WBC WYJAŚNIA ZAMIESZANIE W WADZE ŚREDNIEJ

Szefowie federacji World Boxing Council postanowili wyjaśnić skomplikowaną sytuację w wadze średniej. Od początku czerwca mistrzowski tytuł należy do Julio Cesara Chaveza Jr. (43-0-1, 30 KO), syn meksykańskiej legendy boksu nie jest jednak jedynym championem tej organizacji w dywizji do 160 funtów. Bardzo prestiżowy diamentowy pas WBC posiada Sergio Gabriel Martinez (47-2-2, 26 KO), z którym młody Chavez będzie musiał się spotkać w pierwszym kwartale 2012 roku.

Prawa obowiązkowego pretendenta zostały przyznane rodakowi Julia - Marco Antonio Rubio (51-5-1, 44 KO). 'El Veneno' swoją szansę od zwycięzcy walki Chavez-Martinez musi dostać w ciągu roku od ostatniej obowiązkowej obrony tytułu, więc do 4 czerwca 2012 roku Rubio z całą pewnością zaboksuje o pas. Naturalnie wszystko może się zmienić w przypadku porażki jednego z wymienionych wyżej pięściarzy. 25-letni Junior ma już praktycznie zaplanowane trzy najbliższe obrony tytułu (kolejno: 24 września, 19 listopada oraz w pierwszym kwartale 2012), Martinez 1 października zmierzy się z niepokonanym Darrenem Barkerem, a Rubio nie zwykł czekać bezczynnie i na pewno też stoczy co najmniej dwie walki przed obiecanym pojedynkiem o mistrzowski pas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 30-07-2011 02:32:15 
Powiedzenie "winny się tłumaczy" chyba najlepiej tu pasuje...
 Autor komentarza: Rybba
Data: 30-07-2011 03:08:21 
To bardzo ciekawe, bo ostatnio Jose Sulaiman twierdził, że Rubio nie jest obowiązkowym pretendentem, bo jego walka z Lemieux nie była eliminatorem. Widac zmienił zdanie :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.