DZISIAJ DEBIUTUJE KIMBO SLICE

Redakcja, Boisko.pl

2011-08-13

Dzisiaj w nocy w Miami w Oklahomie pierwszą zawodową walkę bokserską stoczy Kevin Ferguson, szerzej znany jako Kimbo Slice. Rywalem byłego już zawodnika MMA będzie legitymujący się rekordem 0-1 James Wade.

37-letni dzisiaj Slice zadebiutował w mieszanych sztukach walki w 2007 roku, wcześniej zdobywając sławę w Internecie, gdzie ogromną popularnością cieszyły się filmy z nielegalnych walk z jego udziałem. W pierwszej walce w MMA pokonał byłego bokserskiego mistrza świata wagi ciężkiej, Raya Mercera. Później walczył w organizacji EliteXC, wygrywając z Tankiem Abbottem i Jamesem Thompsonem, aż w końcu wylądował w UFC. W finale The Ultimate Fighter zwyciężył Houstona Alexandra, ale kilka miesięcy później został zwolniony z organizacji po porażce w kiepskim stylu z Mattem Mitrione. Teraz po raz pierwszy pojawi się w ringu bokserskim.

- Nie mam zamiaru wejść do ringu i z kimkolwiek boksować. Mam zamiar wejść do ringu i znokautować cię w cholerę. Nie wchodzę ze sztuką bokserską. Wchodzę jako wojownik. Wchodzę walczyć, bić się, posłać cię na deski, znokautować. Jeśli sędzia nie zareaguje w porę, uderzę cię jeszcze, gdy będziesz leciał na deski – powiedział Kimbo przed dzisiejszym pojedynkiem.

Walka Slice vs Wade zaplanowana jest na 4 rundy.