'O CZYMŚ TAKIM NAWET NIE MARZYŁEM'

- Nigdy nie marzyłem nawet o czymś takim, że będę mógł walczyć o mistrzostwo świata we własnym kraju i to przed tak wielką publicznością. Widocznie było mi to dane z "Góry" - mówi Tomasz Adamek (44-1, 28 KO) dziennikarzowi portalu Interia.pl. Od kilku godzin 34-letni "Góral" jest już w Polsce, gdzie 10 września zmierzy się z Witalijem Kliczką (42-2, 39 KO) i spróbuje odebrać mu tytuł mistrza świata federacji WBC w kategorii ciężkiej.

Interia.pl: Na pańskiej stronie internetowej wita internautów piosenka, którą śpiewa Funky Polak "Nie zapomnij". Ona zresztą towarzyszyć będzie panu w drodze do ringu. Tak bardzo się spodobała, czy wybrał ją pan bardziej z myślą o Polonii Amerykańskiej, która ten utwór uznaje za swego rodzaju nowy hymn, a słowa "Nie zapomnij gdzie się urodziłem, o kolorach białym i czerwonym, o symbolach Orła i Koronie" chwyta niejednego za serce?

Tomasz Adamek: Ta piosenka spodobała mi się od pierwszego przesłuchania. Na dodatek Tomka, Funky Polaka poznałem w 2005 roku, przed walką o mistrzowski pas w kategorii półciężkiej z Paulem Briggsem. Pomyślałem, że przy jej dźwiękach wejdę do ringu i tak to zostało. Zauważyłem, że przynosi mi szczęście, pomaga, więc pozostałem jej wierny i tak będzie do końca mojej kariery. Nie da się też zaprzeczyć, że każdy tu w Stanach, ceni ten utwór, bo on oddaje stan ducha Polonii Amerykańskiej. Każdy z jej członków ma w sercu ojczyznę, Polskę naszą i wszyscy tu w USA pamiętają, skąd przyjechali. Wszyscy Polacy żyją tą piosenką, tak samo jak moimi walkami.

- Już w czwartek wieczorem będzie pan w swoich rodzinnych Gilowicach. Tęskni pan za polskimi górami?
TA:
Oczywiście, miło się wraca do korzeni. Do rodziny, do mamy. Z drugiej strony ta najbliższa rodzina, żona Dorota i córki Roksana z Weroniką są ze mną w USA. Za każdym razem dziękuję Bogu za to, jak się to ułożyło. Gdy w 2008 roku zabrałem całą moją rodzinę za ocean, była to właściwie podróż donikąd, w nieznane. Początki nie były wesołe. Przez pierwszy rok pobytu w New Jersey stać mnie było tylko na wynajmowanie domu, dzieci posłałem do szkoły bez znajomości języka. Ktoś może powiedzieć, że to było nadmierne ryzyko, działanie na wariata, ale ja zaufałem Bogu i dobrze na tym wyszedłem. Dzisiaj jestem w takim miejscu, że można powiedzieć, iż odcinam kupony od mojego dotychczasowego dorobku. Jeszcze raz podkreślam, to tylko dlatego, że idę przez życie z Panem Bogiem!

- Za panem najcięższy w życiu obóz przygotowawczy. Jak pan go zniósł?
TA:
Bogu dziękować, spędzone na obozie dziesięć i pół tygodnia zakończyło się szczęśliwie. Jestem zdrowy, nie doskwiera mi żadna kontuzja. Czekam, za moment wyjeżdżam na lotnisko i lecę do Polski. Mogę powiedzieć, że jestem przygotowany w stu procentach na walkę.

- Jest pan w życiowej formie i czy czuje pan rosnące przed walką napięcie, presję?
TA:
Mam świadomość tego, że stoję przed wielkim wyzwaniem: po raz pierwszy dane mi jest stanąć do walki o pas mistrzowski w wadze ciężkiej. Jestem zdrowy, obiecałem kibicom, że dam z siebie wszystko, dam show, pokażę dobry boks i mam nadzieję, że tego dokonam 10 września, oczywiście zwyciężając, bo z taką wiarą wejdę do ringu!

