Z BLOGU TOMASZA ADAMKA

- Przegrałem z mistrzem świata Witalijem Kliczko. Jego cios w drugiej rundzie zadany na skroń i ucho ustawił całą walkę. Sparaliżował moje nogi i ręce. W tej sytuacji chciałem powoli odbudować się w następnych rundach. To nie było łatwe, bo Witalij ciągle atakował nie dając mi chwili wytchnienia. Zapowiadał przed walką presję i realizował to perfekcyjnie zastawiając mi kierunek ucieczki na bezpieczną odległość.  Był zdziwiony, że nie padłem na deski po jego ciosach ale wiedział, że mnie już ma - pisze na swoim blogu Tomasz Adamek.

- Trzecia runda to powolny powrót świadomości i instynktowne obrony. Po trzeciej rundzie trener Roger Blootworth, powiedział mi, że jeśli po tym ciosie nie odzyskam szybko siły, to szkoda zdrowia i podda mnie. Te słowa zadziałały na mnie, jak doping. W kolejnych dwóch rundach byłem agresywniejszy, ale i tak nie miałem tej szybkości, jak zwykle. Kolejne rundy to tylko nadzieja, że siły wrócą i będę sobą. W tej sytuacji nie było mowy o cudownych podpowiedziach w narożniku, czy zastosowanie jakiegoś fortelu. Byłem na tyle osłabiony kolejnymi ciosami, że nie mogłem mu dorównać w żadnym elemencie. Witalij tego wieczoru był szybki i precyzyjny. Taktycznie rozwiązał znakomicie walkę. Widać, było że specjalnie się przygotował na szybkiego Adamka. Czytałem dziś opinie fachowców, że stoczył jedną z najbardziej efektownych walk w swojej karierze. Zadziałała magiczna dyspozycja dnia. Ja pozwoliłem sobie na ułamek nieuwagi w 2. rundzie i tak naprawdę to spowodowało, że straciłem swój atut, czyli szybkość. To nie słaby trener, czy zła taktyka, to moja wina, że nie obroniłem się w 2 rundzie.  Po tym ciosie w ringu zobaczyliśmy zupełnie innego Adamka niż w ostatnich walkach. Byłem zły na siebie, że zawiodłem kibiców. Taka piękna hala sportowa, dziesiątki tysięcy fanów na trybunach i wspaniała atmosfera, to wszystko sprawiało, że stworzyliśmy wielkie widowisko. Oczekiwania fanów były inne, liczyli, że mały Adamek dobierze się do wielkiego Witalija. A kiedy w 8 rundzie Kliczko upadł na deski, stadionem wstrząsnęła eksplozja. Fani na stadionie czekali na to i po to tu przyszli, ale szkoda, że nie było to bezpośrednio po ciosie. Zmęczony, zawiedziony mogłem tylko spuścić głowę i wyjść z ringu. Walka z Witalijem pomimo jego wielkiej przewagi fizycznej, pozostawiła na moim ciele jedynie otarcia skóry. Dziś niewiele z tego pozostało, bo maści gojące reagują szybko. Nos cały, nie odniosłem żadnej kontuzji. Mam jedynie porozcinane od jego ciosów wargi od środka, co przeszkadza mi w mówieniu i jedzeniu. Po takiej wojnie w ringu wyszedłem zdrowy z nadzieją, że postaram się w kolejnych próbach zdobyć pas i tytuł w trzeciej kategorii wagowej.

- Ważne są dla mnie opinie braci Kliczków, którzy wyraźnie potwierdzili, że Witalij dążył do nokautu. Zapewne chciał jak najlepiej  zaprezentować się w stacji HBO z racji relacji naszej walki dla milionów widzów w USA.

