ADAMEK: TO MOJE PRZEZNACZENIE

Brad Cooney z portalu 8 count spotkał się z Tomaszem Adamkiem. ''Góral'' był jak zwykle pewien zwycięstwa. Oto zapis wywiadu.

Brad Cooney: Jak przebiega Twój obóz?
Tomasz Adamek: Bardzo dobrze. Trwa już 10 tygodni. Myslę, że 10 września będę w stu procentach gotowy.

- Witalij jest wielkim facetem. Niektórzy ludzie myślą, że jesteś za mały by sobie z nim poradzić. Co możesz powiedzieć niedowiarkom?
TA: Witajcie. Oglądajcie walkę na żywo na HBO. Zobaczycie, jak Tomasz zostaje nowym królem wagi ciężkiej. To moje marzenie i moje przeznaczenie. Kiedy przechodziłem do wagi ciężkiej, nikt nie dawał mi szansy w walce z większymi bokserami, ale wygrałem wszystkie pojedynki

- Z pewnością będziesz musiał być bardzo mądry w tej walce. Zgaduję - Twój plan będzie oparty na nieustannym ruchu.
TA: O tak. Muszę się nieustannie ruszać, być szybki i atakować kombinacjami. Nie mogę stać przed Kliczką, muszę wykorzystać moje przewagi.

- Czy widzisz w boksie Witalija coś, co mógłbyś wykorzystać, by wygrać walkę?
TA: Roger zna styl Witalija i wiemy, że jest on wielkim mistrzem. Nie boję się jednak nikogo. To moja szansa, by zostać mistrzem wagi ciężkiej. Kiedy przechodziłem do wagi cruiser nikt nie dawał mi szansy i tym razem jest tak samo. Jestem innym zawodnikiem niż Shannon Briggs. Będę atakował i wywierał na Witaliju presję.

- Briggs nie poruszał się w ringu wystarczająco dobrze. Przyjął zbyt wiele ciężkich ciosów. Jesteś dużo szybszy i myślę, że masz szansę na jednogłośne zwycięstwo na punkty.
TA: Wiesz, jesli trafię kogoś czysto, to mogę go znokautować. Nie myślę jednak o nokaucie, kiedy wychodzę do ringu. Myślę o ciężkiej pracy przez 12 rund.

- Myślisz, że możesz znokautować Witalija Kliczko?
TA: To jest boks. Jeden cios może zmienić obraz walki. To jest boks, każdy ma przecież ręce (śmiech).

- Ta walka odbędzie się w Polsce. Słyszałem, że sprzedaż biletów idzie świetnie.
TA: Zostało tylko kilka tysięcy biletów. Na stadionie będzie 45 tysięcy ludzi. Jestem bardzo podekscytowany możliwością walki o tytuł przed własną publicznością.

- Czy kiedy byłeś małym chłopcem w Polsce, chociaż raz pomyślałes, że pewnego dnia będziesz walczył o mistrzostwo świata wagi ciężkiej w swoim  rodzinnym kraju?
TA: Nie(śmiech). To jest plan Boga. To jest przeznaczenie.

- Sparowałeś z wysokimi zawodnikami....
TA: Tak. Deontay Wilder jest jednym z nich.

- Czy zmuszał cię do ciężkiej pracy?
TA: Tak, do bardzo ciężkiej pracy. To bardzo uprzejmy młody człowiek i życzę mu mistrzostwa świata. Nie teraz, ale może za kilka lat.

- Czy dostrzegłeś w Wilderze umiejętności przyszłego mistrza?
TA: Tak, tak naprawdę jednak każdy ma szansę. Jeśli ciężko pracujesz i masz odpowiednich ludzi wokół siebie wszystko może się stać. Wilder jest bardzo silny i wykonał dla mnie świetną pracę. Jestem szczęśliwy, że to właśnie on pomógł mi przygotować się na Witalija.

- To dobry dzieciak. Cieszę się, że miał okazję z Tobą pracować.
TA: Życzę mu zwycięstwa w następnej walce. Deontay - jeśli tego słuchasz - powodzenia!