- Czy świadomość tego, że w Polsce nie było jeszcze tak wielkiego wydarzenia bokserskiego - 40 tysięcy ludzi na stadionie, miliony na całym świecie przed telewizorami, nie paraliżuje pana?
TA:
Absolutnie nie, a wręcz przeciwnie! Ja się bardzo cieszę, że tak wielu ludzi kupiło bilety i specjalnie dla mnie przyjdą na stadion we Wrocławiu i będą mi kibicować, a jeszcze inni będą mnie oglądać w systemie pay-per-view. Dziękuję wszystkim i postaram się zrewanżować dobrą walką. Po tylu latach profesjonalnego uprawiania boksu zamierzam pokazać klasę i takie mam nastawienie. Ale szczerze mówiąc, nigdy nie marzyłem nawet o czymś takim, że będę mógł walczyć o mistrzostwo we własnym kraju i to przed tak wielką publicznością. Widocznie było mi to dane z "Góry".

- Pewnie każdy szczegół pobytu w Polsce jest już dopracowany. Na co pan będzie stawiał - na pewno aklimatyzacja, ale co jeszcze? Relaks czy koncentracja? Stara się pan wyłączyć myśli o walce, czy wręcz przeciwnie - w głowie już pan rozgrywa ten pojedynek z Witalijem Kliczką?
TA:
Na pewno te dziewięć dni, bo w dziesiąty już wchodzę do ringu, będzie okresem aklimatyzacji, oswajania się z polską strefą czasową. Z żywieniem na pewno zostanę w czasie amerykańskim, bo to za krótki okres, by się przestawiać.

- Czyli będzie pan jadł w środku nocy?
TA:
Może nie aż tak, ale z doświadczenia wiem, że do przestawienia się, że tak powiem "żołądkowego", potrzeba minimum dwunastu dni, a ja tylu przed walką nie będę miał. Poza tym, do ringu wejdę o godzinie piątej po południu amerykańskiego czasu (w Polsce będzie godz. 23 - przyp. red,), więc może to i lepiej, że będę się odżywiał wedle czasu amerykańskiego.

Natomiast co do planu na pobyt w Polsce, to przez pierwsze dwa dni będę spacerował, a dopiero trzeciego zrobimy trening z Rogerem Bloodworthem. Z doświadczenia wiem, że piątego dnia po powrocie zza oceanu, człowiek czuje się lepiej, wraca mu energia, jakby "łapie" ten polski czas i czuje się świeży. Woleliśmy jednak nie ryzykować, bo proces aklimatyzacji zawsze może się wydłużyć o dzień-dwa, dlatego daliśmy sobie na niego dziewięć dni, aby mieć pewność, że w dniu walki będę się czuł świetnie.

- Ciekawy pomysł z tym żywieniem według amerykańskiej strefy czasowej. Konsultował to pan z fizjologiem, czy wie z doświadczenia, że lepiej tak jeść?
TA:
Z doświadczenia. Pamiętam, że przed walką z Andrzejem Gołotą wstawałem rano po przylocie do Polski i nie czułem się głodny, organizm nie wysyłał sygnałów, że domaga się jedzenia. Budził się dopiero około południa.

- Jak najbliżsi reagowali na pańskie przygotowania? Na to, że ciągle pan jest w rozjazdach i pewnie myślami przy ważnej walce? Nie narzekali, że wszystko podporządkował pan przygotowaniom? Czy żona Dorota nie domagała się, by poświęcić jej i córkom trochę czasu?
TA:
Nie musiała, bo znajdowałem czas i dla nich. Przecież jestem nie tylko bokserem, ale też ojcem i mężem. Był czas na trening, ale nadchodził weekend, a na niedzielę wracałem do domu, by z rodziną zjeść obiad, pójść do kościoła i wracałem na obóz.

- Do Polski przyjeżdża z panem żona.
TA:
I cieszę się z tego. 15 października minie 15 lat, jak jesteśmy małżeństwem!

- Gratulujemy, bo to już kryształowe gody!
TA:
A, to nawet nie wiedziałem, że taką noszą nazwę. Dziękować Bogu, tak długo już jesteśmy jedną rodziną.