- Wiem, jak wiele nadziei rozbudziłem w Was. Każdemu potrzebny w życiu jest sukces. Dziękuje za to, że byliście ze mną i jesteście na dobre i na złe. Tysiące wpisów i listów odczytywałem w hotelu przy lotnisku Okęcie w Warszawie. Cenie Was za to, że w trudnych dla mnie chwilach, daliście mi wielkie wsparcie na stadionie i we wpisach na stronę www. Bardzo Was ceniłem i cenię za to. Zaś wszystkich antyfanów Adamka zapewniam, że to nie pieniądze w tej walce były sprawą najważniejsze. Obiecywałem rodakom, walkę w Polsce już w zeszłym roku. Teraz kiedy po raz pierwszy w historii walka o tytuł mistrz świata w wadze ciężkiej została zorganizowana w Polsce, mogę powiedzieć, że warto było przyjechać do Wrocławia. Wiem, że przed walką i po walce Wrocław gościł tysiące moich fanów. Impreza został zorganizowana w niedokończonym obiekcie. Przeszła już do historii, jako największe wydarzenie sportowe w boksie. Piękny stadion, atmosfera, doping zapamiętają wszyscy, którzy zjechali do Wrocławia z całego świata. Wiem, że byli znajomi z USA, Kanady, Australii, Anglii , Irlandii, Szkocji, Niemiec i wielu innych. To oni wszyscy z fanami Gdańska, Szczecina, Wrocławia, Elbląga, Śląska i innych regionów dopingowali mnie z całych sił. Dziękuję Wam za wszystko. Przed ekranami telewizorów zgromadzili się fani boksu w ponad 140 krajach świata. Pierwsze szacunki wskazują, że naszą walkę obejrzało ponad 70 mln ludzi na świecie. Wiem, że nie każdy mógł obejrzeć, gdyż organizatorzy zdecydowali się na pierwszą w Polsce transmisję w systemie PPV. To nowość w Polsce, ale z tym trzeba się pogodzić, bo wkraczają do Polski nowe standardy światowe w zakresie telewizji i organizacji imprez.

- Od wczoraj jestem bogatszy o kolejne doznania. Lecąc z członkami ekipy polskim samolotem do USA, zostaliśmy zawróceni do Polski z powodu poważnej awarii samolotu. Nie muszę dodawać, co przeżyliśmy w tym czasie, kiedy stewardesa ogłosiła, żeby zapiąć pasy i założyć maski tlenowe. Robiliśmy rachunek życia a w takich chwilach przegrana z Witalijem, bywa niewiele znaczącym epizodem. Przez kilka godzin lotu szukaliśmy możliwości wylądowania w Norwegii czy Danii. Lecąc samolot pilot musiał zrzucić paliwo a to wszystko trwało. Dostaliśmy zgodę na powrót do Polski i awaryjne lądowanie. Lotnisko, a wraz z nim nadzieja, że dziś wylecimy dziś bez żadnych problemów. Warto pamiętać, że życie i zdrowie jest najważniejsze. Marzenia mają to do siebie, że się spełniają za pierwszym, czy drugim razem. Nadzieja umiera ostatnia. Warto, aby w codziennym życiu zachować te wszystkie wartości, które czynią nas dobrymi. Adamek wróci na ring, odbuduje się po porażce z Kliczko. Nie zniechęcą mnie nieprzychylne komentarze, bo jeśli mam oddanych fanów boksu to warto zrobić wszystko, aby osiągnąć to, co sobie zaplanowałem a fanom boksu obiecałem. Spotkamy się jeszcze po to, aby wspominać Wrocław. Wkrótce, bo około 1 października przylecę do Polski a wtedy będzie okazja do rozmowy, co dalej z moimi planami w wadze ciężkiej. Pozdrawiam.

Czytaj więcej na tomaszadamek.eu

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lukaszamator
Data: 13-09-2011 11:23:18 
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, Adamek idź na emeryturę!
 Autor komentarza: fat1s
Data: 13-09-2011 11:23:35 
Stało się tak jak się miało stać.
Każdy kto potrafił się zdobyć na obiektywną ocenę wiedział, że ta walka tak się skończy.
Osobiście trochę liczyłem na to że chociaż w pierwszych rundach Tomek trochę zagrozi Kliczce.
No trudno, nie udało się.
Pamnie tomaszu szacunek za serce do walki i odporność na ciosy.
Pozdrawiam.
 Autor komentarza: nik
Data: 13-09-2011 11:23:58 
Tomek, nie przejmuj sie glupi komentami (jak wyzej) rob swoje.
 Autor komentarza: AdammoEmuSite
Data: 13-09-2011 11:24:00 
Polecam obejrzeć te 3 filmiki a szczególnie drugi.
http://dziendobry.tvn.pl/video/tylko-u-nas-tomasz-adamek-po-walce,104,newest,12945.html

