BLOODWORTH: KLICZKOWIE TO SZACHIŚCI

Tomasz Adamek (44-1, 28 KO) nie jest faworytem zaplanowanej na przyszłą sobotę walki z Witalijem Kliczką (42-2, 39 KO). Szkoleniowcowi Polaka, Rogerowi Bloodworthowi nie przeszkadza to jednak twierdzić, że 10 września we Wrocławiu Ukrainiec nie będzie miał szans na zwycięstwo, jeśli potyczki z jego podopiecznym nie potraktuje w stu procentach poważnie.

- Kliczkowie to bardzo mądrzy ludzie. Inaczej nie zdominowaliby wagi ciężkiej w ostatnich dziesięciu latach. Bracia to szachiści i dobrze wiedzą, co robią. Nie sądzę, aby Witalij miał zlekceważyć Adamka. Jestem przekonany, że oglądał jego walki i miał okazję się przekonać, jak rozwija się z każdym kolejnym pojedynkiem. Dlatego do walki będzie przygotowany, nie może być inaczej. To wojownik, który wychodzi na ring, aby walczyć. Wojownikiem jest też Tomasz i dla niego również liczy się prawdziwa walka - argumentuje Bloodworth.

Pojedynek z Kliczką będzie siódmą walką 34-letniego Adamka w wadze ciężkiej i piątą, w której jego głównym szkoleniowcem będzie Bloodworth. Pierwsze dwie potyczki w królewskiej kategorii (z Andrzejem Gołotą i Jasonem Estradą) "Góral" stoczył pod okiem swojego wieloletniego trenera Andrzeja Gmitruka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 02-09-2011 20:08:24 
hahaa to co pan Kliczko będzie tym punktującym a pan tomasz polującym ?
nie no panie Bloodworth chyba nie wytrzymujemy ciśnienia i pleciemy takie androny... niczym andre.. hehehee
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 02-09-2011 20:11:05 
A sorry nie przeczytałem artykuły tylko sam tytuł więc zwracam honor panu Bloodworthowi... dopóki nie zaczną pleść że pan tomasz nastawi się na nokaut... nie dawno w brukowcu widzialem że rzekomo tak mówią no ale nie daje temu wiary, poki na bokser.org nie ujrze.. ;D
 Autor komentarza: Rysiuzdw
Data: 02-09-2011 20:18:46 
PWncwjssprf
To co ty piszesz post po przeczytaniu tytułu .Czasami mi sie wydaje ze połowa użytkowników robi podobnie albo nie czyta artykułu albo postów poprzedników i zaczynają dyskusje .
 Autor komentarza: liscthc
Data: 02-09-2011 20:22:18 
PWncwjssprf
Tu też jest dobre!! I to z Dzisiejszej "Gazety"

http://www.fakt.pl/Adamek-ma-wygrac-z-Kliczka-przed-czasem,artykuly,113545,1.html
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 02-09-2011 20:24:37 
Rysiu.
tak przyznałem to, ale tylko wyjątkowo... ponieważ to first post ;Dwiecej grzechow nie pamietam... ;]
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 02-09-2011 20:27:21 
Liść no właśnie... kurde robota w takiej gazecie to dobra rzecz... piszesz co ci slina na jezyk przyniesie a ludzie kupują ...i chwytają co gorsza..heheee... ;D
 Autor komentarza: provokator
Data: 02-09-2011 20:41:01 
Tomek, jeśli chce wygrać to musi pozwolić Kliczce atakować, musi walczyć z kontry, jak Solis w tej jednej rundzie. Vitali uwielbia walczyć z defensywy, kontrując raz po raz lewym prostym bądź prawym krzyżowym do momentu aż oponenci będą z wycieńczenia i kumulacji ciosów się zataczać, wtedy Vitali wrzuca 1 i się rozpędza i tak do 5 (Peter, Arreola, Briggs, Sosnowski). Kiedy jednak walczy atakując to można zauważyć u niego pewne problemy (Solis, Byrd, Johnson). Tomek musi być niesamowicie czujny, tułów, nogi i głowa w nieustannym ruchu, żeby Vitali nie trafiał (kiedyś w jakimś programie było, że mięśnie prawie trzykrotnie bardziej męczą się, jeśli bokser nie trafia w cel tylko pruje powietrze) bo to go zmęczy.

