczyłem to w tej walce. Vitek ma ręce opuszczone, bo osłaniają boki.
A w sytuacjach gdy Adamek trafiał go kilka razy (chyba z 5) na śledzionę Vitold wyraźnie zwalniał i odchodził do tyłu.
Uważam, ze bokser, któremu uda się wykiwać Vita balansem i mocnymi ciosami będzie czysto trafiał na boczne strony korpusu (żebra) może znokautować Vitka.

Takie moje spostrzeżenia po walce.
 Autor komentarza: DAB
Data: 13-09-2011 15:28:12 
glaude
Nie ma sprawy.
Wg mnie Witek lepszy niż w walce z Sosną ,Briggsem na pewno szybszy chyba najszybszy od Lewisa albo od Arreoli.Forma świetna jak na 40 latka a Tomka poniżej normy.Motorycznie kicha,szybkość zaskakująco kiepska a taktyka Kamikadze.Wnioski jakieś muszą wyciągać mają z czego.
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 13-09-2011 16:12:55 
Tak jak pisałem wcześniej. Porażka Adamka nie powoduje spadek jego pozycji w rankingu ;]
 Autor komentarza: djpioter
Data: 13-09-2011 16:27:28 
acha
 Autor komentarza: amatuk
Data: 13-09-2011 16:30:29 
''Autor komentarza: WARIATKRK Data: 13-09-2011 12:46:05 Kiedy wrócą lata 90 kiedy na prawdę byli wielcy mistrzowie??/Teraz oprócz braci K nie ma nikogo tylko dlatego Adamek jest nr 3''

psychoantyfan Adamka
 Autor komentarza: robak1
Data: 13-09-2011 17:04:53 
Obejrzałem jeszcze raz na spokojnie walkę i stwierdzenie niektórych, że Adamek wyszedł zesrany jest bardzo dla niego krzywdzące. pierwsza runda wcale nie była taka zła w wykonaniu Adamka.I tu porównanie do Solisa, niektórzy twierdzili, że on dał lepszą rundę niż Tomek. Hmmm nie wydaje mi się, jeśli już to stawiał bym tu na remis. Nie można zapominać, że do walki z Adamkiem Vit wyszedł bardziej zmotywowany, z checią jak najlepszego pokazania się na HBO. Vit chciał jak najszybciej zabić szybkość Tomka i w miarę możliwości jak najszybciej go znokautować. Oczywiście można mówić, że "oszczedzał" Adamka, ale stało sie tak tylko dlatego, że w 2 rundzie wyszedł mu cios który podciął Tomkowi skrzydła i kwestią czasu był w której rundzie zrobi na nim KO.
 Autor komentarza: Zakrza2
Data: 13-09-2011 17:23:55 
"Pokazałeś na jakim poziomie są antyfani Adamka. Zazdrościcie mu grubych milionów, które chłopak zarobił."
Trochę jo. Tak jak zazdroszczę politykom i pseudoartystom typu Doda.
"pierwsza runda wcale nie była taka zła w wykonaniu Adamka."
Niezmiernie żałuję, że ten pojedynek nie odbył się na zasadach amatorskich. W 4 rundy może jakoś by dał radę.
 Autor komentarza: Calaf
Data: 13-09-2011 17:48:54 
Bandzior - rywali Adamka i Haye w tej dywizji spokojnie można porównywac,dobor rozni sie niewiele. Grant to taki sam nikt jak Harrison.
 Autor komentarza: qwerty1410
Data: 13-09-2011 18:12:28 
Autor komentarza: glaude Data: 13-09-2011 14:48:23

Wnikliwa i wyjątkowo trafiona analiza. Masz papiery na eksperta - na tym forum. Gratulacje. Pozdrawiam.
Aha, trochę żartem, ale nie do końca. Lucjan Trela to by Wita złamał w pół - jak scyzoryk -:)) Gdzie te czasy...
 Autor komentarza: Qwerty123
Data: 13-09-2011 19:04:52 
kabaret magazynu the ring nie zna granic ... boże widzisz i nie grzmisz ... przecież Haye 10x lepiej zaprezentował się w walce z Kliczko , celne ciosy na korpus 3 wygrane rundy 1 remisowa te wszystkie klincze w wykonaniu Kliczki gdy tylko dostał mocniejszy cios , Uniki i balans ciałem to bajka a Adamek za przepeoszeniem g.wno pokazał poza nadstawianiem twarzy ... Ten Ranking można o kant dupy potłuc . A co do rywali obu pięściarzy to są bardzo podobni ... przecież Grant to nie lepszy bokser od Harrisona swoje najważniejsze walki przegraywał w początkowych rundach , może i stary Ruiz ale bardzo niewygodny wcale nie był łatwiejszy do Pokonania od Arreoli który tylko nadstawiał twarz a jednak Haye ich wszystkich pokonał przed czasem , o Irlandczyku kolosalnych rozmiarów juz nie wspomnę jak można było z nim walczyć 12 rund to kpina , Haye poskładał by go w 3 rundy a Madallona tak samo jak naszego słabego choć bardzo dzielnego Tomasza Bonina ;) to tyle

ps : jestem przygotowany na obolegi w moja strone od Adamkomaniaków
 Autor komentarza: vasyl
Data: 13-09-2011 19:58:47 
Witam nareszcie obil ryj kliczko temu cwaniakowi ktory sie nadymal przed kazda walka ajak oglaszali wynik i punktowe zwyciestwa w wadze ciezkiej to kiwal glowa jak jais czubek dumny jak paw wrescie nie bede patrzyl na te nadeta morde gdzie sa ci ktorzy pisali zapewniali ze goral wygra? Cop? wejcherowo? mieli bic sie w piersi i znikneli tchorze adamek to tchorz cwaniak pozer dal plame latal po ringu az milo sie ogladalo jak go napi.....a rusek po tej pyszalkowatej mordzie wtedy po walce swoich warg nie wydymal doczekalem sie ze go wreszcie usadzili i jego mit twardej szczeki odpornosci na ciosy pol walki walczyl bez przytomnosci goralskie piesci przemowily hahahahahaha
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 13-09-2011 21:08:54 
kabaret magazynu the ring nie zna granic ... boże widzisz i nie grzmisz ... przecież Haye 10x lepiej zaprezentował się w walce z Kliczko , celne ciosy na korpus 3 wygrane rundy 1 remisowa te wszystkie klincze w wykonaniu Kliczki gdy tylko dostał mocniejszy cios , Uniki i balans ciałem to bajka a Adamek za przepeoszeniem g.wno pokazał poza nadstawianiem twarzy ...


dokładnie tak było ..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.