- Przyjazd na walkę, to był jej, czy pana pomysł?
TA:
Dorota nie była chętna jechać ze mną na walkę, chciała zostać w domu, ale powiedziałem: "Musisz jechać z mężem". Choćby dlatego, że przez te kilka dni będzie nam pomagać w przygotowywaniu obiadów. Ona najlepiej wie, co jemy. Najważniejsze jednak, że Dorota to moja żona i w ważnych chwilach chcę mieć ją u boku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: suasili
Data: 01-09-2011 20:20:00 
Nie zapłacimy za oglądanie w TV walki Adamek vs Kliczko ! Bojkot PPV na facebooku

Kto rozumie dlaczego bojkotujemy, niech dołącza. Pierwszy bojkot przy 1400 popierających nam skasowali !
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 01-09-2011 20:25:15 
Suasili
A masz przystawiony pistolet do głowy i musisz płacić? Nie chcesz to nie płać ja pierdole.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 20:29:00 
suasili
To żałosne.Zbojkotuj zakup aut z silnikiem diesla.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 20:31:46 
Ta piosenka też pokazuje ,że on pamięta o Polsce.W moim otoczeniu chyba każdy to rozumie ja nie wiem gdzie niektórzy żyją.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 20:34:16 
Ja nie chcę PPV to po prostu go nie kupię a bokser jest ostatnim którego za to miałbym oskarżać ,że to jest.Wińmy świat,biznes który rządzi wszystkim i pieniądze nie sportowca który poświęcił na coś życie chce z tego dać dostatek rodzinie,to normalne.On ryzykuje on zarabia,on harował latami na to co ma.
 Autor komentarza: Frog
Data: 01-09-2011 20:41:35 
Cały nasz Tomek:

http://img851.imageshack.us/img851/9024/polskad.jpg
 Autor komentarza: suasili
Data: 01-09-2011 20:43:02 
MrAdam - nie chce mi się powtarzać argumentów. Nie chcesz dołączać do akcji, to nie komentuj - też Ci mogę to samo napisać.

DAB - dzięki akcji na facebooku media pisały o niechęci kibiców do PPV. Właśnie dlatego to robimy, żeby banda baranów takich jak Ty następnym razem mogła obejrzeć topową walkę na otwartym kanale - tak jak będą mogli to zrobić Niemcy.

I kto Ci powiedział, że ktoś tu wini jakiegokolwiek boksera ? Totalnie nie rozumiesz idei akcji, więc stul dziób.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 20:45:34 
suasili
Za barana to w łeb powinieneś dostać łbie i wypie.dalaj
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 01-09-2011 20:48:51 
Tylko, że 1400 osób nic nie da i nie przez internet a tym bardziej FB. Jakby z 14tysięcy osób poszło pod biuro jakiejś stacji czy czegoś tam to prędzej, a takie bojkotowanie przez FB jest śmieszne i nic nie zdziała.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 20:50:47 
suasili
Kto ma kupić kupi 1400 mieliście wow ciekawe.Oglądalność jest czynnikiem branym pod uwagę a nie jakaś propaganda to bzdura jak myślisz ,że coś dobrego robisz.Nic nie robisz to bez znaczenia.A wyzywać możesz kolegów z R,P
 Autor komentarza: robinson85
Data: 01-09-2011 21:01:16 
Autor komentarza: suasili
Data: 01-09-2011 20:20:00

idz stąd i wróc po walce, nikt cie tu nie chce, ten twój bojkot nikogo nie obchodzi, ja z miłą chęcią zapłace za ppv, nawet gdybym miał wyłożyć 200zł zrobiłbym to! ten jeden raz w życiu specjalnie dla Tomka, więc na prawde nie kompromituj się i pozwól cieszyć się tym bokserskim świętem.
 Autor komentarza: dzlnazawsze
Data: 01-09-2011 21:03:07 
Drogi Tomku Historia boksu bedzie duzo ciekawsza po Twojej tymbardziej na swojej ojczystej ziemi. pomysl ilu Polakow bedzie to swietowac i jakie otwarcie stadionu. WYGRAJ TO!!!!!!!
 Autor komentarza: suasili
Data: 01-09-2011 21:03:47 
MrAdam - było 1200 osób i pisały o tym serwisy typu sportfan, czy branżowe media2. O niechęci kibiców pisali w rzepie - tak więc to działa. Nie chodzi o to żeby zebrać na facebooku wszystkich, którzy nie wykupią PPV (bo tych będą miliony), tylko o pokazanie, że kiepski wynik PPV jaki się szykuje nie jest wynikiem wyłącznie totalnie beznadziejnego przygotowania się polskiej strony do jego sprzedania (co jest faktem), ale również niechęci kibiców boksu do tej formy sprzedawania wydarzeń sportowych.

