KADRA OLIMPIJSKA NA ZGRUPOWANIU

Tomasz Ratajczak, Informacja własna

2011-07-30

W siermiężnych warunkach, w przeciekającej podczas deszczowego lata hali, polscy pięściarze z kadry narodowej odbywają zgrupowanie w Limanowej, będące przygotowaniem przed mistrzostwami świata w Azerbejdżanie, które odbędą się za dwa miesiące. Tegoroczne mistrzostwa będą miały podwójne znaczenie, gdyż ćwierćfinaliści tej imprezy zdobędą kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Nowy trener polskiej reprezentacji Wiesław Rudkowski uważa, że szczytem naszych oczekiwań może być uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej przez trzech jego podopiecznych. W takim przypadku według Rudkowskiego realne byłoby zdobycie jednego medalu w Londynie. Drugą okazją do uzyskania kwalifikacji będzie turniej w Turcji, w kwietniu przyszłego roku.

W Limanowej trenuje obecnie większość z powołanych do kadry pięściarzy, z których Rudkowski wybierze dziesięciu do wyjazdu na mistrzostwa świata. Zawodnicy pracują głównie nad przygotowaniem kondycyjnym i techniką, natomiast na kolejnym zgrupowaniu pod koniec sierpnia w Świdnicy będą odbywali sparingi. Trener reprezentacji nie zraża się ciężkimi warunkami, które według niego rekompensują piękne widoki okolicy. Cóż, warunki w jakich przyszło trenować naszym pięściarzom przed mistrzostwami świata stanowią doskonałą metaforę sytuacji, w jakiej znajduje się boks amatorski w Polsce...