Walka na pewno nie będzie łatwa dla żadnego z nich, ale serce mówi, że Tomek przez SD lub MD, ale rozum dziwnie oscyluje w około remisu...hmm czyżby?
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 02-09-2011 20:42:17 
@liść

Ciekawe czy to Roger był na haju czy może fakt kłamie :D ?
 Autor komentarza: liscthc
Data: 02-09-2011 20:45:25 
AdamekFightPL
Tego niestety nie wiem,ale Faktem jest że ja traktuje FAKT jako odskocznie od rzeczywistości,ot taka sobie komedyjka w formie gazety.
 Autor komentarza: provokator
Data: 02-09-2011 20:48:58 
Ten sam wywiad jest na onecie i nie ma tam nic o tym, że liczą na wygraną przed czasem... Fakt to strasznie prymitywna gazeta dla rencistów i emerytów co im się nudzi w wolnym czasie...
 Autor komentarza: liscthc
Data: 02-09-2011 21:00:55 
provokator
Ja bym ją jednak nazwał śmieszną a nie prymitywną.Bo np. Wyborcza jest dla mnie jeszcze gorsza,bo mało śmieszna,a do Faktu podchodzę na Miękko,taka współczesna wersja "Skandali".
 Autor komentarza: oxy10
Data: 02-09-2011 21:28:52 
Kliczkowie to mądrzy, inteligentni ludzie, ale chciwi jeszcze bardziej.
Oglądałem walkę Vitalija z Corrie Sandersem, który wcześniej znokautował Władimira i został mistrzem i to była recepta na pokonanie Ukraińca.Atak bo w obronie się gubił,dostał bombę w pierwszej rundzie i gdyby się nie złapał liny byłby na deskach.Miał kłopoty do 4 rundy,pózniej opanował sytuację i wygrał.Było to 7 lat temu,dziś Vitek starszy, szybkość i kondycja pewnie nie ta.Może Tomek ciągłym atakiem coś ugra.
Ja wierze ,iż jeśli Tomek nie nadzieję się na jakąś bombkę ,to wygra.
(Chyba przez te emocje przed walką coraz bardziej wierzę w zwycieętwo)
 Autor komentarza: Deter
Data: 02-09-2011 22:24:23 
oxy10
Proponujesz Tomkowi najgorsze rozwiązanie z możliwych. Sanders a Adamek to bardzo różni bokserzy, porównywanie ich nie tylko mija się z celem, ale w ringu mogłoby się okazać zabójcze dla Tomka.

Nie wiem co masz na myśli pisząc kondycja, pewnie jak prawie każdy na forum mylisz kondycję z wytrzymałością. Otóż wytrzymałości Vitalij nie stracił, to bardzo prawdopodobne. Szybkość, koordynację, czas reakcji, siłę - to stracił na pewno.

- - -

Jeśli chodzi o meritum. Kliczkowie to szachiści... bo? Jak mam interpretować tę wypowiedź trenera?
 Autor komentarza: oxy10
Data: 02-09-2011 22:44:19 
Dexter

Ja przecież nie porównałem Sandersa do Adamka tylko podałem przykład walki Corrie'a z Vitem.A co do rozwiązania,to nasuneło mi się właśnie takie bo jak Corrie atakował, to Vitalij się gubił i wyłapywał ciosy.
Ja tam nic mu nie proponuje, bo on ma od tego swój team i trenera przede wszystkim.Tylko to moje zdanie i być może zabójcze dla Tomka.

