MECZ BOKSERSKI W KATOWICACH

Już w najbliższy piątek o godzinie 18:00 dojdzie do wyjątkowego meczu bokserskiego. Nie byłoby w tym wydarzeniu nic szczególnego, ponieważ w Katowicach odbywały się już gale bokserskie najwyższej rangi, jednak miejsce w którym zostanie przeprowadzony mecz, uczyni go wyjątkowym. Gala zorganizowana zostanie na otwartej przestrzeni, w samym sercu Katowic, czyli skrzyżowaniu ul. Mariackiej i św. Stanisława. Sam pomysł zorganizowania meczu na wolnym powietrzu nie jest nowy, ponieważ takie pojedynki miały już miejsce w okresie międzywojennym.

Poprzednio i teraz cel pozostał ten sam tj. zachęcenie społeczeństwa do tej formy ruchu i rozpowszechnienie tej dyscypliny w regionie śląskim. Cały mecz będzie miał charakter międzynarodowy, gdyż w dziesięciu pojedynkach w ringu swoje rękawice skrzyżują pięściarze z Polski, Litwy i Ukrainy. Nasz kraj reprezentować będą najlepsi zawodnicy regionu śląskiego, którzy na co dzień trenują w katowickim klubie "06 Kleofas-Katowice".

Mamy nadzieje, że to wydarzenie sportowe wyzwoli w widzach olbrzymie emocje, które na długo utkwią w ich pamięci, a w konsekwencji przyczynią się do zwiększenia szeregu uprawiających tą dyscyplinę. W meczu zaboksują czołowi zawodnicy z klubu 06 Kleofas Katowice: Konrad Bystroń (trzykrotny mistrz Pucharu Polski juniorów), Michał Świątkowski (mistrz Polski juniorów), Kamil Wybraniec (brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Polski), Tomasz Gromadzki (zdobywca Pucharu Polski) oraz Aleksandra Talaga (brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorek).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 16-08-2011 15:01:28 
Bardzo ciekawy pomysł nawet osoby które nie interesują się boksem będąc w centrum mogą z ciekawości oglądnąć walki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.