- Mistrzu, jakie refleksje możesz nam przekazać na koniec?
TA: Chcę podziękować moim fanom. Chcę pozdrowić wszystkich moich przyjaciół w Stanach, którzy będę oglądali walkę na HBO. Nie mogę doczekać się walki w Polsce i powrotu do mojego drugiego domu (Ameryki) z pasem mistrza świata wagi ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lukasz845
Data: 23-08-2011 11:34:42 
I to jest właśnie cały Adamek :) Powodzenia mistrzu!
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-08-2011 11:47:14 
Psychika mistrza. Ale czy to wystarczy ? Wszystko okaże się w pierwszych rundach. Kondycyjnie Adamek będzie przygotowany nie gorzej niż Witalij może nawet lepiej bo to on będzie tym, który będzie skakał po ringu i punktował. Witalij zapewne zacznie pojedyńczymi ciosami. Jeżeli Adamkowi będzie udawało się przedostawać do półdystansu i tam punktować to to już połowa sukcesu. Druga połowa to nie dać się złapać na kontrę z prawej ręki Witalija bo wtedy będzie kiepsko. Skoro Arreola mógł wywierać presję na Witaliju to dlaczego Adamek ma tego nie zrobić ? po raz pierwszy raz na prawdę nie wiem kto wygra starcie Kliczko vs Adamek. Co ma być to będzie... jestem dobrej myśli.

Pewnie zaraz MAVERICK i tak zacznie po mnie jechać ale w sumie przyzwyczaiłem się i nie ma co zwracać na takich uwagę. Na szczęście są tutaj prawdziwi fani boksu jak DAB czy cop. Na pewno też dużo ludzi przyczepi się do tego fragmentu : '' - Wiesz, jesli trafię kogoś czysto, to mogę go znokautować. Nie myślę jednak o nokaucie, kiedy wychodzę do ringu. Myślę o ciężkiej pracy przez 12 rund. '' - To prawda. Jeżeli Adamek trafi czysto to nawet i Witalijem będzie potrafił zachwiać. Granta zachwiał, McBride'a zachwiał więc może mu się to udać i z Witalije w co co prawda nie zbyt wierzę ale to jest boks. Walka w 60 % skończy się na pkt. Kto będzie zwycięzcą ? zobaczymy 10 września.
 Autor komentarza: lukasz845
Data: 23-08-2011 11:52:54 
"Słowiańska siła i wielkie serce. Kto da więcej?" Witek raczej nie :)
 Autor komentarza: lukasz845
Data: 23-08-2011 11:55:43 
A tak z innej beczki, ale bokserskiej:
http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo
 Autor komentarza: kazan
Data: 23-08-2011 12:00:07 
Siłą Vitalija jest jego niepowtarzalny, niekonwencjonalny styl boksowania. Jest jedyny w swoim rodzaju. Pozornie wydaje się wolny, nieskoordynowany, chaotyczny, ale każdy, kto wychodzi z nim do ringu przekonuje się, jak trudnym zadaniem jest znalezienie na niego recepty. Wierzę, że Tomek będzie pierwszym, któremu uda się to zrobić. Jest z pewnością najtrudniejszym rywalem Ukraińca od lat, chociażby z tego względu, że Tomek wychodzi naprawdę po zwycięstwo i zrobi wszystko, żeby cel osiągnąć.
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 23-08-2011 12:00:27 
Niestety nie wierzę żeby T.Adamek wytrzymał uderzenia Vitalija,styl Polaka sprawia że często przyjmuje ciosy,te gadki w stylu "bede szybki"może sobie darować,to Kliczko będzie szedł do przodu a z upływem czasu twarz Tomka będzie w coraz gorszym stanie,ukrainiec nie pozwoli sobie na obcej ziemi na werdykt na punkty,mój typ tko na Adamku 4-7 runda,kondycyjnie napewno lepiej bedzie przygotowany Kliczko nie dajcie się zwieść gadaniu..
 Autor komentarza: kazan
Data: 23-08-2011 12:06:04 
Tomek bardzo zmienił styl boksowania i znacząco poprawił się w defensywie. Więcej balansuje, ma szczelniejszą gardę. Warto przejrzeć jego walki przed i po zmianie trenera. Nie zmienia to faktu, że Vitalij jest faworytem, aczkolwiek zwycięstwo Górala nie powinno być dla nikogo szokiem.
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-08-2011 12:06:46 
@tomekzzar

