DZIŚ OSTATNI SPARING KLICZKI

Redakcja, Informacja prasowa

2011-09-02

Dziś Witalij Kliczko (42-2, 39 KO) odbędzie ostatni sparing w obozie treningowym przed pojedynkiem z Tomaszem Adamkiem (44-1, 28 KO). Jako miejsce przygotowań do walki z polskim pięściarzem Ukrainiec tradycyjnie wybrał miejscowość Going Am Wilden Kaiser, położoną w austriackich Alpach.

Mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej i jego szkoleniowiec Fritz Sdunek już jutro mają obrać kurs na Wrocław, gdzie spodziewani są w niedzielę. W stolicy Dolnego Śląska 40-letni Kliczko będzie odbywał już tylko lekkie treningi podtrzymujące fizyczną formę. Ukrainiec weźmie też udział w trzech tradycyjnych spotkaniach z mediami - poniedziałkowej konferencji prasowej, treningu otwartym (wtorek lub środa) oraz piątkowej ceremonii ważenia.

- Witalij jest w znakomitej formie fizycznej. Na sparingach wyglądał bardzo dobrze. Główna część przygotowań do walki z Adamkiem jest już za nami. W ciągu pozostałych dni będziemy jeszcze trenować, a naszym celem będzie utrzymanie szczytu formy przez Witalija - tłumaczy Sdunek.

Przeciwnik Kliczki, 34-letni Adamek w Polsce jest już od wczoraj. Do zaplanowanej na 10 września we Wrocławiu walki przygotowywał się w amerykańskim Bushkill (stan Pensylwania), a ostatni sparing odbył już tydzień temu. Polak miał do dyspozycji łącznie czterech sparingpartnerów, Kliczko - pięciu.