Nie robimy tego, że to powstrzymać, tylko po to, żeby pokazać decydentom, że kibice negatywnie odebrali ideę PPV. To ma być swoiste negatywne naznaczenie PPV - jeżeli raz uda się zbudować wizerunek PPV negatywnie, to jest szansa, że nie będą robili takich numerów w przyszłości.

Nie potrzeba do tego 2 mln popierających akcję, wystarczy parę tysięcy i kiepski wynik finansowy.

Uda się to wtedy kibice będą mogli oglądać duże wydarzenia sportowe w otwartych kanałach. Tak jak Niemcy, Anglicy, i większość Europejczyków. PPV dali sobie wcisnąć głównie Amerykanie, bo to jest ich wymysł.

DAB - ochłoń. Sorry za barana jeśli Cię to tak ubodło. Ale nie pisz mi, że to co robię jest żałosne, bo jest w tym więcej sensu niż we wszystkich Twoich postach zapewne.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 01-09-2011 21:04:55 
Frog obrazek na kwejka, demoty itd. ;D
 Autor komentarza: liscthc
Data: 01-09-2011 21:05:21 
A ja tam nawet bym się wpisał na ten bojkot,wszak jestem przeciwnikiem tego systemu,niestety nie posiadam Faceów czy innych tego typu kont i nie zamierzam posiadać.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 21:10:22 
suasili
Jesteś żałosny nadal teraz czepiasz się moich postów ,rozmawiałeś kiedyś ze mną?Wiem jak wygląda to od drugiej strony i ta inicjatywa jest bezcelowa,to cel urojony,nie w ten sposób.Bojkotem tego typu systemu może być tylko niska oglądalność nic więcej.Zrozum i nie myślę byś był mądrzejszy ode mnie ja nie mam kompleksów z powodu wiedzy ,nie mam powodów.Ten bojkot jest dziecinny a te tysiące osób to nic na 40 mln kraj.To nic nie da nie masz żadnego wpływu mówię ci jak człowiek.A ludzie mają swoje zdanie kupi ten kto ma kupić.Anty marketing tak nieprofesjinalny da niewiele,musiałbyś w to zainwestować
 Autor komentarza: suasili
Data: 01-09-2011 21:14:20 
robinson85 - jak byś miał trochę oleju w głowie, to za 200 zł byś poszedł na stadion. Bilety były od 80 zł. Kupuj sobie PPV, co mnie to obchodzi. I tak skończy się to finansową klapą i nie ma to nic wspólnego z kibicowaniem Tomkowi.

Kibicowałem Adamkowi jak się obijał z Gmitrukiem po Europie w ramach Panix Promotions i mało kto o nim nie słyszał - Ty zapewne też. Zarwałem też wiele nocy dla Tomka i czuję się jego wiernym fanem.

A co do bokserskiego święta, to po to organizujemy takie akcje, aby w przyszłości rzeczywiście kibice mogli się cieszyć tego typu bokserskimi wydarzenia. Bo niestety tym razem, przez K2 największą w historii polskiego boksu walkę obejrzy na żywo garstka ludzi.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 01-09-2011 21:15:31 
DAB 40 milionów osób z czego około 10mln nie wie jak używać internetu, a co dopiero PPV.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 21:17:39 
suasili
Mnie wynik oglądalności ciekawi przewiduje zadowalający ich niestety.Bo rewanż jakby wygrał będzie z Władem i K2 znów może decydować ale myślę ,że wtedy Adamek mógłby powiedzieć nie,bo,że oglądalność ich złamie coś mi się nie wydaje.A biznesowym czynnikiem jest tylko ona.Wykres nic więcej się nie liczy dla osób to robiących.Słupki
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 21:20:32 
Ernesto
Nawet weź 10 mln świadomych i dorosłych konsumentów.Co to jest parę tys osób a ile ma konto na Facebook? tylko oglądalność się liczy a nie konto na portalu społecznościowym to nie ważne:)Ale róbcie sobie tylko nie obrażajcie tych dla których to śmieszne jak dla mnie
 Autor komentarza: suasili
Data: 01-09-2011 21:20:41 
DAB - daj już spokój. Nie marnuj swojego a przede wszystkim mojego czasu. Napisałem, że ma to mieć charakter symboliczny, tak aby zauważyły to media np. branżowe - a finansowa klapa będzie tak czy siak, bo Ci idioci nawet nie dogadali się ze wszystkimi operatorami.