TVN przedstawił Sosnowskiego jako byłego mistrza świata :)
 Autor komentarza: nicholas
Data: 13-09-2011 11:24:04 
Dlaczego Panie Tomku nie spotkales sie z kibicami, nie zwolales zadnej konferencji prasowej(ogolnodostepnej) skoro Polacy sa najlepszymi kibicami? Dlaczego uciekles szybko, jak szczur do USA. Te tlumy byly dla Ciebie, olales je!!
 Autor komentarza: fat1s
Data: 13-09-2011 11:24:05 
*Panie Tomaszu
 Autor komentarza: trapatom11
Data: 13-09-2011 11:25:35 
chwalić Ciebie Tomek to jak chwalić Shannona Briggsa,który wyszedł po wypłate,bo podobny poziom sportowo zaprezentowaliście. Oglądnałem walke na spokojnie i bez emocji i muszę powiedzieć,że to jest tragedia. Mówię obiektywnie i uczciwie,że była to najłatwiejsza przeprawa Witalija od powrotu na ring.Niestety,ale taka jest prawda
 Autor komentarza: thai26
Data: 13-09-2011 11:27:23 
Tomek Kocham Cie i twoja wole walki . Zycie takie jest i kazdy walczy o cos a opinia ludzi sie nie liczy !!! Rob swoje to co robisz najlepiej
 Autor komentarza: VKliczko
Data: 13-09-2011 11:27:34 
chwalić Ciebie Tomek to jak chwalić Shannona Briggsa,który wyszedł po wypłate,bo podobny poziom sportowo zaprezentowaliście. Oglądnałem walke na spokojnie i bez emocji i muszę powiedzieć,że to jest tragedia. Mówię obiektywnie i uczciwie,że była to najłatwiejsza przeprawa Witalija od powrotu na ring.Niestety,ale taka jest prawda


