LITKIEWICZ ZE 'SNARĄ' W TUCHOLI

Adam Jarecki, Informacja własna

2011-09-08

18 września w miejscowości Tuchola niedaleko Chojnic odbędzie się pierwsza impreza z cyklu Tucholski Boxing Show, którego głównym wydarzeniem miała być walka pokazowa pomiędzy zawodnikami CK Promotion Patrykiem Litkiewiczem (1-0, 0 KO), a Marcinem Cybulskim (0-1, 0 KO). Wszystko jednak wskazuje na to, że Litkiewicz stanie w ringu z ringowym weteranem, byłym mistrzem WBF wagi lekkiej Dariuszem Snarskim (32-31-2, 6 KO).

Zawodnik z Tczewa miał zaplanowaną walkę z Tomem Pudlerem (1-10, 1 KO) w Niemczech, jednak ze względu na problemy z osiągnięciem limitu wagowego przez Niemca do pojedynku nie dojdzie. Na szczęście cały cykl przygotowań Litkiewicza nie pójdzie na marne, ponieważ starcie nawet w walce pokazowej z tak doświadczonym zawodnikiem jak Snarski, będzie dla niego dobrą lekcją.  Gośćmi imprezy będą srebrny medalista w boksie z Moskwy Paweł Skrzecz oraz dwukrotny mistrz olimpijski w zapasach Andrzej Wroński. Nagranie z walki pokazowej pomiędzy Litkiewiczem, a „Snarą” będziecie mogli obejrzeć na kanale BOKSER.ORG.

- Niestety musieliśmy zrezygnować z walki w Niemczech z powodów nadwagi przeciwnika. Walka miała odbyć się w limicie 63,5 kg, a przeciwnik Patryka tydzień przed pojedynkiem ważył w granicach 73 kg. Niemcy zaproponowali by zawodnicy spotkali się w limicie do 69 kg, ale to byłoby nieodpowiedzialne, gdyż różnica podczas starcia sięgałaby około 7kg na niekorzyść Patryka. Na szczęście poprzeczka w Tucholi została postawiona wyżej i Patryk będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w walce pokazowej ze „Snarą” - mówi szef CK Promotion Krystian Cieśnik.