Człowieku, jak Kliczko ma być lepszy kondycyjnie jak przygotowuje się do tej walki może 4 tyg a Tomek 10 ?? widzisz w tym jakąś logikę ?
 Autor komentarza: Luton
Data: 23-08-2011 12:12:00 
Adamek jest szybszy niż Kliczko. Bije te kombinacje troche na wariata, ale potrafi zadać 3 ciosy mniej wiecej w takim samym czasie co typowy zawodnik superciężki zadaje jeden cios. To widać śietnie na powtórkach w zwolnionym tempie. Kliczko jest dobry techniczny ale jest to duży facet i jego warunki fizyczne siłą rzeczy go ograniczają. Jeśli bedzie tak nachodził na Adamka z wychyloną głową jak an SOlisa, to dostanie cios nim zdąży sie odchylić. Adamek ma szybkie ręce, szybko sie porusza. Szkoda, żę te ciosy nie są drastycznie mocne. No ale coś za coś.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-08-2011 12:18:49 
Nie sądzę żeby którykolwiek z nich był źle przygotowany kondycyjnie,ale Tomek będzie musiał walczyć na pełnych obrotach w niemal każdej sekundzie walki,Vit może se pozwolić na klincze i delikatne przestoje,więc spodziewam się że Adamek może znacznie szybciej tracić oddech.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 23-08-2011 12:25:50 
Hehe jakby Tomek miał szczene i cios Tuy albo Tysona to bym był spokojny o przebieg walki, a tak to słabo to widze, ale obym sie mylił :D
 Autor komentarza: Luton
Data: 23-08-2011 12:28:53 
I jeszcze jedno. Adamek nie jest zawodnikiem wagi ciężkiej. On nie walczy jak zawodnik wagi ciężkiej. Haye miał autetyczne problemy z wagą w cruiser i poszedłw góre. Haye to mały cięzki poluje na jeden cios jak typowy ciężki, CHambers to mały cięzki. Adamek robił wage i przyzwyczajał swoje ciało do tej wagi. On walczy troszeczke inaczej, niż ci więksi kolesie są zwykle przzwyczajeni do boksowania. To jest cruiser walczący w ciężkiej I to daje mu pewną przewage. Adamek z każdym dużym typem bedzie sie względnie mordował w ringu, ale może wygrać.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 23-08-2011 12:29:35 
Luton

"Jeśli bedzie tak nachodził na Adamka z wychyloną głową jak an SOlisa, to dostanie cios nim zdąży sie odchylić."

Też mi się tak wydaje że przy szybkości Adamka opuszczone ręce Kliczki oraz liczenie na refleks i balans nie będą dla Witalija atutem tylko wadą i może nie nadążać się odchylać. Witek nie pilnuje tak ostrożnie dystansu jak robi to Władek i nie zdziwie się jak nawet będą wchodziły lewe proste Adamka z dystansu, z drugiej strony Witali nie jest na tyle ograniczonym zawodnikiem żeby w takim wypadku nie potrafił podnieść wyżej rąk i trzymać jakiejś gardy. zobaczymy co będzie.
 Autor komentarza: drenq1607
Data: 23-08-2011 12:36:32 
Ja mam nadzieję, że ta walka się nie skończy za szybko ;) Życzyłbym sobie, wszystkim którzy kupili bilet i tym, którzy zdecydują się oglądnąć walke w tv/stream, abyśmy byli świadkami długiej, naładowanej akcjami walki. Szybkie zakończenie tak jak w walce z Solisem to będzie najgorsze, co się może przytrafić w tej walce. Jeżeli dadzą dobrą walkę, to nawet porażka Adamka wielkiej krzywdy mu nie zrobi, ale i tak jestem pełen optymizmu, że to ręka górala pójdzie do góry 10 września :)
 Autor komentarza: przyczajony
Data: 23-08-2011 12:44:52 
Kiedy i czy w ogóle będzie można zobaczyć sparingi, trening, tarczowanie Adamka itp ?

Zawsze przed walką były migawki z treningu a teraz cicho ...
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 23-08-2011 12:47:55 
Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-08-2011 11:47:14

"Pewnie zaraz MAVERICK i tak zacznie po mnie jechać ale w sumie przyzwyczaiłem się i nie ma co zwracać na takich uwagę. Na szczęście są tutaj prawdziwi fani boksu jak DAB czy cop"

Zaczne w stylu copa hahaha , czyli cytaty i odpowiedz.
Po pierwsze to mysle osobiscie , ze kazda osoba , ktora czyta badz nawet bierze czynny udzial na danym portalu jak np. Bokser Org jest fanem danej dziedziny, w tym wypadku to boks. Po drugie nie koniecznie osoby , ktore sa fanatykami danego zawodnika w tym wypadku Adamka , musza byc lepszymi znawcami , badz lepszymi fanami tej dyscypliny sportowej niz inni.
 Autor komentarza: polrex
Data: 23-08-2011 12:56:35 
wycofuje sie powoli z mojej tezy ze Kliczko znokautuje Adamka w 7-8 rundzie,

cos czuje ze Adamek da swietna walke, moze najlepsza walke HW w tym tysiacleciu...