Pewnie Cyfra + i Polsat wymyśliły sobie, że dzięki PPV sprzedadzą więcej swoich dekoderów. I to jest ich główny cel.

Oni wszyscy mają boks gdzieś. Dobrem boksu interesują się tacy ludzie jak my, którzy ślęczą po nocach żeby oglądać walki.
 Autor komentarza: AnanRukan
Data: 01-09-2011 21:21:01 
Mam nadzieje że akcji tym razem nie skasują
 Autor komentarza: rumburak
Data: 01-09-2011 21:26:41 
suasili
Niemcy oglądają za darmo bo RTL wykłada za walkę kilka mln euro u nas też by było za darmo ale żadna stacja nie dała 1,5 mln euro więc mamy PPV
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 21:27:56 
suasili
W każdym poście mnie denerwujesz.Co znaczy nie marnuj twojego czasu?Ktoś ci każe mi odpisywać ,?W każdym komentarzu się jakoś wywyższasz ,jak nie obrażasz to negujesz mądrość moich komentarzy a teraz zachowujesz się jak nie wiadomo kto pisząc ,że marnuję twój czas.Jak mam być wobec Ciebie ok?Skrytykowałem tę ideę którą najpierw uważałeś ,że to coś dla ludu a teraz ,że symbolicznie...Zdecyduj się.Ja ci mówię ,że nic nie zmienisz i to ty marnujesz czas to robiąc to tyle,kończę temat.
 Autor komentarza: robinson85
Data: 01-09-2011 21:28:33 
co ty tak każdemu jedziesz, no idz stąd człeku :)

wiem, że bilety były tańsze, ale nie mam zamiaru tego oglądać z 500m :) wole w domu na dużym tv, a po drugie mieszkam daleko od wrocławia, więc bilet+dojazd+nocleg to sie już robi 1000zł minimum :)
 Autor komentarza: suasili
Data: 01-09-2011 21:30:16 
DAB - nikt tu nikogo nie obraża. Sami zaczynacie od słów typu "kompromitujecie się" itd. więc rozpoczynasz od negatywów. Jak Ci się nie podoba to skrytykuj, nie bierz udziału, ale nie pisz, że ktokolwiek się kompromituje jak próbuje coś zrobić.

Co do słupków oglądalności, to zobaczymy. Ja jestem blisko branży marketingu i wiem jak niskie są wskaźniki kupujących w stosunku do liczby osób, do których się dociera z jakąś ofertą. Do tego dochodzi kiepska, a właściwie brak promocji oferty, nowa usługa (dodatkowa trudność dla Klienta), ograniczona sieć dystrybucji, wysoka cena.

Tu nie ma argumentów za tym, żeby to się skończyło powodzeniem. To będzie finansowa klapa.

