WOLAK RZUCA WYZWANIE BUNDRAGE'OWI

Redakcja, boxingscene.com, fot. Grzegorz Lemiechowicz

2011-07-30

Paweł Wolak (29-1-1, 19 KO) rzucił wyzwanie Corneliusowi Bundrage'owi (31-4, 18 KO), mistrzowi świata federacji IBF w kategorii junior średniej. 29-letni pięściarz pochodzący z Dębicy kolejny pojedynek ma stoczyć 3 grudnia w Nowym Jorku i właśnie ten termin proponuje Amerykaninowi.

- Mam nadzieję, że Bundrage nie przemieni się nagle w kotka i znajdzie w sobie dostatecznie dużo odwagi, aby wyjśc ze mną do ringu i postawić na szalę swój tytuł. Cornelius często mówi o tym, że wszyscy go unikają i obawiają się. Oto jestem. Mam ustaloną datę kolejnej walki na 3 grudnia. Skorzystajmy z tej okazji - przekonuje Wolak, który po raz ostatni wychodził na ring dwa tygodnie temu. W nowojorskiej Roseland Ballroom "Wściekły Byk" po emocjonujących 10 rundach zremisował z Delvinem Rodriguezem.

38-letni Bundrage obronę tytułu IBF stoczył w czerwu, kiedy to pokonał na punkty swojego rodaka Sechew Powella. Od tamtego czasu "K9" nie zdołał jeszcze osiągnąć porozumienia z żadną stacją telewizyjną odnośnie kolejnego pojedynku. Ta sytuacja może działać na korzyść Wolaka, w rankingu IBF zajmującego 9. lokatę.

Grudniowa walka polskiego boksera w słynnej hali Madison Square Garden odbędzie się na wielkiej gali grupy Top Rank, której głównym wydarzeniem będzie rewanżowe starcie Miguela Cotto i Antonio Margarito o należący do tego pierwszego tytuł federacji WBA w wadze junior średniej. Planowany jest również występ Nonito Donaire'a, mistrza świata organizacji WBC i WBO w wadze koguciej.