ale pewnych rzeczy sie nie przeskoczy,
Adamek jest duzo mniejszy i slabszy,

no i nawet w przypadku remisu... lub wielkiego szow Adamka, swietnych kombinacji, gdzie bedzie porywal 40.000 tlum kibiców,

to na kartach sedziowskich wyjdzie REMIS - WITALIJ - REMIS lub

ADAMEK - WITALIJ - REMIS
 Autor komentarza: garson
Data: 23-08-2011 12:59:19 
byle dotrwał do końca proszę :)
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 23-08-2011 13:02:18 
TA: Wiesz, jesli trafię kogoś czysto, to mogę go znokautować.Hahha
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 23-08-2011 13:02:46 
TA: Wiesz, jesli trafię kogoś czysto, to mogę go znokautować.
 Autor komentarza: MAVERICK
Data: 23-08-2011 13:02:48 
AdamekFightPL

a od ciebie dalej patryjotyzmem wali radze ci zmien mydlo bo sie nigdy nie domyjesz
 Autor komentarza: glaude
Data: 23-08-2011 13:09:37 
Vitek ma problem w walkach z małymi pięściarzami i to jest fakt. Chris Bird robił z tym wielkoludem co chciał.

Paradoksalnie nawet klincze VItkowi mogą wyjść bokiem, jeśli Tomek będzie mu uparcie obijał brzuch w zwarciu.

We wszystko jestem w stanie uwierzyć w tym wywiadzie, tylko nie w czyste KO na Vitku. Jeśli Góral wygra przed czasem to z powodu kontuzji ręki Ukraińca, lub rozcięcia łuku brwiowego.

Co do KO na Tomku- ja nie obawiam się takiego obrotu sprawy. Vit nie ma mocnego pojedynczego ciosu, a dwoma- czy trzema ciosami naraz Polak nie da się trafić.

Wygra ten, kto narzuci przeciwnikowi swój styl walki- czyli wygra bardziej uparty, konsekwentny i zdyscyplinowany.
 Autor komentarza: lukasz845
Data: 23-08-2011 13:10:00 
@MAVERICK

Co to jest patryjotyzm? Naucz się poprawnie pisać dziecko.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-08-2011 13:17:27 
glaude
Byrd robił z Vitem co chciał???
Czyli co? Chciał przegrywać rundę po rundzie?
Przecież Vit ewidentnie przegrał wtedy z kontuzją,bo prowadził zdecydowanie na punkty i tylko nokaut ze strony Byrda wydarł by mu zwycięstwo,a jak wiadomo Byrd raczej do królów nokautu nie należał.
 Autor komentarza: proOf
Data: 23-08-2011 13:25:01 
adamekfightpl

chłopie ty nie jesteś do końca normalnym typem. piszesz, że pewnie zaraz cie ktoś zjedzie, czy maverick zacznie pisac to czy tamto, a kiedy tomekzarrr napisał swoją opinie nie odnosząc się do twoich słów to wjeżdżasz na niego "człowieku tomek to i tamto" ? zwal se konia, już Ci mówiłem, bo fanatyzm rzeczywiście bije od ciebie. też lubię adamka i życzę mu z całego serca wygranej, ale jeżeli ktoś prowadzi zażartą dyskusję pod każdym tematem tomka, i kłóci się z tym i z tym nie jest kimś normalnym. jest jebni**** fanatykiem
 Autor komentarza: Zakrza
Data: 23-08-2011 13:30:57 
Gada się z nim gorzej jak z Gołotą.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-08-2011 13:45:05 
AdamekFightPL
Coraz więcej osób widzi że masz zaburzenia psychiczne skonsultowałeś się już psychiatra w celu rozpoczęcia leczenia farmakologicznego???
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-08-2011 13:58:18 
@proOf

