ROZALSKI: ADAMEK WYGRA TĘ WALKĘ

Kamil Wolnicki, Przegląd Sportowy

2011-08-23

- Tomek jest świetnie przygotowany i ma do tego mnóstwo szczęścia w swoim życiu. Wygra tę walkę - powiedział o walce Adamek - Kliczko Ziggy Rozalsky.

- Za kilka dni przylatuje pan do Polski z Tomaszem Adamkiem, który 10 września zmierzy się we Wrocławiu z Witalijem Kliczko w walce o pas mistrza świata federacji WBC wagi ciężkiej. Jest już trochę stresu?
Ziggy Rozalski: Stresu? A dlaczego miałby być? Wszystkie sprawy związane z naszym przyjazdem są już dopięte. Sama walka też nie powoduje nerwów. Takiej stawki nie było od czasów Andrzeja Gołoty, ale to dawne dzieje. Spokojnie, będzie dobrze.

WYGRAJ BILETY NA WALKĘ ADAMEK-KLICZKO >>

- Gołota mówi, że szansa Adamka to czary, bo w normalnej walce nie ma możliwości, żeby wygrał.
ZR: Tak powiedział? Ja myślę inaczej. Tomek jest świetnie przygotowany i ma do tego mnóstwo szczęścia w swoim życiu. Wygra tę walkę.

- A walka na pewno się odbędzie? Na razie jest niezły bałagan, choćby z telewizją.
ZR: Przed dużym pojedynkiem zawsze tak jest. Uważam, że od strony sportowej jest bardzo dobrze. Na sprawy organizacyjne nie mam wielkiego wpływu. Mówi pan o telewizji... Co ja mogę? Zawsze byłem lojalnym partnerem Polsatu i prezesa Zygmunta Solorza. Bez problemu się dogadywaliśmy. Teraz jednak ostatnie słowo należy do Bernda Boente, czyli człowieka Kliczków. Jesteśmy partnerami, ale to on decyduje.

Więcej we wtorkowym „Przeglądzie Sportowym".