PONAD 100 TYSIĘCY SPRZEDANYCH PPV

Łukasz Szewczyk, media2.pl

2011-09-12

Tomasz Adamek przegrał sobotnią walkę z Witalijem Kliczko, jednak na pojedynki najwięcej wygrali operatorzy płatnej telewizji. Popularność PPV może spowodować, że kolejne walki bokserskie w Polsce będą płatne. Do piątkowego wieczora ponad 100 tys. Polaków zdecydowało się wykupić dostęp do walki Adamek - Kliczko w systemie PPV. W sobotę, tuż przed walka, liczba ta mogła się podwoić.

Być może operatorzy pochwalą się oficjalnymi danymi sprzedaży PPV w Polsce. Jednak już teraz można powiedzieć, że mimo wysokiej cenie, Polacy chętnie decydowali się na zakup dostępu do walki. Mimo, że polski bokser przegrał, na walce wygrali operatorzy płatnej telewizji.

"Nadawcy należą do grona wygranych, bo debiut systemu pay-per-view w Polsce to zdecydowany sukces. Liczba subskrybentów zamawiających walkę w cyfrowych platformach i kablówkach przerosła najbardziej optymistyczne wcześniejsze szacunki i otwiera drogą do, zupełnie innego niż do tej pory, finansowania sportów walki w Polsce" - napisał w swoim komentarzu na łamach Przeglądu Sportowego Marian Kmita, szef sportu w TV Polsat. Czy to oznacza, że operatorzy kolejne ważne walki bokserskie będą oferować za dopłatą?