Dlaczego uważasz, że jestem nienormalny ? proszę napisz mi cytat, po którym wywnioskowałeś, że mam jakieś zaburzenia psychiczne ? napisałem do Tomka z myślą nie obrażenia go a raczej trochę pod wpływem emocji bo jak ktoś kto trenuje kilka tygodni mniej może być lepiej przygotowany kondycyjnie. Ja w swojej wypowiedzi nie zauważyłem NIC co mogło by wskazywać na to, że jestem '' fanatykiem '' Adamka. Daje mu szanse na zwycięstwo ale nie jestem wielkim fanem pokroju '' Wejherowo '' czy '' Damian Adamek '' z ringpolska. Staram się oceniać umiejętności bokserskie obiektywnie a nie tak jak serce mi podpowiada. A pisząc '' zwal se konia '' nie wiec co chcesz udowodnić, że masz 12 lat czy to, że po prostu lubisz wymawiać te jakże magiczne słowa ? bo ze sportem i krytyką raczej nie ma to nic wspólnego a Tobie po prostu brak odpowiednich argumentów. Nie prowadzę nigdy zażartej dyskusji na temat Adamka ( jeżeli się mylę, popraw mnie, link mile widziany ). Jestem fanem Adamka i wiadomo, że będę go bronił gdy ktoś napisze w stylu '' Adamek waciak, Kliczko skopie mu dupę '' to chyba normalne ? równie dobrze mogę pisać tak o Hayemakerze czy innym bokserze, którego lubię. I nie mam siły się kłócić z niektórymi tu bo takie komentarze jak Ty napisałeś właśnie powodują wielką burzę na forum...

@WARIATRKRK

Napisz coś więcej. Dowiem się może o sobie czegoś nowego. Widzę, że oglądasz Dr.Housa ? czy może masz już doświadczenie w chodzeniu do psychiatry ? wydaję mi się, że tak. Powiem więcej, te forum schodzi na psy właśnie przez takich idiotów jak ty, którzy nic mądrego o boksie nie umieją napisać ale za to do wyzywania są pierwsi.
 Autor komentarza: bzzzyk
Data: 23-08-2011 14:08:32 
TAAAAAAAAAAAAA BEZ DWÓCH ZDAN, TEN GOSC TO PRZYSZLY KROL WAGI CIEZKIEJ!!!
 Autor komentarza: lukasz845
Data: 23-08-2011 14:10:55 
Pogadacie sobie po 10 września ;)
 Autor komentarza: proOf
Data: 23-08-2011 14:14:10 
adamekfightpl

no osioł po prostu...żalisz się najpierw, że zaraz cie ktoś zjedzie za twoja wypowiedź, że to i tamto a kiedy ktoś piszę coś nie odnosząc się do twoich słów, wyskakujesz do niego człowieku to i tamto.nie cytował Cię,więc po cholere mu tak odpowiadasz ? uważasz, że to jest ok ? domyślam się, że kolegów to za dużo nie masz dlatego tak często się tu wypowiadasz i gorączkujesz nad każdym swoim zdaniem o adamku. nie ma z toba rzetelnej rozmowy, bo zawsze będziesz widział + na korzyść tomka, i nie pisz że jest to zrozumiałe, to jest po prostu dziecięca niepoprawność ubrana w bajkowość. 12 lat to miałem jak jeszcze nie slyszałeś o adamku, a zrzucanie impulsu ze swojej czaszki w przypadku twoim i wspomnianego przez ciebie wejherowa powinna być na porządku dziennym bo poziom prezentujecie podobny, może się bardziej merytorycznie wypowiadasz, jednak śmierdzi od ciebie stronniczością. przytaczanie twoich słów ? dnia by mi na to nie starczyło
 Autor komentarza: bartek01
Data: 23-08-2011 14:21:41 
Autor komentarza: MAVERICK
Data: 23-08-2011 13:02:48
AdamekFightPL

a od ciebie dalej patryjotyzmem wali radze ci zmien mydlo bo sie nigdy nie domyjesz

widzę, że myślenie (chociaż chyba nie w twoim przypadku) masz typowego kretyna z przepranym przez media mózgiem, który twierdzi, że "patryjotyzm" to powód do wstydu.

Chyba, że pomyliłeś patriotyzm z fanatyzmem...
 Autor komentarza: Deter
Data: 23-08-2011 14:25:15 
Zastawiam się jaki jest sens robienia po raz kolejny wywiadu z Adamkiem, kiedy zadaje mu się te same pytania i padają te same odpowiedzi.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 23-08-2011 14:33:15 
No czymś trzeba wypełnić portal i zwiększyć liczbe odwiedzin ;D
 Autor komentarza: lukasz845
Data: 23-08-2011 14:35:04 
@Deter

Żebyśmy mogli się powyzywać na forum, bo na innych tematach nie mamy się o co kłócić ;)

@AdamekFightPl

Po prostu im nie odpisuj to nie będą mieli pretekstów żeby Cię nazwać psychopatą i dzieckiem.
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-08-2011 14:35:09 
@proOf

