SPOKÓJ 'GÓRALA'

Uśmiechnięty, wyluzowany, żartujący. Jak zwykle. Dzisiaj Tomasz Adamek wyląduje w Polsce i zacznie się szaleństwo. Za dziesięć dni wejdzie do ringu zmierzyć się z Witalijem Kliczką. Dla niego to walka życia. O prestiż, sławę, chwałę i ogromne pieniądze. W tym czasie każdy będzie chciał mieć z nim wywiad, zdjęcie, nagranie. Każdy oczywiście ekskluzywne.

To dlatego Tomek zamieszka poza Wrocławiem. W sumie słusznie. To jednak jedyne zmiany, zresztą zupełnie zrozumiałe. Tak naprawdę wszystko poza tym wygląda jak zwykle. Tak jak przed starciem z „leszczem" w typie Bobby'ego Gunna, tak jak wtedy, gdy Tomek przyrządza steki na grillu. Żadnych nerwów. Ot, za kilka kilka dni po prostu trzeba pójść do pracy.

WYGRAJ BILETY NA WALKĘ ADAMEK-KLICZKO >>

Dużo bardziej spięty jest Ziggy Rozalski czy reszta osób z jego otoczenia. Tomek twierdzi, że przyjeżdża robić swoje. Oczywiście mówi też o zwycięstwie, ale mnie nawet nie chce się pisać po raz kolejny, że nie jest faworytem i jeśli mu się uda, będziemy mówili o sensacji. Myślę sobie jednak, że gdyby Andrzej Gołota miał taką psychikę jak Adamek, dziesiątego września nie liczylibyśmy na pierwszego polskiego mistrza świata w wadze ciężkiej. Zastanawialibyśmy się, czy „Góral" ma w ogóle szanse, aby osiągnąć to, co udało się kiedyś Gołocie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: przyczajony
Data: 01-09-2011 12:11:09 
Oj ten news może być wywołać wiele sporów między fanatykami Gołoty a fanatykami Adamka. Sam uważam, ze Adamek osiągnął troche wiecej niż Andrzej. Gołota skompromitował się w walce z Lewisem, w której przegrał w pierwszej rundzie. Na tyle było stać Gołotę, walczył często z najlepszymi, ale co z tego. Szkoda go mi trochę, bo raz byłby mistrzem, ale go oszukano. Jednak jak trafił na Lennoxa to wyszło szydło z worka.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 01-09-2011 12:42:15 
Z Lennoxem wyszło szydło z worka, z Grantem, Tysonem i Brewsterem się to potwierdzilo. Problemy "psychiczne Gołoty" były wynikiem nie tylko jego glowy ale przede wszystkim jego marnych umiejętności obronnych. W walkach z Tysonem Brewsterem, powinien walczyć na wstecznym a on tego nie potrafił, z Grantem, Lennoxem, Brewsterem, Pouhą, nawet Mcbridem czy Austinem, jak go podłączyli to powinien sklinczować lub odskoczyć i się uchylać, a jedyne co potrafił to zalożyć dwie ręce na głowę i liczyć na cud że przeciwnik nie trafi go w głowę przez tą dziurawą gardę. Po knockdownie od Granta wiedział ze jak wstanie to przy jego marnych umięjetnościach w obronie za chwilę zaliczy ciężki nokaut, wiec zrezygnował. Nawet nie potrafił pokonać tak prymitywnego boksera jak Ruiz i mówienie o wałku w tej walce to zwykłe brednie. Werdykty z walk z Byrdem i Ruizem był wyjątkowo uczciwymi werdyktami i wbrew tysiackrotnie powtarzanym bajeką tam nie było zadnych wałków.
 Autor komentarza: kamil2227
Data: 01-09-2011 12:56:45 
Cześć powie mi ktoś czy na oficjalne ważenie można wejść ? Chciałbym zobaczyć kliczke i adamka na żywo bo na stadionie będzie o to cieżko .


Ps Jędzie ktoś z warszawy na walke ? Zbieram ekipe
 Autor komentarza: krytykbokserski
Data: 01-09-2011 12:59:44 
"...czy „Góral" ma w ogóle szanse, aby osiągnąć to, co udało się kiedyś Gołocie"

nie jestem fanatykiem Tomka ani Gołoty - Staram się być zawsze obiektywny - i stwierdzam, że Gołota oprócz tego, że był jedynym Polskim ciężkim który walczył z czołówka światową, czasami walczył też na wysokim poziomie - to nie osiągnął nic w porównaniu do Adamka - może tylko to że wysłał ówczesnego mistrza - Bowa na emeryturę!
 Autor komentarza: maddog
Data: 01-09-2011 13:04:24 
horhe88

Zgadzam się w całej rozciągłości.Nie rozumiem jak można biadolić,że Andrzej jest mistrzem świata ale go oszukali.Po prostu Gołota nie dał rady zaznaczyc swojej przewagi z nawet tak małym pięściarzem jak Byrd i tak słabym technicznie jak Ruiz.Werdykty bez historii jak dla mnie.
 Autor komentarza: szersze
Data: 01-09-2011 13:53:38 
Tak Góral ma twardszy łeb a Gołota BOMBĘ DOSTANIE I SIĘ POZBIERAĆ NIE MOŻE WIEC NA PEWNO WIĘCEJ OSIĄGNIE ALE Z KLICZKO NIEMA SZANS CHOĆ DAJ MU BOŻE
 Autor komentarza: Krzych
Data: 01-09-2011 14:43:38 
krytykbokserski

Dokładnie, jego fanatycy mówią że walczył z czołówką w złotych latach HW, tylko co z tego skoro te walki kończyły się tak jak się kończyły. Taki Zack Page walczyl z cała czołówką CW i HW i co mu po tym? Walki Goloty z Ruizem i Byrdem były remisowe, w takiej sytyacji zawsze jest remis albo wygrana mistrza. A na dzień dzisiejszy Adamek osiągnął dużo dużo więcej... A to jeszcze napewno nie koniec.
 Autor komentarza: Domino
Data: 01-09-2011 14:53:01 
Jestem fanem Tomka. Moim zdaniem osiągnął więcej w boksie zawodowym niż Andrzej Gołota, ale to właśnie Andrew w Polsce rozsławił boks i za to trzeba mu dziękować!
 Autor komentarza: Domino
Data: 01-09-2011 14:54:06 
Co do walki Tomka z Vitem to jestem pewny zwycięstwa naszego Tomasza!

ADAMEK DO BOJU!!!
 Autor komentarza: przyczajony
Data: 01-09-2011 15:34:57 
Dzięki Gołocie Adamek szybko wystartował w HW. Pokonał znane nazwisko i wygrał przez KO. Po tej walce szybko zaczeli sie nim interesować.
Nie wiem czy obecnie Gołota wciąż nie jest najbardziej rozpoznawalnym polskim pięściarzem wśród Polaków.
 Autor komentarza: cops
Data: 01-09-2011 22:06:55 
andrzej to "swój chłop" był
tomas to taki miks religijnosci, cwaniactwa polaczkowatego, ciężko byłoby go uznac jako takiego "kumpla spod siódemki"
boksersko dzieli ich przepaść..na korzyść andrzeja.
 Autor komentarza: myyyk
Data: 01-09-2011 22:21:42 
Gołota bardzo duzo umiał, zawsze kiedy go oglądam mam wrażenie raczej psychiczego zablokowania, niż braku umiejętności. Adamek odwrotnie - prezentuje 120% umiejętności dzięki psychice. Trudno go polubić, można kibicowac, bo nasz, mozna szanować, bo skuteczy, ale lubić to nie ma za co.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.