100% racji
 Autor komentarza: AdammoEmuSite
Data: 13-09-2011 11:27:53 
nicholas, konferencja była po walce, a przed wylotem Adamek udzielał wywiadów.
 Autor komentarza: nuKER
Data: 13-09-2011 11:28:16 
NO tak życiowe jest to co napisane, ale usprawiedliwianie Bloodwortha już trochę mniej... Tak chciał Tomka poddać po silnym ciosie że w 10 rundzie sędzia musiał wkroczyć do akcji mimo że Adamek miał już jeden knockdown na plecach. Nie ma sensu tu polemizować, bo zapewne nic z tego nie będzie, ale szkoda żeby dalsza kariera odbywała się pod wodzą ów trenera bo to do niczego nie doprowadzi....
 Autor komentarza: niekwestionowany
Data: 13-09-2011 11:30:01 
Widocznie mocny cios w drugiej rundzie go zamroczył. Bo nie był sobą zachowywał się jak by nie był przygotowany na tą walke. Wystawiał się Kliczce jak na talerzu. Roger nic mu nie podpowiadał nad zmianą taktyki, wystawił Adamka na niezłe mordobicie.
 Autor komentarza: nicholas
Data: 13-09-2011 11:31:13 
AdammoEmuSite
Jezeli tak to przepraszam.
 Autor komentarza: krzycho146
Data: 13-09-2011 11:32:24 
Trenerzy sie nie popisali takie było moje zdanie a tym mnie utwierdziła w tym opinia trenera Gmitruka. Od 1 rundy było widać ze to nie ten sam Adamek nie ta szybkość i Kliczko nie miał na to żadnego wpływu przynajmniej na początku walki. Nie wiem co zrobili nie tak ale na pewno 10 tygodniowe przygotowania to trochę długo, pewnie się przetrenował. Z Gmitrukiem szanse Adamka były by dwa razy większe i nie ma sie co oszukiwać, może by nie wygrał ale obraz walki by był zupełnie inny tego jestem pewien, bo jak tak wygląda amełykańska szkoła boksu to juz lepsza koreańska nie obrażając Koreańczyków.
 Autor komentarza: niekwestionowany
Data: 13-09-2011 11:38:13 
@krzycho146 dobre, dokładnie. Amerykanska szkoła sprawdzała się u afroamerykanów. Bo są wytrzymalsi fizycznie i moga pójść na wymianę ciosów.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 13-09-2011 11:40:47 
A co ?Tomek myslał że Kliczko się do walki nie przygotuje?Witalij to prawdziwy zawodowiec!Adamek do walki wyszedł tak sparaliżowany że żadną sztuką było trafienie go w głowę i Tak zrobił Kliczko!A czego się spodziewał że zostanie pogłaskany?Dziwi się Tomasz że tyle nieprzychylnych komentarzy po walce, a za co niby mamy jego chwalić? Podziwiałem cały czas Adamka za jego ambitne parcie do przodu aż do momentu kiedy wyszedł do tej najważniejszej walki w swoim życiu.Wyszedł nie przygotowany,te słynne "serce" zostawił w USA a do walki wyszedł z przyjacielem słabych...strachem i taka jest prawda!To nie jest na miejscu dla zawodowca oburzanie sie na kibiców którym zaoferował "bubel" za ok 3 mln Euro !Powinniśmy Adamka traktować jak zawodowca a nie jak początkującego pięściarza któremu się noga podwinęła.Przygotowanie sie do walki w kraju innym niz Polska i przyjazd na kilka dni przed walka to co to było? To było zawodowe przygotowanie sie do walki? Nie, to było jak najtańszym kosztem itp.itd A tak nie powinien postepować bokser zawodowy!
 Autor komentarza: boss18
Data: 13-09-2011 11:41:49 
Adamek odpuść sobie wagę ciężką! przejdź z powrotem do cruiser bo tam byłeś prawdziwym mistrzem. Adamek nie ma szans nawet w walce z hayem. Tomek mówi że nie ma rywali w niższych kategoriach ale to gówno prawda bo junior ciężka nie jest wcale taka słaba. Chętnie zobaczyłbym go w walce z lebedevem, huckiem lub toneyem. Te walki równie dobrze sprzedałyby się. Niech sobie odpuści już te gadki o trzecim pasie w trzeciej kategorii wagowej bo szanse na pokonanie braci Kliczko ma jedynie Odlanier Solis (czyt. talent czystej wody i naturalny ciężki ze świetną techniką potrafiący walczyć z dużymi rywalami).
 Autor komentarza: amatuk
Data: 13-09-2011 11:47:24 
''Autor komentarza: krzycho146 Data: 13-09-2011 11:32:24 Trenerzy sie nie popisali takie było moje zdanie a tym mnie utwierdziła w tym opinia trenera Gmitruka. Od 1 rundy było widać ze to nie ten sam Adamek nie ta szybkość i Kliczko nie miał na to żadnego wpływu przynajmniej na początku walki. Nie wiem co zrobili nie tak ale na pewno 10 tygodniowe przygotowania to trochę długo, pewnie się przetrenował. Z Gmitrukiem szanse Adamka były by dwa razy większe i nie ma sie co oszukiwać, może by nie wygrał ale obraz walki by był zupełnie inny tego jestem pewien, bo jak tak wygląda amełykańska szkoła boksu to juz lepsza koreańska nie obrażając Koreańczyków. ''

Zgadzam sie, trener sie nie sprawdzil, Adamek nie robil postepow od walki z Arreola, w walce z Kliczka Adamek nie przypominal samego siebie, ciezko teraz mu bedzie znalezc motywacje wiedzac ze Kliczki raczej nie pokona, przynajmniej nie z tym trenerem.
 Autor komentarza: katolik2010
Data: 13-09-2011 11:58:13 
Adamek ma bardzo ładną żonę a fraglesy krytykujące możecie POmażyć o bogactwie Tomasza.

,,Pan Jezus powiedział o sobie, że jest Prawdą. Kto boi się Prawdy boi się Pana Jezusa''
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 13-09-2011 12:04:28 
...a może jest tak, że Adamek założył najpierw w stabiliację finansową?