Nie żalę się po prostu wiedziałem, że gdy napisze cokolwiek o Tomaszu Adamku to zaraz skrytykuje mnie MAVERICK... napisałem do Tomka człowieku i tyle... przecież samochodem nie jest... czy Ty obraził byś się gdyby ktoś powiedział do ciebie człowieku ? bo cię nie rozumie. I nie pisałem to i tamto tylko napisałem jedną rzecz... więc tak tego nie wyolbrzymiaj... i nie gorączkuje się nad każdym zdaniem napisanym o Adamku tylko wkurza mnie to, że ja nic takiego nie napisałem ani do Tomka obraźliwego ani nic o Adamku, co mogło by wskazywać, że jestem jego fanatykiem a ty sam próbuje mi chyba wmówić to, że jestem jego wielkim fanatykiem typu Wejherowo. Widzę + na korzyść Tomka i to chyba każdy widzi ale czy ten + wystarczy tego nie jestem pewny ale też nie jest na straconej pozycji. A to, że jesteś zawistnym pseudo Polaczkiem i krytykujesz każde moje słowo dobrze powiedziane o Adamku to nie moja sprawa. Co to znaczy zrzucanie impulsu z mojej czaszki hm... ja nie jestem człowiekiem nerwowym co najwyżej trochę palce mi się pocą od pisania na klawiaturze ale to raczej nie jest objaw jakiegoś specjalnego zdenerwowania tudzież ADHD? Śmierdzi ode mnie stronniczością ? dziwne określenie chodzi ci o to, że w każdym moim słowie wynajdujesz haczyk, po którym domyślasz się iż daje przez nie do zrozumienia, że to Adamek jest SUPER MEGA CZEMPIONEM i, że zniszczy Kliczkę a także, że jest WIELKIM faworytem ? jak tak to gratuluje ci wielkiego daru. '' Dnia by mi na to nie starczyło '' hehe to jest dobre... jeżeli już mnie o coś oskarżasz to poprzyj to proszę cie argumentami ok ? tak robi każdy cywilizowany człowiek chyba, że jesteś zwykłym internetowym trollem. Ja również ciebie mogę oskarżyć o to, że próbujesz na siłę mi wmówić, że jestem fanatykiem Adamka tym samym udowadniając samemu sobie, że jesteś wielkim znawcą boksu i ni cholery nie czepią się ciebie żadne fanatyzmy... koniec tematu nie mam zamiaru z tobą pisać bo i tak postawisz na swoim a z takimi ludźmi jak ty się nie dyskutuje na forum.
 Autor komentarza: glaude
Data: 23-08-2011 14:38:15 
@liscthc
Doprecyzuję swoją wypowiedź, bo istotnie jest za mało czytelna.
Tak, uważam, ze Chris robił z Vitkiem co chciał. Dokładnie, to narzucił mu swój styl walki i Vitold się mocno wściekał próbując trafić balansującego "malucha". Vitek napewno zadawał więcej ciosów, co miało odniesienie na kartach sędziów- ale przewagi w ringu nie miał. Przynajmniej według mnie.

Do tego kontuzja. Jak myślisz, skąd się wzięła?
To nie rozcięcie, czy pęknięcie na twarzy, że można nabawić się tego po ciosie lub uderzeniu głową. Vitowi po prostu puściły hamulce i szedł na całość byleby zmieść z ringu wkurzającego małego i balansującego Birda. Jednak przez ten brak dyscypliny zmiótł sam siebie.

Wiem, że Kliczek jest teraz dużo starszy i bardziej doświadczony, ale mam nadzieję, że i z Adamkiem mu puszczą nerwy i pogubi się, zatracając swój niewygodny styl walki.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 23-08-2011 14:43:56 
Już teraz merytorycznie pisząc, do rzeczy a nie od, otóż już i Solis miał wygrać z Vitkiem i Haye z Władkiem, a wiadomo jak to sie skończyło, oczywiście w przypadku Solisa przez kontuzje, ale myśle że jednak Vitek by go w późniejszych rundach i tak zamęczył, tak jak Arreole, pomimo że solis pokazał w pierwszej że potrafi Vitka czysto trafić i nieco zaskoczyć, a kombinacje potrafi zadawać bardzo szybko, siłe ciosu też ma niezłą, nie da sie ukryć, ale już ostatie sekundy pierwszej rundy gdy próbował Vitka trafić a ten bez niczego zdążył sie odchylić i go "musnąć" w skroń pokazały że Vitek już mniej więcej wiedział czego sie może spodziewać, co nie zmienia faktu ze Solisowi dawałem chyba największe szanse z wszystkich rywali od czasu powrotu.

