POWRÓT GUERRERO W MARCU PRZYSZŁEGO ROKU?

Jakub Biluński, boxingscene.com

2011-08-25

Menedżer kontuzjowanego Roberta Guerrero (29-1-1, 18 KO), Bob Santos mówi, że kontuzja lewego barku, jaką jego pięściarz odniósł podczas sesji sparingowej w zeszłym tygodniu przed zaplanowaną na 27 sierpnia walką z Marcosem Maidaną (30-2, 27 KO), jest efektem dawnych zaniedbań. 

- W czasach szkoły średniej, podczas gry w futbol amerykański, Robert naderwał ten bark po raz pierwszy. Kilka lat później, kiedy boksował amatorsko, pojawił się ten sam problem. W obu przypadkach Robert nie przeszedł operacji. Dawne kontuzje odezwały się teraz ze zdwojoną siłą - powiedział Santos.

Guerrero przejdzie operację we wtorek, w przyszłym tygodniu. Czekają go co najmniej cztery miesiące przerwy, choć Santos zapewnia, że już po trzech tygodniach po operacji Guerrero zacznie lekkie ćwiczenia, w tym walkę z cieniem. Powrót na ring będzie miał miejsce najwcześniej w marcu przyszłego roku, być może w wyższej kategorii wagowej. - Robert może walczyć w wadze półśredniej, ale myślę, że jest w stanie utrzymać swoją obecną wagę. W tej chwili najważniejsze jest całkowite wyleczenie barku - dodał Santos.