22. MME: ROSJA I KRAJE POSTRADZIECKIE GÓRĄ

Od 22 sierpnia do dzisiaj w Dublinie rozgrywane były 22. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Boksie, w których wystąpili pięściarze urodzeni między 1 stycznia 1993 roku a 31 grudniem 1994 roku. Ogółem w szranki stanęło 213 bokserów z 38 krajów, w tym 5-osobowa reprezentacja Polski, z trenerem Zbigniewem Raubo na czele.

Finały potwierdziły absolutną dominację młodzieży wywodzącej się z krajów byłego ZSRR, która zdobyła wszystkie złote medale. Drużynowo najlepiej wypadli Rosjanie, którzy wywalczyli 5 złotych krążków i mieli jeszcze 4 zawodników w finałach. Dwóch mistrzów Europy wywodzi się z Azerbejdżanu i po jednym z Armenii, Litwy i Ukrainy. Rozczarowania nie kryli gospodarze turnieju, którzy wprawdzie wprowadzili do finałów dwóch pięściarzy, to jednak nie zdołali zdobyć żadnego złotego medalu.

Nagrodę dla najlepszego pięściarza mistrzostw otrzymał znakomity "kieszonkowy" (165 cm) Litwin, Ricardas Kuncaitis, złoty medalista ubiegłorocznych I Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich i brązowy mistrzostw świata, który w finale wagi do 64 kg pokonał Rosjanina Zaura Abdullajewa. Przypominamy, że nasi reprezentanci wracają z jednym brązowym medalem, wywalczonym przez Grzegorza Kozłowskiego (52 kg) z Gwardii Warszawa.