RAFAEL: ADAMEK=SERCE

Redakcja, Sport.pl

2011-09-11

Walka Tomasza Adamka (44-2, 28 KO) z Witalijem Kliczką (43-2, 40 KO) wzbudziła emocje również na Twitterze. O pojedynku, który wygrał Kliczko pisali m.in. ekspert bokserski z ESPN Dan Rafael, czasopismo Ringmagazine, oraz... Michael Owen z Joeyem Bartonem.

- Cały Witalij. Obija Adamka jak chce. Skopie mu tyłek - pisał Dan Rafael podczas walki. Po piątej rundzie napisał: - Jedyną dobrą wiadomością dla Adamka po piątej rundzie jest to, że wygląda na to, że nadal ma wszystkie zęby. Na koniec walki skomentował: - Nokaut w 10 rundzie. Adamek zmiażdżony, ale widać, że ma wielkie serce do walki. Nikt nie ma obecnie szans w wadze ciężkiej z Kliczką. Rafael nawiązał również do ostatniej walki brata Witalija Władimira, który pokonał Davida Haye'a. Haye po porażce tłumaczył się złamanym palce. - Adamek = serce, Haye = paluszek - napisał dziennikarz ESPN.

Na Twitterze Ringmagazine mogliśmy przeczytać krótkie informacje po każdej z rund. - Adamek dostał, to było potężne uderzenie. To już nie potrwa długo - napisano po szóstej rundzie, gdy Adamek był liczony. - Sędzia przerwał walkę. Dobra decyzja. Adamek dostał srogie lanie - napisano na koniec.

O walce rozmawiali między sobą piłkarze Premier League Michael Owen i Joey Barton. - Chłopiec przeciwko mężczyźnie. Pretendednt wygląda przy Kliczce jakby należał do wagi średniej. To nie potrwa długo. Szkoda mi tego gościa. To nie ta liga. to tortura, on zostanie skrzywdzony. Pretendent mógłby mieć cztery ręce, ale i tak nie zdołałby go (Kliczki - red.) uderzyć - napisał Owen.