KLICZKO NIE CHCE WALKI Z HOLYFIELDEM

Ostatnio znów głośno jest o Evanderze Holyfieldzie (44-10-2, 29 KO), którego kandydaturę poważnie rozpatruje się w kontekście pojedynku z Aleksandrem Powietkinem, nowym mistrzem świata wersji WBA World w kategorii ciężkiej. Ewentualne zwycięstwo 49-letniego Amerykanina we wstępnie zaplanowanej na 17 grudnia walce sprawiłoby, że do wiosny 2013 roku musiałby skrzyżować rękawice z Władimirem Kliczką (56-3, 49 KO), od dwóch miesięcy cieszącym się statusem superczempiona WBA.

35-letni Ukrainiec, będący również w posiadaniu tytułów federacji IBF, IBO i WBO, zapewnia jednak, że przeciwko wiekowemu, nawet jak na zawodnika wagi ciężkiej, Holyfieldowi na ring wychodzić nie zamierza. - Nigdy do tego nie dopuszczę. Taki pojedynek byłby niesprawiedliwy. Holyfield jest obecnie tylko cieniem zawodnika, którym był w latach swojej wielkości - tłumaczy młodszy z braci Kliczków, który po lipcowej wiktorii nad Davidem Haye'em w Hamburgu wciąż nie wybrał następnego rywala.

"Dr Stalowy Młot" ma wrócić na ring jeszcze w tym roku. Transmitująca wszystkie pojedynki braci Kliczków telewizja RTL wstępnie zaproponowała daty 19 listopada oraz 3, 10 i 17 grudnia. W przypadku przegranej starszego z braci, Witalija w pojedynku z Tomaszem Adamkiem (starcie już w sobotę we Wrocławiu), z polskim pięściarzem walczył będzie właśnie Władimir, jednak mało prawdopodobne, aby do takiej walki doszło jeszcze w bieżącym roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Kronk
Data: 05-09-2011 11:01:03 
Władek ma rację w ogóle uważam że sam fakt że Holy jeszcze walczy jest niesmaczny. Jest to jedna z ikon wagi ciężkiej niesamowity pięściarz prawdziwa legenda ale naprawdę powinien już odejść gdyby doszło do jego walki z Kliczko lub Powietkinem uważam że byłby to naprawdę upadek wagi ciężkiej. Na pas WBA zasłużył w walce z Nikołajem trzy lata temu i wtedy skrzywdzono go trochę ponieważ odszedł by jako najstarszy oraz pięciokrotny mistrz kategorii ciężkiej. Poza tym te trzy lata temu był troszkę lepszy niż teraz trzeba pamiętać że w jego wieku forma drastycznie spada z roku na rok. Bardzo bym chciał żeby stoczył jeszcze jedną wygraną walkę z dziadkiem typu Nielsen i zakończył karierę ale obawiam się że to tylko pobożne życzenie :/
 Autor komentarza: unlocer
Data: 05-09-2011 11:09:34 
Ja nie chcę oglądac śmierci w ringu.
 Autor komentarza: Tekimania
Data: 05-09-2011 11:19:45 
Jak widac jednak K2 licza sie z przegrana Vita, inaczej Wlad by juz kogos tam sobie znalaz ;)
 Autor komentarza: lukaszamator
Data: 05-09-2011 12:12:02 
Tekimania, nawet po wygranej z Witalijem, Tomek nie będzie już walczył w tym roku.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 05-09-2011 12:25:40 
dobre zdrowe podejscie Włada , podejscie iscie mistrzowskie , ciekawe czy Powietkin tez wykaze się taką dojrzałością czy jednak saurealand przekona go ze warto miec duze nazwiska w rekordzie , holy niech popatrzy jak w narozniku po walce z lebidievem lezał RJJ i niech sobie odpwoie czy warto szargac i swoja legende i zdrowie przedewszystkim
 Autor komentarza: Dymas
Data: 05-09-2011 12:31:39 
Wiem że to zabrzmi strasznie... Ale tylko taki Władimir jest w stanie "wybić" dalsze starty Evanderowi z głowy. Bo jeśli do walki z Povietkinem dojdzie to albo Aleksander go wymęczy na punkty albo zafunduje TKO i Holy wstanie na 11. Po tym powie że coś tam źle w przygotowaniach przebiegało i teraz to poprawi. A Władek 5-7 runda i ciężki nokaut Holy mówi po walce(ew. wyjściu ze szpitala) że już zmarnował szansę czas odejść i zajmie się trenowaniem, promotorką etc.
 Autor komentarza: Dymas
Data: 05-09-2011 12:33:02 
Sorry z tym TKO :P.
 Autor komentarza: Deter
Data: 05-09-2011 13:10:08 
Niektórzy dają sobie wmówić, że boks zawodowy to tylko zarabianie pieniędzy. Dla niektórych tak, nie dla wszystkich jednak.
 Autor komentarza: parasol
Data: 05-09-2011 13:14:50 
Ale dla Holy'ego to są przede wszystkim pieniądze. Gdyby nie miał wiecznych problemów finansowych, bankructw i alimentów, to przecież już byśmy go na ringach nie oglądali.
 Autor komentarza: PERLAboxing
Data: 05-09-2011 18:51:10 
Nigdy do tego nie dopuszczę. Taki pojedynek byłby niesprawiedliwy. Holyfield jest obecnie tylko cieniem zawodnika, którym był w latach swojej wielkości- NIE TLUMACZ SIE. HOLY MA 11 DZIECI WIEC NA ALIMENTY MUSI MIEC GDYBY TO BYL HOLY Z LAT 90. TO KLICZKO BY MOGL POMAZYC O TYTULE MISTRZOWSKIM. TYLE!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.