GAMBOA MOŻE WALCZYĆ Z LOPEZEM I DONAIRE

Redakcja, boxingscene.com

2011-08-30

Promotor Bob Arum nie traci nadziei na zorganizowanie pojedynku swoich dwóch gwiazd wagi piórkowej - Kubańczyka Yuriorkisa Gamboa (20-0, 16 KO) i Portorykańczyka Juana Manuela Lopeza (30-1, 27 KO).  Przypominamy, że wspomnianej rywalizacji na przeszkodzie stanęła nieoczekiwana porażka Lopeza z Meksykaninem Orlando Salido (36-11-2, 24 KO), do której doszło w kwietniu br.

Jednakże Arum zapowiedział, że po udanym powrocie na ring, planowanym na pierwszą połowę przyszłego roku, Lopez może zmierzyć się z Gamboą i to najpóźniej w 2012 roku.

- Zwycięzca walki rewanżowej Lopez-Salido będzie rywalem Yuriorkisa -  zapowiedział Arum. - Mam nadzieję, że będziemy mogli zorganizować ten pojedynek [rewanż Lopez-Salido - przyp. red.] na początku przyszłego roku. A potem, czekać nas będą być może, największe walki w wadze piórkowej, w tym rywalizacja Kubańczyka z Nonito Donaire, który zapowiedział przejście do wyższej kategorii. Tak, to byłby wielki pojedynek! - zakończył promotor.

Tymczasem 10 września na gali boksu zawodowego w Boardwalk Hall w Atlantic City, Gamboa będzie walczył z byłym mistrzem świata wagi super koguciej, Danielem Ponce De Leonem (41-3, 34 KO).