NIKT W POLSCE NIE POKAŻE WALKI ADAMEK-KLICZKO?!

Redakcja, Wirtualna Polska

2011-08-10

Przerwanie przez Witalija Kliczkę (42-2, 39 KO) treningów spowodowane sytuacją polityczną na Ukrainie nie doprowadzi do przełożenia walki mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej z Tomaszem Adamkiem (44-1, 28 KO). Kibiców "Górala" na pewno zaniepokoją natomiast inne doniesienia - pojedynku może nie pokazać żadna polska telewizja!

- Na realizację w forsowanym przez Kliczków systemie pay per view jest już praktycznie za późno, bo to zupełnie nowe doświadczenie w Polsce, wymaga czasu na przygotowanie i reklamę - zdradza "Super Expressowi" jedna z osób uczestniczących w negocjacjach z obozem Kliczków.

Jak na razie pewni obejrzenia walki mogą być jedynie ci, którzy kupili bilety na galę. Pozostali fani boksu w Polsce muszą czekać na efekty negocjacji. Zainteresowanie transmisją w systemie pay per view  były wszystkie liczące się sieci kablowe i telewizje cyfrowe w kraju. Opłata za walkę miała wynosić około 25-30 złotych. Jednak, zgodnie z informacjami "Super Expressu", z tym będzie problem.

Ofertę pokazania walki na wyłączność otrzymała jakiś czas temu Telewizja Polska, ale TVP nie była skłonna zapłacić 1,5 miliona euro. Pojawiły się informacje, że podobne propozycje złożono TVN-owi i Polsatowi, ale jak na razie nie ma żadnych dobrych wiadomości o efektach negocjacji.

Czyżby polscy kibice byli skazani na szukanie transmisji z walki w internecie? Sam Tomasz Adamek nie chce nawet o tym myśleć. - Wiem tylko to, że bilety na walkę sprzedają się bardzo dobrze. A telewizja? To nie pytanie do mnie. Nie wyobrażam sobie jednak, żeby ludzie nie mogli mnie zobaczyć w telewizji - powiedział "Góral" w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Fanom pozostaje czekać, bo od największej w historii walki z udziałem polskiego zawodnika dzieli nas już tylko miesiąc...