Co do Haye'a, wiadomo, bał sie zaryzykować, wolał przegrać na punkty niż przez KO, ale powiem szczerze że spodziewałem się po nim wiecęj w tej walce, z drugiej strony Władek walczył bardzo ostrożnie i skakał po ringu jak zając, więc Davidek też miał problem żeby go sięgnąć, i to znowu pokazało że plan taktyczny to jedno a wdrożenie go w walce to drugie, jak wiadomo teoria nie zawsze lubi iść w parze z praktyką.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-08-2011 14:45:33 
glaude
Nie no spoko,ale moim zdaniem Vitek wygrywał zasłużenie,a kontuzja była efektem przypadku,a nie postawy Byrda,inaczej ma się sprawa z Lennoxem,gdzie po prostu został przez niego rozbity na twarzy w sposób czysty.Wiec dla tego uważam że z Lennoxem przegrał zasłużenie,a z Byrdem przypadkowo.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 23-08-2011 14:47:39 
Dodam jeszcze że tak jak rozwścieczył Vita Kevin Johnson, to chyba nie zrobił tego nikt :D (nie mówie tu o Haye'u :D)
To dopiero był cyrk, Vitek niby go obijał 12 rund a ten se z niego non stop jaja robił, i Vitek co próbował to wiecznie nie mógł go trafić, oczywiście wygrał zasłużenie bo Johnson nic nie robił, ale po walce chyba bardziej obitą gębe miał "ściera" :D

Osobiście uważam że Władek by Johnson'a bardziej obił, bo jest lepszy techniczny i ma mocniejszy cios, za to wiadomo : słabszą szczene niż brat.
 Autor komentarza: Deter
Data: 23-08-2011 14:55:20 
NATHAN
Ja wątpię w to, że Władek obiłby Johnsona mocniej. Podejrzewam, że w momencie wyczucia braku zagrożenia, Władek spokojnie i bez emocji wypunktowałby Johnsona... i tyle.
Władkowi byłoby na rękę to, że przeciwnik nie stanowi zagrożenia i "nie chce walczyć".

PS Nie mam pretensji do bokser.org - bynajmniej, im więcej informacji tym lepiej. Dziwi mnie tylko mizerny poziom dziennikarskich osoby, która przeprowadzała wywiad. Nudne i powtarzające się pytania, oraz nudne i powtarzające się odpowiedzi.

glaude
Fakty są takie, że Vitalij prowadził na punkty - wygrywał bodajże każą rundę. Reszta to spekulacje. Kontuzja jak pisze Liść, nie wynikała z postawy Byrda.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 23-08-2011 15:02:26 
Deter : ale obecny Władek mocniej bije od Vita , a ponadto zadaje te ciosy wg mnie bardziej prezycyjnie, choć z drugiej strony ktoś może też napisać że bardziej przewidywalnie, w "klasyczny" nazwijmy to sposób.

Vitek zadaje ciosy jakby bardziej chaotycznie, w różnych płaszczyznach, dodatkowo sprawiają wrażenie 'podkręconych' (jak w piłce nożnej :D ), a mimo to ciężko mu było czysto trafiać Johnsona, wg mnie to był niewygodny rywal, co prawda nic nie robił, ale nie dawał sie przynajmniej obijać jak worek treningowy jak Briggs.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-08-2011 15:13:34 
AdamekFightPL
nie jesteśmy na ty szmaciarzu to po pierwsze a po drugie idiotą to nazwij swojego chłopaka pedale bo musisz nim być skoro zakochałeś się w Adamku.Twoje teksty są żałosne tak jak ty i twoje wpisy.Każdy to widzi że jesteś psychicznie chorym obłąkanym debilem który na Bokser.org siedzi 24 h i tylko czeka żeby wypisywać bzdury.
 Autor komentarza: Deter
Data: 23-08-2011 15:19:28 
NATHAN
Być może byłoby tak, jak piszesz. Ja różnicę dostrzegam w tym, że Vitkowi rywal, który nie jest nastawiony walczenie, przysparza mentalnego dyskomfortu - Władkowi z kolei jest to na rękę.

