'BOKS TO NIE BIBLIA - GOLIAT ROZBIŁ DAWIDA'

Pracujący w popularnym amerykańskim dzienniku New York Daily News dziennikarz bokserski Ryan Songalia został przepytany przez redakcję BOKSER.ORG o opinię na temat walki Tomasza Adamka (44-2, 28 KO) z Witalijem Kliczko (43-2, 40 KO).

Pochodzący z Jersey City żurnalista przyznał, że w boksie tylko sporadycznie Dawid pokonuje Goliata, tym razem ten wyjątek nie miał miejsca. Adamek był za bardzo pasywny i momentami "Dr Żelazna Pięść" karcił go jak przed laty Chrisa Arreolę. 

- To była walka pomiędzy dobrym dużym bokserem i dobrym małym pięściarzem. Boks nie jest Biblią, Goliat zwykle rozbija Dawida i dokładnie tak było w tym przypadku. Myślałem, że Adamek będzie bardziej ruchliwy w ringu, liczyłem na więcej schodzenia na boki. Tym sposobem powinien wprowadzać Witalija w zdezorientowanie. Ukrainiec pokazał w walce z Arreolą, że jeśli rywal jest pasywny i stoi naprzeciw niego to musi być gotowy na przyjmowanie wielu ciosów. W sobotę było podobnie – powiedział Songalia.

Jakie kroki powinien teraz podjąć "Góral"? Songalia chętnie zobaczyłby pojedynek polskiego wojownika z Davidem Haye (25-2, 23 KO) określając go mianem intrygującego. W odwodzie pozostaje również Aleksander Powietkin (22-0, 15 KO).

- Adamek może walczyć z Haye`em i byłoby to intrygujące starcie. Do zgarnięcia byłyby dobre pieniądze. Do pojedynku dwóch byłych mistrzów mogłoby dojść w Anglii bądź Polsce. Z Powietkinem również miałby szanse. Tomasz jednak nie będzie w stanie pokonać braci Kliczko, na tę chwilę musi się z tym pogodzić. Mógłby również zdecydować się na zejście do kategorii junior ciężkiej, ale kasa mogłaby się nie zgadzać – zakończył mieszkający w Nowym Jorku dziennikarz.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: katolik2010
Data: 13-09-2011 08:54:27 
,,Pan Jezus powiedział o sobie, że jest Prawdą. Kto boi się Prawdy boi się Pana Jezusa''
 Autor komentarza: genco
Data: 13-09-2011 09:29:49 
Adamek mógłby się ruszać więcej gdyby w 1 i 2 rundzie nie oberwał tak po głowie.
Moim zdaniem to go ZDECYDOWANIE onieśmieliło. Nie chciał już się nadziać.
 Autor komentarza: cooper
Data: 13-09-2011 09:42:50 
rzeczywiście się więcej nie nadział...
 Autor komentarza: amatuk
Data: 13-09-2011 09:45:08 
Adamek nie zawalczyl w swoim stylu, powinien podziekowac Rogerowi.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 13-09-2011 09:48:45 
Autor komentarza: katolik2010
Data: 13-09-2011 08:54:27
,,Pan Jezus powiedział o sobie, że jest Prawdą. Kto boi się Prawdy boi się Pana Jezusa''

prosba do redakcji o wprowadzenie badań psychiatrycznych przy rejsetracji to raz
dwa nie pierdolcie ze Roger jest wszystkiemu winny , kto go wybrał Góral czy też może mu narzucili
pytanie przed walką było jedno jak Góral zareaguje ( a raczej jak jego mózg zareaguje ) na czysty cios prawdziwego ciężkiego i po tej walce już wiemy jak , panika i walka o przetrwanie i tyle
 Autor komentarza: VKliczko
Data: 13-09-2011 10:07:25 
Mógłby również zdecydować się na zejście do kategorii junior ciężkiej, ale kasa mogłaby się nie zgadzać – zakończył mieszkający w Nowym Jorku dziennikarz.

I tu mamy problem...
 Autor komentarza: omus79
Data: 13-09-2011 10:24:11 
też mi się wydaje, że jeżeliby zawalczył bardziej po "europejsku" więcej by pokazał, chociaż prawdopodobnie także by przegrał. szkoda, szkoda.
katolik2010: :]] zabłądziłeś, bo faktycznie przed Bogiem trzeba mieć respekt, bać się Go. Jest dużo mocniejszy niż taki Diabeł bądź co bądź tylko aniołek.
Z całym szacunkiem, ale jak widzę nicki niektórych użytkowników (katolik2010, albo ojciecTadeusz) mam ochotę stworzyć nowego usera pod nazwą "TępyAteistaCoDupskiemŚwista" :]] pozdr
 Autor komentarza: DAB
Data: 13-09-2011 10:34:16 
Tomek boksersko wypadł blado.Mentalnie w momentach gdy próbował wszystko ustać mi go było szkoda,on już wiedział ,że to walka o przetrwanie.Taki jest sport,wygrał lepszy szanuję wygranych i przegranych nie lubię tylko oszustów(wygranych po przekrętach) resztę jako kibic akceptuję i życzę mu jak najlepiej dalej,niech próbuje,może jakiegoś dobrego kolosa jeszcze pokona ,jak nie trudno,jego kariera ,on porywa się na wielkie cele i on obrywa po głowie,ryzykuje zdrowiem.Zejście do C.W- ta kategoria jest zjeb.na a i tak mamy tam Diablo i niedługo oby Masternak zawalczył o jakiś pas.Mnie powrót Adamka tam nie bawi ale jak zejdzie tam będę mu kibicował.Tylko,że to już nie będzie raczej wymagało tyle zażartości w C.W Adamek byłby faworytem chyba z każdym.Co zrobi jego sprawa jego życie.
 Autor komentarza: niekwestionowany
Data: 13-09-2011 11:21:04 
Nie ma co się załamywac. Biblijny david który pokona Goliata to David Haye. Jak widac Władymir nie był prawdziwym Goliatem tylko Vitek jest ;]
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.