To by wiele wyjaśniało. To oznaczałoby również, że ciekawie to się zrobi dopiero teraz. Wcześniej widać było podejście ciekawie bilansujące sport i zarobek.

1.Wejśćie do HW przez Gołotę - znakomity ruch - niewielkie ryzyko
2.Estrada jakieś nazwisko - większe ryzyko, ale coś w USA trzeba pokazać
3.Arreola - największe ryzko przed Kliczką. Ta walka ustawiała jednak przyszłość!
4.Grant - ta walka miała sens - dużo pokazała, dużo dała. Było też nazwisko.
5.Maddalone to już element bezpiecznej gry na czas
6.McBride tak jak wyżej.


Maddalone i McBride z perspektywy walki z Kliczką były błędem. Z drugiej strony trudno się dziwić, że Adamek już wówczas grał na czas. Efekt jest taki, że sportowo poległ - finansowo jest ustawiony.

Uważam mimo wszystko, że dokonał życiowo cholernie mądrego wyboru. Lepsza przegrana z Kliczką niż przegrana wcześniej za marne grosze i brak walki z Kliczką.

Uproszczone widzenia kibica niesie jednak rozczarowanie takimi wyborami. No ale zależy kto jak patrzy na sport. Jeśli odrzucić kibicowski egoizm to łatwo zrozumieć Adamka i jak najbardziej go szanować.

Dzisiaj widać zmianę w Adamku - on będzie nadal walczył, nadal w HW i nie będzie raczej McBridów czy Maddalone'ów. No może jeden na zasadzie pokazania się Polonii. Kasa się juz zgadza, teraz każda kolejna kasa to coś miłego. I do tego lata lecą...

Teraz czas na
http://boxrec.com/ratings.php?country=&sex=m&division=Heavyweight&status=A&SUBMIT=Go

od trzeciego miejsca w dół a ja się trafi Wladimir to będzie też dobrze.

Życie pokaże
 Autor komentarza: robgol
Data: 13-09-2011 12:27:09 
Zycze powodzenia Tomek! 3maj sie!
 Autor komentarza: Shawn6
Data: 13-09-2011 12:27:44 
" Wiem, że nie każdy mógł obejrzeć, gdyż organizatorzy zdecydowali się na pierwszą w Polsce transmisję w systemie PPV. To nowość w Polsce, ale z tym trzeba się pogodzić, bo wkraczają do Polski nowe standardy światowe w zakresie telewizji i organizacji imprez."

Buhahah , tak Stany, Anglia ( która , możliwe,że odpuści ) i biedna Polska. Większych bzdur dawno nie słyszałem, Polska, trzeci światowy gigant który ma PPV. Głupot się nie adoptuje na swoje poletko a PPV w Polsce to jedna z większych głupot.
 Autor komentarza: Shawn6
Data: 13-09-2011 12:33:58 
Aha i granitowa szczęka Adamka to mit którzy teraz psychofani podłapują. Na pewno nie jest szklana ale do granitowej jej daleko oj daleko. KAŻDY w walce z Kliczkiem zgarnie mocny szlag , jeśli taki szlag ma ustawiać całą walkę to pokazuje jaką kto ma szczękę. Pooglądajcie sobie inne walki braci gdzie ich przeciwnicy dostawali większe szlagi a nawet nie byli zamroczeni, pooglądajcie sobie wiele innych walk w HW, Adamek praktycznie po każdym ciosie pływał w mniejszym lub większych stopniu , nawet po ciosach na rękawice. Nie ma co szukać więcej walk z braćmi ponieważ NA 100% BĘDZIE ZGARNIAŁ CHOCIAŻ KILKA MOCNYCH CIOSÓW JAK KAŻDY, TYLE TYLKO , ŻE ADAMEK PO TAKIM CIOSIE MA JUŻ PO WALCE.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 13-09-2011 12:36:45 
pisanie bloga mu zostało , .... he he ...
 Autor komentarza: Tokio
Data: 13-09-2011 13:16:25 
sorry, ale Solis pokazał jakie z niego talent
100 procent naturalnego tłuszczu
nie będę propagował teorii, że to była udawana kontuzja, że nie chciał się bic, że padł po ciosie kliczki itp
jak można oceniac potencjalny przebieg walki na podstawie jednej rundy?
przewrócił się, połamał się chlopak, jednak od takiej wywrotki dobrze przygotowany zawodnik nie odniosłby kontuzji
 Autor komentarza: oxy10
Data: 13-09-2011 14:03:34 
Do Polski wkraczają standardy światowe(PPV) i trzeba się z nimi pogodzić.