Na ich niekorzyść pozostaje też fakt, że kibiców boksu - takich oddanych - jest niewielu. To głównie oni mogą kupić PPV, i to głównie w nich PPV uderzy, jeżeli się dobrze - pomimo tych ograniczeń, które wymieniłem - sprzeda.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 21:30:30 
Ja nie wiem dlaczego nie wzięli tej walki za 1,5 mln Euro w otwartym Polsacie.Do 1 mln na pewno by zeszli.Polsat w tyg z reklam takim przeciętnym ma 30 mln zł jak jest większe wydarzenie to cena za 30s jest ogromna a reklam mogliby zrobić bardzo dużo.Na walce na powtórkach w sumie na wszystkim z tym związanym dużo by zarobili
 Autor komentarza: suasili
Data: 01-09-2011 21:32:36 
robinson85 - to Ty mi pojechałeś, a ja Ci nie pozostałem dłużny.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 21:33:58 
suasili
Krytykuję to bo widziałem już któryś raz to nawoływanie a mi się to nie podoba.Temat nie jest o PPV a znów widzę coś o tym i koncie na F.B i piszę co myślę w końcu na ten temat.Nie byłbym taki pewny tej klapy,trochę to zepsuli i cena jest za duża ale :Polacy mogą nas zaskoczyć jest wiele osób dla których to bedzie pewnego rodzaju testem zamożności niestety.Wielu wykupi z różnych względów.Mi to też się nie podoba ale nie będę kogoś do czegoś nawoływał.Niech każdy sam decyduje
 Autor komentarza: liscthc
Data: 01-09-2011 21:39:13 
Ale by były jaja jak by kibice na Walce zaczęli sobie skakać do gardeł tak jak tu na forum.Bo szczerze mówiąc to rzadko Polski sportowiec który sporo osiągną jest tak potępiany jak Tomasz i wcale to nie jest tylko domeną tego forum,ale i wielu ludziom połowicznie interesujący się boksem jakoś Tomek nie przypadł do gustu.NP. Kubica też raczej nie lubi się publicznie wypowiadać,też rzadko jest na "Luzie",a jednak z nim jakoś ludzie bardziej Sympatyzują,choć jakiś wielkich sukcesów nie miał.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 01-09-2011 21:39:33 
Proste, ktoś ma forsę to płaci sobie PPV, jego sprawa. Nie przekonasz ich do bojkotu. Sam nie kupie PPV, nawet kosztem ''braku obejrzenia walki'' bo wiem, że 10 i tak ją obejrzę. Może jak stanie się cud i będzie pojedynek w TV na ogólnodostępnym programie to hmmmm będziesz mógł dopiero wtedy wyzywać DABa od baranów itd.

Za Gołoty przecież też nie było łatwo o transmisje, a jakoś żyło. Wiem, iż czasy się zmieniły, że niby mamy ten XXI wiek, ale ten kraj jest dopiero około 40 lat po odzyskaniu oficjalnej niepodległości.
Płacisz 60 za dekoder i jakieś tam pakiety, a na dodatek wpieprzają ci ten system. Trudno.

Jak mówi pewne motto, Adamek powinien je znać - ''Zło wraca do człowieka z 10-krotnie większą siłą''
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 01-09-2011 21:41:45 
Mam nadzieję, że nie wróci do niego w walce z Vitkiem, gdyż kibicuje Adamkowi i chciałbym pierwszego Polskiego Champa w HW.
 Autor komentarza: suasili
Data: 01-09-2011 21:42:37 
Nie wzięli, bo Solorz też chciał PPV - były głosy o tym wcześniej. I o ile lubię i cenię gościa, to tym razem postąpił niefajnie. Tak duże wydarzenie, unikalne - to się pewnie długie lata nie powtórzy - a tu taka wtopa dla kibiców. PPV sobie testują teraz.

