VANES CHCE WALCZYĆ ZE STURMEM

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-08-10

Czołowy pięściarz wagi junior średniej, Vanes Martirosyan (30-0, 19 KO), jest już zmęczony bezskuteczną pogonią za mistrzami swojej kategorii. 'Koszmar' rozważa tymczasowe przeniesienie się do dywizji średniej, gdzie chętnie skrzyżuje rękawice z championem WBA Super - Felixem Sturmem (36-2-1, 15 KO).

- Wyczytałem, że Sturm chce ponownie zmierzyć się z Macklinem, którego raz już pokonał. Po co miałby znów z nim walczyć? - zastanawia się podopieczny Freddiego Roacha.

Vanes nie ma wątpliwości, że posiada odpowiednie umiejętności, by pokonać 32-letniego 'Leonidasa'. Ormianin z amerykańskim paszportem zdaje sobie sprawę, że ciężko będzie wygrać w Niemczech na punkty, lecz jest przekonany, że może znokautować mistrza.

- Widziałem już wcześniej Macklina w Wild Card Gym. Nie prezentuje sobą niczego specjalnego, a prawie pokonał Sturma. Jestem przekonany, że mogę wygrać przed czasem. Powedzcie mu, że skoro nikt nie ma jaj, by walczyć ze mną w limicie 154 funtów, przejdę do średniej i chętnie wyjdę z nim do ringu. Oczywiście, jeśli nie zabraknie mu odwagi... - prowokuje 25-letni Martirosyan.