KAROLINA CYRAN MISTRZYNIĄ EUROPY JUNIOREK

Polska kobieca reprezentacja bokserska odnotowała na kończących się właśnie Mlodzieżowych Mistrzostwach Europy w Orenburgu ogromny sukces, o czym pisaliśmy już wczoraj. Z tej imprezy nasze dziewczęta przywiozą do kraju aż 9 medali! Dziś do tego grona dołączyła Karolina Cyran, wychowanka wrocławskiej gwardii (na zdjęciu z trenerami Strugałą i Cieślakiem), która w finale kat. 81 kg pokonała zawodniczkę gospodarzy Marię Jakowlewą 13:9. Dodajmy, że to już drugi tegoroczny sukces międzynarodowy młodej pięściarki, która zdobyła także srebro na Mistrzostwach Świata. Drugi dzisiejszy finał z udziałem Polki był niestety mniej pomyślny i Sandra Brodacka przegrała nieznacznie 8:11 ze Swietłaną Dmitriewą, musząc ostatecznie zadowolić się srebrnym krążkiem.

Przypomnijmy, że z Orenburga oprócz złotej Karoliny i srebrnej Sandry z medalami wracają także: złoto - Kamila Zawół (50 kg) i Elżbieta Wójcik (70 kg), srebro - Laura Grzyb (52 kg) i Martna Gil (75 kg), oraz brąz - Justyna Żełobowska (54 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Małgorzata Kusiak (63 kg) i Hanna Solecka (66 kg). Tej ostatniej, mającej także w dorobku mistrzostwo świata, nie udało się obronić tytułu europejskiego zdobytego przed rokiem, ale przegrała półfinał minimalnie jednym punktem z późniejszą mistrzynią Starego Kontynentu. Trenerom kadry Markowi Węgierskiemu i Leszkowi Piotrowskiemu należą się gratulacje za wielki sukces ich podopiecznych. Trener Piotrowski niestety nie mógł osobiście cieszyć się ze zwycięstw młodych Polek, gdyż zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Ulgą w tych zmaganiach z pewnością będą dla niego dobre wieści z Rosji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Kronk
Data: 03-09-2011 20:12:48 
Gratuluję wszystkim medalistkom!!! Kobiecy boks amatorski może być w przyszłości Polską dyscypliną kto wie :) Potencjał w młodzieży widzę jest.
 Autor komentarza: cops
Data: 03-09-2011 20:19:30 
bo wszystkie Karoliny to waleczne dziewczyny ..
 Autor komentarza: boks2005
Data: 03-09-2011 22:42:33 
Ogromne gratulacje dziewczyny, oby tak dalej! :)
 Autor komentarza: DarthMar
Data: 04-09-2011 15:37:32 
Gratulacje!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.