NOWY RYWAL WAWRZYCZKA

Boksujący gościnnie na galach Tomasza Babilońskiego, powracający po dłuższej przerwie Łukasz Wawrzyczek (10-1-1, 1 KO) miał zmierzyć się podczas Seaside Boxing Show w Międzyzdrojach z nieobliczalnym Białorusinem Ramanem Dzekhkanau (10-3, 10 KO). Jego przeciwnik okazał się jednak na tyle nieobliczalny, że na krótko przed zaplanowaną walką z Polakiem, wybrał się do Niemiec aby stoczyć pojedynek z bardzo groźnym Selcukiem Aydinem (22-0, 17 KO), który zakończył się dla niego porażką przed czasem. Z tej przyczyny Białorusin wycofał się z walki, stawiając organizatorów nadmorskiej gali w trudnej sytuacji.

Babiloński stanął jednak na wysokości zadania i ściągnął dla Wawrzyczka dobrego przeciwnika, który gwarantuje ciekawą walkę. Już za kilka dni, 18 sierpnia na ringu w amfiteatrze w Międzyzdrojach polski pięściarz skrzyżuje rękawice z amatorskim vicemistrzem świata juniorów i mistrzem Europy juniorów, oraz 3-krotnym mistrzem Niemiec, mającym na koncie 261 walk, z czego tylko 27 przegranych, Stevenem Kuechlerem (7-1, 2 KO). Niemiec nie jest już co prawda młodzieńcem, ma prawie 36 lat i w ubiegłym roku wrócił na zawodowy ring po sześcioletniej przerwie, ale jego ogromne doświadczenie wyniesione z amatorskich ringów z pewnością zaprocentuje w walce i na tym etapie kariery Wawrzyczka będzie dobrym sprawdzianem umiejętności polskiego pięściarza.

W walce wieczoru na nadmorskiej gali zobaczymy ciekawie zapowiadający się pojedynek Krzysztofa Głowackiego (12-0, 7 KO) z doświadczonym Romanem Kracikiem (32-6-1, 18 KO). Nie zabraknie także występów innych zawodników z grupy Babilon Promotion, Ismaila Tebojewa, Krzysztofa Chudeckiego i Daniela Urbańskiego. Wstęp na galę będzie wolny, a transmisję na żywo z walki wieczoru przeprowadzi stacja Canal+ Sport.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pain3hp
Data: 15-08-2011 16:13:30 
myślałem że to zdrobnienie Wawrzyka
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.