MICHELUS I SZYMAŃSKI DOCENIENI

Dawid Michelus i Patryk Szymański zostali docenieni w międzynarodowym rankingu boksu amatorskiego.
Pierwszy, w wadze 56kg zajmuje według rankingu 10 pozycję, a drugi, mimo braku startów międzynarodowych uplasował się w rankingu na wysokim 4 miejscu w kategorii 64kg. Ranking młodych pięściarzy z całego świata prowadzi Micheal Smith, a nowe zestawienie ukazuje się każdego miesiąca.

Jak widać, nasi amatorzy nawet bez osiągnięć międzynarodowych są dostrzegani na arenie bokserskiej poza granicami naszego kraju. Jest szansa, że więcej naszych pięściarzy zasłuży na miejsce w rankingu, jeśli tylko w tym sezonie, tak jak w minionym, rozegramy parę meczy międzypaństwowych, w których młodzi będa mieli okazję się wykazać. Okręgowe związki już działają organizując międzynarodowe turnieje. Już niedługo będzie można zobaczyć zmagania reprezentantek 12 ekip na Międzynarodowym Turnieju Śląska Kobiet w Boksie, a chwilę później też organizowany na śląsku Międzynarodowy Turniej im. Krasnożona, na który już teraz potwierdziło przyjazd 8 ekip zagranicznych. Czyżby związki okręgowe uaktywniły się i pokazują, że są w stanie na swoim terenie zorganizować turniej o zasięgu europejskim wzorem Małych Mistrzostw Europy, jak swego czasu był nazywany Turniej Gazety Pomorskiej, obecnie noszący nazwę imienia Ryszarda Redo? Jeśli tak, to wszystko idzie w dobrym kierunku i na nasze turnieje zjeżdżać się będą coraz to nowe ekipy, dając naszym wychowankom sposobność do zdobycia tak cennych szlifów innych ringowych technik. Młodzi, ambitni, z talentem, nie będą już anonimowymi zawodnikami znanymi wąskiej grupie znawców bokserskiego fachu, czego im bardzo życzymy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 13-09-2011 12:19:43 
Tylko fachowej "mądrości" potrzebują te młode talenty jak Michelus,Szymański itp. Żeby nie zmienili się w przeciętniaków tak jak to stalo sie z np. Chudeckim/największy "zmarnowany"talent ostatnich 10-lat/.Utalentowanych młodych chłopców zdolnych do osiągania największych sukcesów w świecie jest w Polsce bardzo duzo.Zawodzą jednak te osoby co maja wpływ na selekcje i właściwe "prowadzenie" przez "zawołości" pojawiające się na drodze do sukcesu!
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 13-09-2011 12:44:11 
Gratuluje chłopakom.
 Autor komentarza: stanley123
Data: 13-09-2011 14:39:36 
Sukcesem Patryka Szymańskiego było I miejsce w bardzo silnym turnieju Brandenburgia Cup Michelus zajął 3 miejsce a z tego turnieju w finałach Mistrzostw Europy była ponad połowa zawodników i wielu mistrzów.Dawida doceniono także za zeszłoroczne sukcesy na pewno.Szkoda że właśnie ich zabrakło na ME a teraz bez żadnego sprawdzianu wyjadą n MŚ seniorów oby wszystko się udało ale to będzie graniczyło z cudem.Szczerze trzymam kciuki bo chłopakom się należy tylko są osoby które powinny pomyśleć.
 Autor komentarza: Fabio
Data: 13-09-2011 17:52:51 
lutonadam Jak zawsze masz rację pisałeś że Szymanski nie pojedzie ani na ME ani Mś seniorów dodam miał być ostateczny sparing nie było i nie będzie zabrali mu po prostu szansę na obozie kazali trzymać limit 64 kg
pytam z kąt taki pomysł myślę że około limitu czyli 66 przed treningiem to nie tragedia. Szczęście ma Michelus dyskfalifikacja Mazika.Jagodzińskiego puścili na ME YOUTH bo trener przez dwa miesiące robił awanturę pojechał bez przygotowania bo jednego dnia była zgoda na jego wyjazd a drugiego jej nie byoło i przegrał
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.