GALA POD CHMURKĄ NALEŻAŁA DO UDANYCH

W zeszły piątek w Katowicach odbyła się gala boksu amatorskiego zorganizowana na otwartej przestrzeni, w samym sercu miasta, czyli skrzyżowaniu ul. Mariackiej i św. Stanisława.

- Chcemy wrócić do tradycji przedwojennych, kiedy takie gale pod chmurką odbywały się w mieście regularnie. Mamy też nadzieję rozpropagować ten sport szczególnie wśród młodzieży - mówi Irek Butowicz, wiceprezes klubu z katowickiego Załęża.

- Świetny pomysł - oceniają zawodowcy. - Boks to dobry sport dla młodzieży, tej trudnej także. Zmienia psychikę młodego człowieka, który wchodzi w cykl treningów, staje się zorganizowany i nabiera pokory wobec starszych zawodników. A agresja? Nie wzrasta, bo na ringu daje się jej upust - tłumaczy Przemysław Maszczyk, Mistrz Polski w boksie i trener szkółki w Myszkowie.

Tomek Gromadzki z Katowic cztery lata nie wziął udziału w bójce. - Wcześniej były i pobicia, i policja - opowiada. - Jestem takim typowym przykładem trudnej młodzieży - przyznaje 21-latek. Młodzieży odmienionej, bo dziś Tomek bije tylko na ringu w klubie bokserskim 06 Kleofas - Katowice. Oby więcej takich imprez w polskim boksie amatorskim.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Pain69
Data: 22-08-2011 11:43:10 
Świetny pomysł, świetna organizacja a sama impreza też wyjątkowo udana. Bardzo dobre, szybkie i dynamiczne walki. Stanąłem pod ringiem o 18 i nawet nie wiem kiedy zleciały te 3 godziny. Oby więcej takich imprez !
 Autor komentarza: 06KLEOFAS
Data: 22-08-2011 14:57:01 
Tomasz Gromadzki droga redakcjo.
 Autor komentarza: Faraon
Data: 22-08-2011 19:54:30 
Autor komentarza: Pain69
Witam kolege!
Jestem z katowic z centrum i jeżeli interesuje cie spotkanie w kwesti rozmowy o boksie to z miłą chęcią sie spotkam!
Tel 791863120 POZDRAWIAM!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.