HELENIUS LICZY NA ADAMKA, JEDNAK STAWIA NA KLICZKĘ

Robert Helenius (16-0, 11 KO) w ciągu półtora roku zwyciężył przed czasem aż trzech byłych mistrzów świata i dość niespodziewanie stał się jednym z bardziej cenionych bokserów w wadze ciężkiej. Olbrzym z Finlandii wypowiedział się ostatnio na temat zbliżającej się wielkimi krokami walki Tomasza Adamka (44-1, 28 KO) z mistrzem świata federacji WBC Witalijem Kliczko (42-2, 39 KO), do której dojdzie dokładnie za tydzień na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

- Nie wiem czy ktoś rozmiarów Adamka jest w stanie zwyciężyć z Witalijem, naprawdę trudno powiedzieć. Z pewnością jednak Polak jest w szczytowej formie swojej kariery i spróbuje pokonać mistrza. Moim zdaniem będzie niestety trochę za mały na to. Najwyższy czas by ktoś przełamał dominację braci Kliczko, jednak jeżeli Witalij będzie tak przygotowany jak bywał ostatnio, to zdominuje tę walkę. Według mnie Kliczko - jak to ma w swoim zwyczaju, zdominuje rywala szczególnie lewym prostym - powiedział wysoko notowany w każdej z czterech organizacji Helenius.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Kubuniaa
Data: 03-09-2011 12:48:23 
Święte słowa Roberta.
 Autor komentarza: lukasz845
Data: 03-09-2011 12:50:07 
Pokonał trzech byłych mistrzów świata, którzy są obecnie na dnie... Niech zmierzy się z kimś naprawdę dobrym Povetkinem, Chagaevem ewentualnie z Arreolą wtedy będzie można o nim powiedzieć, że jest naprawdę dobry.
 Autor komentarza: norbertos98
Data: 03-09-2011 13:02:16 
po tej walce pozostanie niesmak, zobaczycie. Wystawianie cruisera Adamka przeciwko mistrzowi HW to pewna śmierc. Chętnie zobaczyłbym walke tego heleniusa z Vitem. Vitali nigdy nie walczym z kims tak duzym, wiec nie pomoglyby mu jego warunki fizyczne. Tak samo chetnie zobaczyłbym go w walce z boratem. Borat tez ma problemy z duzymi zawodnikami, jak chocby kiepski Ross Puritty
 Autor komentarza: norbertos98
Data: 03-09-2011 13:02:53 
po tej walce pozostanie niesmak, zobaczycie. Wystawianie cruisera Adamka przeciwko mistrzowi HW to pewna śmierc. Chętnie zobaczyłbym walke tego heleniusa z Vitem. Vitali nigdy nie walczym z kims tak duzym, wiec nie pomoglyby mu jego warunki fizyczne. Tak samo chetnie zobaczyłbym go w walce z boratem. Borat tez ma problemy z duzymi zawodnikami, jak chocby kiepski Ross Puritty
 Autor komentarza: cops
Data: 03-09-2011 13:30:16 
dokladnie panowie to bedzie egzekucja...helenius pozniej ty osmiesz portfelika... A teraz niech pija piwo ktore sobie nawazyli... LOL.
 Autor komentarza: PP23
Data: 03-09-2011 13:31:18 
Fakt Lenox przy Vicie był prawie jak crusier ... o0
 Autor komentarza: xionc
Data: 03-09-2011 13:43:18 
Wydaje mi sie, ze Helenius byl ceniony juz nawet przed walka z Peterem, a KO na Nigeryjczyku wszedl stabilnie do scislej czolowki. Walka z Liakowiczem juz tylko potwierdzil wysoka klase, choc trzeba przyznac, ze to byla swietna walka dla obu piesciarzy.

Helenius dobrze wypada na tle mniejszych, ruchliwych przeciwnikow. Chetnie bym go zobaczyl z Hayem, Chambersem czy Arreola.
 Autor komentarza: ADS
Data: 03-09-2011 14:17:55 
@xionc
"Walka z Liakowiczem juz tylko potwierdzil wysoka klase"
Moim zdaniem walka z Liakowiczem pokazala nam jak mozna bylo wygrac z Robertem. Helenius nie trzymal go na dystans a Liakowicz dobrze to wykorzystywal.
 Autor komentarza: Rogs
Data: 03-09-2011 14:41:19 
Mi to sie wydaje,ze Helenius jak zauważył ,ze Liachowicz tak od 5,6 rd ma dość mocno rozwalony nos i ogolnie był poobijany solidnie. Wiedział,ze nie potrwa to 12 rd. I nastawił sie na nokaut. I w sumie wyszło na jego bo od drugiej połowy 8 rd Liachowicz juz całkowicie opadl z sił i widzielismy 1 nockdaun,potem 9 rd to juz nie potrwała nawet minuty. Tak wiec wydaje mi sie,że Robert zbytnio nie zważał na to jaka jest pkt.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 03-09-2011 19:03:09 
widzi wieksze szanse dla siebie
 Autor komentarza: tonka
Data: 04-09-2011 00:25:16 
Heleniusowi, z racji talentu, szybkości, inteligencji ringowej i wydolności, Adamek nie dałby na punkty żadnych szans. Gdyby Liachowicz miał lepszą wydolność na 12 rund i w tym czasie poruszał się dynamicznie w ringu, to też pokonałby silnego, ale statycznego Roberta.
 Autor komentarza: tonka
Data: 04-09-2011 00:26:42 
wszelkie, wymienione w pierwszym zdaniu walory, były oczywiście na temat TOMKA*
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 04-09-2011 01:00:59 
Tonka

Nie sądzę by Liakowicz miał słabą kondycję. poległ od własnej broni, ruszył ostro do ataku, narzucił ostre tempo, którego sam nie wytrzymał. trudno z takim wielkoludem się walczy. Liakowicz ma 193 wzrostu, jest większy od Adamka i może dlatego tak dobrze szła mu walka z dwumetrowcem. Adamek musiałby jeszcze więcej ruszać się po ringu by dać radę Heleniusowi. jestem przekonany, że Helenius to lepszy zawodnik niż Michael Grant, młodszy, silniejszy, twarda szczęka i potrafi wg mnie lepiej schodzić z lini ciosu niż Grant. pisząc, że Adamek nie dałby mu żadnych szans uważam, że przesadzasz. uważam, że Adamek by to wygrał, ale Helenius byłby niebezpieczny do ostatniej rundy i chwila nieuwagi mogłaby kosztować Polaka porażką przed czasem, bo to co zrobł Robert z Liakowiczem spokojnie mógłby wcielić w życie z Adamkiem, gdyby oczywiście trafiła mu się taka okazja.
 Autor komentarza: tonka
Data: 04-09-2011 20:55:55 
Z całym uznaniem dla talentu Liachowicza uważam, że Adamek jest o wiele inteligentniejszym pięściarzem, ma lepszą wydolność, potrafi dostosować się do sytuacji panującej między linami, jak rzadko który pięściarz dzisiejszej HW. Potrafi oszukiwać silniejszych - to jego duży atut, m.in. dzięki kondycji, fajnej technice i wspomnianej inteligencji, którą frustruje oponentów. Helenius jest przede wszystkim silny i wielki, w każde miejsce ringu ma blisko, ale praca nóg...bez komentarza, szybkość również przeciętna. On liczy na jedną akcję, jeden cios. Z inteligentami typu Tomasz nie ma szans się wstrzelić z taką precyzją jak np. w Siergieja, wyniszczonego Petera czy wypalonego, wolnego Brewstera.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.