Natomiast cena 1,5 mln na pewno była zawyżona. Poczekali by do 1-2 dni przed walką, i K2 zeszłoby do połowy tego. Alberta z Vitem też w ostatniej chwili sprzedali Canal + przecież, a długo, długo nie było chętnych. Tak się właśnie negocjuje. Wyczekali K2 do końca i w końcu kupili.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 21:42:40 
Ernesto
Owy cud nie będzie spowodowany kontem na F.B a poza tym nikt tu nie jest baranem a człowiekiem.Kontroluj się
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 21:44:49 
suasili
Bo Solorz miał widocznie w tym biznes może długoterminowy,może on będzie pchał PPV w polskie TV.Kto z nim kiedyś w coś wchodził np. w jego inwestycje może coś o tym wiedzieć ,bardzo ciężki gracz.Potrafi wykończyć,może dopłacić bo ma z czego ale w długim terminie coś przepcha i zarobi
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 01-09-2011 21:46:10 
DAB - jeżeli o FB to tak, ale nieświadomość tego co się dzieje... to najbardziej boli. Przez to, że nie reklamują nigdzie walki ludzie nie mają pojęcia nawet, że trzeba jakieś PPV wykupić. Sam dopiero znajomym opowiadam, że wykładają 40 złotych, że można zrobić zrzutkę czy coś a oni, że wolą to przepić oglądając walkę w barze albo znajdując jakiegoś lamusa z PPV, internet albo RTL. Najgorsze też jest to, iż Polski Naród łatwo nie wybacza... ;/
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 01-09-2011 21:47:59 
Jeżeli już będzie w TV walka to będą się tłumaczyć tym co zapłacili czymś w stylu ''płacili za brak reklam i jakość HD''.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 21:49:22 
Ernesto
Jak Solorz będzie chciał to wepchnąć mamy pozamiatane tylko tyle powiem za 5 lat wtedy na hasło PPV spytamy tylko po ile:)Uwierz oby to nie był fakt
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 21:51:10 
Albo w PPV zobaczymy reklamy no cóż to Polskie PPV:)Samego mnie to wszystko ciekawi.Jesteśmy tylko marionetkami w czyjejś grze.Może z jakichś powodów zmieni zdanie,mogłby to być długi bojkot PPV ale po jakimś czsie każdy wymięknie jak boksu nie będzie.Nie takie rzeczy się działy
 Autor komentarza: suasili
Data: 01-09-2011 21:51:15 
DAB - z tego co widzę, to Ernesto Cię broni :) Może i przesadziłem, ale nie wiem czy zauważyliście ale przeprosiłem DAB-a. Ale tak jak mówię, to on zaczął od ataku pisząc "to żałosne" itd.

A nie ma w tym nic żałosnego.

A walki nie będzie na otwartym i my w cale o to nie walczymy, bo na to już nie ma szansy.

DAB - jeszcze jedno. Nie wklejałbym tego tu znowu, gdyby chamy z facebooka nie skasowali nam protestu przy 1400 osobach. Ludzie sami się już przy tej ilości zapraszali i nie trzeba było nic wklejać. Ale przy pierwszym tysiącu niestety trzeba "podpromować" - dlatego to robię i niestety muszę odperać ataki takich krytykantów jak Ty. A przecież robię to w tym celu aby boks na tym poziomie był dla kibiców ogólnodostępny.

Dlatego nie rozumiem tej krytyki. Mnie akurat stać. Ja sobie jeżdżę na walki i wydaje na to dużo dużo więcej niż kosztowałoby mnie PPV. Ale wiem, że bez masowego odbiorcy przy takich wydarzeniach nasz boks nie będzie się rozwijać i to mnie boli i dlatego wziąłem w tym udział.

I dlatego, kto przeczyta te słowa i zrozumie o co mi chodzi, niech poprze protest. Kto ma to gdzieś - trudno.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 21:59:57 
suasili
Masz rację twoja sprawa ,idea a przeprosiłeś to fakt.Ja uważam ,że to nic nie da ale każdy robi co chce ważne by się nie obrażać ,bo mi się nawet nie chce:)Mam dobry nastrój.
Co do Solorza to teraz mi tak to przeszło ,bo ja nie słyszałem nigdzie jego stanowiska ale wow on by to w zycie wcielił nie mam wątpliwości ten człowiek to bezwzględny biznesmen taki fakt.Z takim kapitałem i zabezpieczeniami narzuci co chce na tym rynku
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 22:00:48 
Ale PPV jest faktem ja naprawdę temat już kończę.Tomek powodzenia!
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 22:00:48 
Ale PPV jest faktem ja naprawdę temat już kończę.Tomek powodzenia!
 Autor komentarza: suasili
Data: 01-09-2011 22:06:31 
DAB - Solorz nie jest żadnym wszechmocnym gościem - nie jest tak, że cokolwiek sobie wymyśli, to się to udaje. On właśnie się zapożyczył na chyba 12 mld złotych, więc facet ma teraz poważny kredyt do spłacenia. Jest duża szansa, że ta inwestycja go przygniecie do ziemi i całe to imperium runie. Osobiście bardzo bym tego żałował, bo jestem wielkim kibicem wszystkiego co polskie - i cieszę się, że jest Polak, który potrafi zrobić największą transakcję przejęcia w Europie - nawet jeśli nie za swoje.