Podejrzewam, że Vitek był sfrustrowany tym, że nie usadził Johnsona. Natomiast Władek, prawdopodobnie czułby się jak ryba w wodzie w tej walce... i przez to mógłby spocząć na laurach. To jednak tylko niczym nie podparte moje domysły.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 23-08-2011 15:23:13 
Co do Byrda i Johnsona, to rzeczywiście udawało im się unikać ciężkich ciosów Witalija, co już samo w sobie było sukcesem. Adamek też musi przeboksować w taki sposób kilka rund "na przetrwanie" (na początku lub pod koniec walki), natomiast w pozostałych zaskoczyć Witalija atakiem i wyrobić sobie punktową przewagę. Na pewno nie może boksować ofensywnie przez pełnych 12 rund, bo wtedy ryzyko porażki przez nokaut jest bardzo duże.
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-08-2011 15:28:31 
@WARIATRKRK

Hehe, z tego co widzę to ty pierwszy napisałeś do mnie na '' ty '' :) Tak, tak zakochałem się w Adamku na zabój, on jest taki uroczy i tego jego słodkie uszy... hehe twoje teksty za to są wspaniale rozbudowane a zwłaszcza sens zdania '' twoje teksty są żałosne tak jak ty i twoje wpisy '' chodzi ci o to, że moje komentarze są tak samo żałosne jak ja i moje komentarze :D ? na bokser.org siedzę jakieś 12 h a to dlatego, że zawsze mam włączoną tę stronę i ją co jakiś czas odświeżam ( wiesz, trzeba być na czasie ). Bzdury to to co ty do mnie piszesz, zwłaszcza, że to ty sam zacząłeś tą jakże piękną polemikę swoim postem do mojej osoby. Ale tak najlepiej się kłócić zza ekranu monitora.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-08-2011 15:32:59 
AdamekFightPL
Niestety tylko mogę to co myślę na twój tematy czyli że jesteś chorym debilem na głowę pier dolnietym napisać.Na ulicy pier dolnołbym cie w łeb kopem poprawił i było po po takim pedale jak ty frajerze.
 Autor komentarza: RyczerzNi
Data: 23-08-2011 15:40:00 
Wątek Byrda w kontekście walki Adamka z Witem był juz tu kilkukrotnie poruszany. Skłaniam sie ku opinii że paralela jest chybiona. Byrd to ewenement - zawodnik praktycznie wagi średniej, napompowany jak balonik, kompletnie bez ciosu, rozbijający dużych ciężkich niesamowitym refleksem i balansem ciała, którym Wita nieźle nawkurzał.
Gdyby Tomek miał balans Byrda, byłbym spokojny o wynik konfontacji z Witem. Ale.. no własnie Tomek tego balansu nie ma i miał nie będzie.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 23-08-2011 15:57:13 
Deter : zgadzam się w pełni :)
Vitek był wkurzony że go nie usadził, jak i to że nie zrobił mu praktycznie w ogóle krzywdy, bo mimo ogromnych starań trafiał go sporadycznie, aczkolwiek napewno Vitek wywarł i tak większą presję psychiczną niż zrobił by to Wład , to fakt.

Chociaż niby Vitek uchodzi za bardziej opanowanego, choć to Wład tak naprawde jest delikatniejszy.

Byłem natomiast pod wrażeniem wywierania presji Włada na Haye'u , chyba pierwszy raz widziałem go tak zdeterminowanego, choć to oczywiście wyłącznie mój pogląd.
 Autor komentarza: MAVERICK
Data: 23-08-2011 16:32:32 
AdamekFightPL

nie trzeba dużo pisac twój nik mówi sam za ciebie
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 23-08-2011 19:03:30 
lukasz845:

"@MAVERICK

Co to jest patryjotyzm? Naucz się poprawnie pisać dziecko."

Patryjotyzm to patriotyzm pisane po spolszczeniu. W języku polskim "ry" występuje dość często, natomiast "ri" chyba nigdzie, dlatego nikt nie wymawia patriotyzm. Niestety, pisze się "patriotyzm", bo jakiś idiota stwierdził, że tak jest poprawnie, a inni idioci się na to powołują.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 23-08-2011 22:17:36 
"Nie jesteśmy na ty szmaciarzu to po pierwsze a po drugie idiotą to nazwij swojego chłopaka pedale bo musisz nim być skoro zakochałeś się w Adamku.Twoje teksty są żałosne tak jak ty i twoje wpisy.Każdy to widzi że jesteś psychicznie chorym obłąkanym debilem który na Bokser.org siedzi 24 h i tylko czeka żeby wypisywać bzdury." - Wariatrkr

Bardzo inteligentny wpis, a jakże rzeczowy!
Może Redakcja również doceni jego klasę?
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 23-08-2011 22:21:42 
A tak na serio: jak długo mamy znosić ekstremalne chamstwo i wulgaryzmy niejakiego WariataRKR?
Czy nie bardziej pasowało by mu forum Menelstwo.pl albo GnojWPysku.com?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.