A ja się pytam, czy wszystkie standardy światowe są takie wspaniałe i czy mają racje bytu w Polsce?W Polsce , która mimo wszystko jest biedna w stosunku do tych krajów gdzie owe standardy są.Np. Ceny w Polsce są chyba na najwyższym światowym poziomie, ale wypłaty już nie koniecznie.Czy 40 zł to przypadkiem nie za dużo,jeśli już się uprzeć?Czy wszystko, co amerykańskie jest cool?Bierzmy wszystko od amerykańców.Wysyłamy żołnierzy na śmierć za damski chuj , to i wezmy te bodajże 14,5 bln długów od nich.Co tam stać nas.Ale co ja tam wiem.
 Autor komentarza: observer
Data: 13-09-2011 14:37:25 
adamek, jestes pomylka w HW, z topowymi ciezkimi nie masz zadnych szans, czy ci sie to podoba czy nie. Poza tym, po tym laniu zadna konkretna telewizja nie zakupi od ciebie walki, ciez sie ze zyjesz a sedzia przerwal walke, 2-3 sekundy dluzej i skonczylbys w szpitalu.
 Autor komentarza: Napoleon
Data: 13-09-2011 14:58:00 
"Po takiej wojnie w ringu wyszedłem..."

Jakiej ringowej wojnie? Ringową wojna była na przykład batalia Kliczki z Lewisem, tutaj mieliśmy najzwyklejsze bombardowanie Hiroszimy, egzekucję, obijanie worka treningowego, czy nazywajcie sobie to jak chcecie...
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-09-2011 15:34:25 
Ta pisanina Adamka (lub jakiegoś jego wynajętego przydupasa) to próba obrócenia totalnej klęski w zbieg okoliczności. Roger go dobrze przygotował, taktyka była dobra tylko... cholerny pech, że go Kliczko trafił w 2 rundzie. Jakby nie ten przypadkowy cios, to Adamek by tę walkę wygrał w cuglach. A prawda jest taka, że od pierwszej rundy dostawał regularny wpierdol i gdyby tylko Kliczko chciał, to mógł tę walkę zakończyć w każdej chwili.
 Autor komentarza: Dumel
Data: 13-09-2011 15:54:59 
Toemk bij Haye'a i Powietkina i emeryturka. Zrobiłaś bardzo dużo i na pewno zostaniesz zapamiętany jako wielki mistrz ; d
 Autor komentarza: cienkiBolek
Data: 13-09-2011 16:02:19 
dalej niema tego copa jelopa?moze zdechl ze wstydu
 Autor komentarza: marlon
Data: 13-09-2011 16:14:23 
Tak, ja jestem twoim fanem i z niecierpliwością czekam kiedy wrócisz na ring., - Mistrzu.
 Autor komentarza: jackwl
Data: 13-09-2011 17:20:28 
Tomku-szacunek,trzymaj się
 Autor komentarza: Domino
Data: 13-09-2011 17:23:31 
Tomek jesteś WIELKI. W d**pie miej tych co i ciebie mają w poważaniu wypisując, że życzyli Ci tego.

DLA MNIE I TAK BĘDZIESZ NAJLEPSZY!!!

ADAMEK DO BOJU!!!
 Autor komentarza: Hiena
Data: 13-09-2011 18:46:26 
Autor komentarza: Shawn6
Data: 13-09-2011 12:33:58
Aha i granitowa szczęka Adamka to mit którzy teraz psychofani podłapują.


Oho gwiazda zaczyna wylewać swoje żale na forum i od razu mała prowokacja lol
 Autor komentarza: marcin
Data: 13-09-2011 21:52:15 
Tomek bedzie jeszce dobrze...troche odpocznij przeproś Andrzeja Gmituka i dawaj na ring !!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.