KLICZKO-ADAMEK: SPRAWDŹ GDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ WALKĘ

Kamil Wolnicki, przegladsportowy.pl

2011-08-24

Walka będzie sprzedawana w systemie pay-per-view. Pokaże ją pewnie Polsat, Canal+, UPC oraz kilka innych platform i kablówek - mówi Berd Boente menedżer Kliczki.

- Denerwuje się pan przed walką? Do dziesiątego września zostało mało czasu, a stadion nie jest gotowy, nie wiadomo kto pokaże to w telewizji itd.
Berd Boente: Żadnych nerwów. Rozmawiam z ludźmi, którzy odpowiadają za stadion i zapewniają mnie, że będzie dobrze. Sprzedano już 40 tysięcy wejściówek, zostało tylko dwa tysiące biletów dla VIP-ów. Jest dobrze, przecież nie sprzedawalibyśmy biletów, gdyby coś miało pójść nie tak. Od początku wiedzieliśmy, że będzie trudno, a wszystko uda się na styk. Nawet gdyby ze stadionem było coś nie tak, to i tak walka odbędzie się we Wrocławiu, tylko w hali.
 
PS: W hali?! Takiej wersji nie słyszałem.
Zapisaliśmy to w kontrakcie. Prezydent Wrocławia, pan Rafał Dutkiewicz od początku mówił, że ta walka musi się odbyć we Wrocławiu. Wszystkie plotki o przenosinach do Berlina i tym podobne są nieprawdziwe.

WYGRAJ BILETY NA WALKĘ ADAMEK-KLICZKO >>

- A polscy kibice zobaczą starcie w jakiejś telewizji?
Oczywiście. Walka będzie sprzedawana w systemie pay-per-view. Pokaże ją pewnie Polsat, Canal+, UPC oraz kilka innych platform i kablówek. Rozmawiamy, ale zanim nie skończymy, nie mogę zdradzić szczegółów. Wiem, że to wszystko dzieje się późno, ale teraz niczego już nie wymyślimy. Podkreślam jednak – walka w Polsce będzie pokazywana w systemie pay-per-view przez kilku pośredników, pewnie czterech, pięciu lub sześciu.

- Czasu na promocję nie ma wiele.
Wiem, ta technologia użyta będzie w waszym kraju po raz pierwszy, lecz nie martwię się tym. Czeka nas wielkie wydarzenie. Sami o tym wiecie. Adamek i Kliczko to wspaniałe nazwiska i jestem przekonany, że nawet jeśli umowy z transmitującymi podpiszemy w poniedziałek przed walką, to i tak będzie dobrze. Ludzie będą chcieli ją obejrzeć. Dzisiaj wszyscy o tym piszą i mówią. Tak samo było przed starciem Władymira Kliczki z Davidem Haye. Kibice kupowali prawo do oglądania walki w ostatniej chwili.

-  W Polsce obejrzą sobie w RTL. Za darmo...
Nie ma mowy. Obraz będzie zakodowany. Jeśli ktoś się nie dostosuje, będzie miał problemy.

- Sprawdził pan prognozę pogody na walkę?
Jest za wcześnie. Przed Kliczko – Haye to robiłem, miało świecić słońce, a była ulewa. Teraz nie chcę wiedzieć. Damy sobie radę tak czy inaczej. Jeśli spadnie deszcz, rozłożymy dach nad ringiem. Czy VIP-y mogą zmoknąć? Na bilecie nie będzie napisane, że zagwarantujemy dobrą pogodę.

- Kiedy Witalij przyjedzie do Polski?
W niedzielę przed walką, czyli prawie tydzień wcześniej. W poniedziałek czeka go konferencja, we wtorek otwarty trening, a w piątek ważenie.

- Jeśli Adamek wygra tę walkę, czy spotka się z Władymirem?
Po pierwsze nie zdradzam szczegółów kontraktu, a po drugie: Tomasz Adamek nie wygra.