Natomiast dla niego PPV to pikuś - on idzie w internet mobilny i sprzedawanie przez to usług klientom właśnie polkomtela i polsatu (taki PPV na komórki - coś co jest już w sumie od dawna).

I zauważ, że PPV to idea między-operatorami. Tzn. walkę w ramach PPV sprzedaje jej producent (organizator eventu i właściciel praw telewizyjnych) i oferuje wszystkim zainteresowanym podmiotom. Dlatego PPV Adamek vs Kliczko nie możemy zwalać na Solorza - on po prostu mógł w to nie wejść, i wtedy być może K2 by w ostatniej chwili sprzedało prawa.

Żeby było PPV musiało być przynajmniej kilku operatorów. I tych kilku się znalazło.

Natomiast Polacy nie lubią płacić extra - i z dużą dozą prawdopodobieństwa PPV może się w Polsce nie przyjąć. Widać w Niemczech też się nie przyjęło.

A bojkot na facebooku temu nie zaszkodzi.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 22:24:34 
suasili
Nic go nie przygniecie a raczej wzbije jego imperium się wzmacnia.Tak PPV to pikuś a Solorz nie ma żadnych problemów ze zrealizowaniem tej potężnej inwestycji tak naprawdę i jest w dodatku zabezpieczony.Perspektywa zysku ogromna,to gigant taka jest prawda no ale to nie forum Bankiera:)
 Autor komentarza: suasili
Data: 01-09-2011 22:33:09 
DAB

Wczoraj rozmawiałem z osobą, która jest bardzo, bardzo blisko całej sprawy. Uwierz, że facet wziął się za bardzo ciężki temat. Jest duże ryzyko, że po prostu przepłacił za polkomtela. Nikt na razie tego nie wie, ale kredyt jest tak duży, że nie można oceniać tej inwestycji jednoznacznie pozytywnie (tak jak Ty to robisz).

Dlatego będą olbrzymie cięcia w polkomtelu, i dlatego ma być wejście na giełdę - czyli chłop szuka kapitału.

Tu nie ma prostej oceny.

Ale masz rację - to nie forum bankiera więc lepiej się nie rozkręcajmy z tym tematem.

Pozdro.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 22:39:32 
suasili
Ma w brud kapitału,sam zaniża własne spółki to spekulacja:)Później takie wybicia będzie miał ,że bez dofinansowania 200mln Euro które dostał by sobie poradził :)Sam się przekonasz za jakiś czas jaki będzie miał majątek za 3 lata do 5.
 Autor komentarza: DAB
Data: 01-09-2011 22:40:44 
Ale nie piszmy tu o tym to fakt.Zostawmy to.
 Autor komentarza: milek762
Data: 01-09-2011 22:51:27 
Hmm ja Kibicuje Adamkowi ale !uważam że bedzie miał b.cieżkie zadanie z Vitem ! i niebedzie faworytem wiem że Adamek ma serce do walki i jest szybki ale zasieg ramiom gabaryty Kliczki i nietypowy styl walki może być nie doprzeskoczenia!
 Autor komentarza: Lesiu2412
Data: 02-09-2011 00:34:48 
Panie Tomaszu, powodzenia!
PS Ja idę z kumplem do Multikina. Raz się żyje! :-D
 Autor komentarza: polrex
Data: 02-09-2011 03:41:39 
Adamek farbowany lis...

polscy kibice maja placic miljony dla jakiegos hamerykanina,
móglby se darowac amerykanska flage w Polsce,
 Autor komentarza: pikawa
Data: 02-09-2011 17:49:10 
suasili

Niestety nie mam Facebooka ale popieram wasza inicjatywę. Osobiście idę na stadion oglądać walkę. Wiem jednak jak wiele osób, przynajmniej z mojego otoczenia chciało obejrzeć te walke a teraz nie będą mogli. Wkurw..ia mnie PPV. Co jeszcze grubasy przy kasie wymyślą, żeby wycisnąć z ludzi grosza? Opłaty abonamentowe tv, cyfrowe, teraz jeszcze PPV. Skoro mam abonament i płace za Polsat sport to dlaczego mam jeszcze płacić za coś "ekstra".
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.