Jakie Ty widzisz rozwiązanie, które mogłoby być kluczem do zwycięstwa?

A co do kondycji(rozumiem jako właśnie wytrzymałość ,ale organizmu na wysiłek,wykorzystanie tlenu,a nie jako wytrzymałość na ciosy), to dalej uważam, że ją też w jakimś stopniu utracił z biegiem lat.
 Autor komentarza: esox
Data: 02-09-2011 22:46:54 
Deter To bardzo proste oni po prostu myślą w ringu co nie jest często spotykanym zjawiskiem.
 Autor komentarza: Deter
Data: 02-09-2011 23:48:01 
oxy10
Zatem przepraszam, źle Cię zrozumiałem poprzednio :)

Jakie ja widzę rozwiązanie? Ja nie widzę żadnego rozwiązania dla Adamka, które mogłoby mu przynieść zwycięstwo.

Co do kondycji.
Ja proponuję bazować na zdolnościach motorycznych, jedną z nich jest właśnie wytrzymałość. Kondycja, nawet definiowana jako zdolność pochłaniana tlenu, to nie to samo co wytrzymałość. Mniejsza jednak o definicje. Otóż wytrzymałość traci się najpóźniej - dlatego uważam, że Vitalij prawdopodobnie nie doświadczył jej spadku.
Wytrzymałość będzie większym zmartwieniem Adamka, to on będzie o wiele bardziej aktywny - Vitalij z kolei, mniej ruchliwy w ringu.
 Autor komentarza: Deter
Data: 02-09-2011 23:51:16 
esox
Zgoda - myślą. Ale bokserów myślących nie określa się mianem "szachistów". Szachista to oczywiście Władymir - bokser, który uprawia szermierkę na pięści i kalkuluje każdy swój ruch. Vitalij z kolei czuje się dobrze w ferworze walki, tutaj nie ma szermierki lecz chęć zniszczenia przeciwnika.
 Autor komentarza: oxy10
Data: 03-09-2011 00:02:32 
Dexter

Trochę optymizmu rodaku.W sumie słusznie zauważyłeś, odnośnie wytrzymałości Adamka w przeciwieństwie do Vitalija, ale patrząc na poprzednie walki w ciężkiej oczywiście, wszystkie kończyły się na punkty i ta wytrzymałość była jednak, co oczywiście też nie da się porównać wysiłku jaki będzie musiał zaprezentować 10 września do tego w poprzednich walk.No za nim 10,5 tygodnia przygotowań do walki życia , więc powinien być przygotowany perfekcyjnie pod tym i innymi względami,a a jak będzie, to wie tylko niebo.Nam pozostało czekać do 10 września.
 Autor komentarza: canuck
Data: 03-09-2011 00:08:41 
Nie wiem czasami jak czytam to forum, czy to moja wybujala wyobraznia, Warka Strong w weekendy (dostepna w Kanadzie plus wiele innych marek), czy to tez ten Polski cynik we mnie. Cos mnie w tym wszytkim zdecydowanie zawodzi!

Szachisci to K2 napewna sa, ale od kiedy szachowe figury sa zrobione z zelaza albo stali, czy to sadalej szachy!?. Moj Tata zawsze chcial zebym gral z nim w szachy, ale wszystkie figury zawsze byly zrobione z drewna. Mam je nawet do tej pory!
 Autor komentarza: towarzysz
Data: 03-09-2011 09:57:41 
Jego podopieczny jest żałosny, a on, jako jego kołcz, musi wygadywać głupoty, choc sam w nie ie wierzy. Liczymy na cieżki KO na adamku. Kto wie, może bedzie wstrząs mózgu... Ale bedzie ubaw, jak adamek bedzie pełzał w swojej krwi. Takie chwile, bezcenne!!!! Dobry kurs, ze walka zakonczy sie przed upływem 9.5 rundy. Polecam.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.