PASCAL: ERDEI OWSZEM, ALE TURNIEJ ODPADA

Federacja World Boxing Council zarządziła turniej eliminacyjny w kategorii półciężkiej. W jego pierwszej fazie rękawice skrzyżować mieli Ismayl Sillakh (16-0, 13 KO) i Chris Henry (25-2, 20 KO), a w drugiej walce Jean Pascal (26-2-1, 16 KO) oraz Zsolt Erdei (33-0, 18 KO). Dziś wiadomo już, że turniej raczej się nie odbędzie, a na pewno nie w pierwotnym składzie.

Udziału odmówił Kanadyjski ex-champion, który mając mnóstwo intratnych ofert nie zamierza toczyć dwóch pojedynków, by uzyskać prawo do walki o swój stary pas. Pascal zaznacza jednak, że chętnie zmierzy się z Erdeiem poza turniejem.

- To niezły pomysł, dziekuję federacji WBC za zaproszenie mnie do tego turnieju, ale zmuszony jestem odmówić i nie wziąć w nim udziału. Mam całe mnóstwo innych opcji i prawdopodobnie zdecyduję się na jedną z nich - powiedział 28-letni Pascal. - Stoczenie dwóch walk tylko po to, by uzyskać prawo walki o mój stary pas nie ma dla mnie sensu. Wybiorę tę ofertę, która będzie dla mnie najlepsza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: DAB
Data: 29-07-2011 14:28:13 
Erdei do pokona
 Autor komentarza: liscthc
Data: 29-07-2011 15:00:28 
DAB
coś ci zjadło końcówkę.

Powinno być Erdei do pokonania.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 29-07-2011 16:30:32 
Pascal uwaza sie chyba za gwiazde duzego kalibru a przeciez zostal osmieszony dwukrotnie przez dziadka weterana i chyba o tym zapomnial

powinien sie cieszyc ze w ogole biora go pod uwage w takim turnieju

niech biora do turnieju Cygana przeciez jest miedzy tymi zawodnikami w rankingu a zanim dojdzie do turnieju zdarzy reke wyleczyc
 Autor komentarza: Ciosza91
Data: 29-07-2011 16:37:43 
odyniec popieram, tez chcialem to napisac.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 29-07-2011 16:57:25 
Pascal to jeden z najbardziej rozpoznawalnych pięściarzy w półciężkiej. on nie może narzekać na brak ofert bo walka z nim to dobra wypłata. nieudane negocjacje z Cloudem, to żadna strata dla Kanadyjczyka, a Erdei pewnie ze szczęścia zaciera już ręce bo to dla niego wielka szansa.
Erdei to wg mnie bardzo trudny przeciwnik dla Pascala. Będzie świetna walka, ale kto ją wygra to nie wiem.
 Autor komentarza: milek762
Data: 29-07-2011 18:03:51 
ja sie niee dziwie Pascalowi !żeby mia toczyć 2 walki

powiem tak w 1 walce gdyby nie doświdczenie Hopkinsa taming i balns

BHop mógłby przegrać przed czasem
dla mnie to nr 2 po exvo hopkinsie i dawsonie
ale z erdeiem dobrym technikiem dobra by była walka!
może to dziwne i niedokńca sprawdzone
ale Eredeiniedoceniany mimo 34 lat zmienił styl i jak dla mnie poprawił
się w USa !

wlak był by fajna z minimalnym faoworytem Pascalem

dodam ze aniz Eredeiem ani a PAscalem Kostecki by nie wygrała!
takie moje zdanie!
 Autor komentarza: Hugo
Data: 29-07-2011 18:43:50 
Pascal to facet, który poza silnym ciosem nie ma żadnych atutów bokserskich. Każdy dobry technicznie bokser powinien z nim bez problemu wygrać. On wszystko zawdzięcza zwycięstwu nad Dawsonem, które było jakimś dziwacznym zbiegiem okoliczności. Oglądałem tę walkę i Dawson boksował na 20% swoich normalnych możliwości. Nie wiem, czy był naćpany, czy skacowany, ale tak jakoś to wyglądało. To zwycięstwo zrobiło z Pascala gwiazdę i jest nią do dziś, pomimo 2 walk z Hopkinsem,który obnażył całą bokserską nieporadność Pascala. Z Erdeiem to on nie ma najmniejszych szans.
 Autor komentarza: darcka
Data: 29-07-2011 19:36:31 
Kostecki vs Pascal hahaha dobre... jeszcze Szpilka vs Klitschko, Wilczewski vs Bute, Wolak vs Cotto i Jackiewicz na zwycięzce pojedynku Pacquiao vs Meyweather..
 Autor komentarza: liscthc
Data: 29-07-2011 19:37:38 
A ja uważam że Erdeia pokona,w czym ten Erdei jest taki dobry,kogo takiego dobrego pokonał.Ja widziałem jak miał problemy z Garayem i Frago.
 Autor komentarza: DAB
Data: 29-07-2011 19:49:00 
liscthc
Erdei ostatnio dobrze zawalczył ale Pascal jest chyba lepszy,silniejszy.Przegrał ale z Hopkiem,strategiem.Na Węgra to spokojnie powinno starczyć co potrafi.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 29-07-2011 20:12:30 
Wiesz pisząc słowa "w czym ten Erdei jest taki dobry" odniosłem się poniekąd do stwierdzenia Hugo że Pascal nie miał by z nim najmniejszych szans.
Ja nie uważam Erdeia za boksera kiepskiego,ale Pascala też nie uważam za leszcza.Nie twierdzę również że była by to łatwa walka dla Kanadyjczyka,ale myślę że jest w stanie pokonać Erdeia.
 Autor komentarza: DAB
Data: 29-07-2011 20:28:00 
Taka pół na pół.Erdei zrobił postęp ale ludzie Pascal to ścisła czołówka półciężkiej.Hopkins,Dawson,Pascal.Sillakh,Cloud no i jest Erdei.Pascal każdego może pokonać jest byłym mistrzem.Wiele przed nim
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 29-07-2011 21:15:43 
Hugo

trochę popłynąłeś z tą oceną Pasala. on ma nie tylko całkiem przywoitą siłę ciosu ale do tego jest bardzo dynamiczny i silny fizycznie. ma całkiem niebezpieczne przyśpieszenia w półdystansie kiedy to wyprowadza dość szybką serię ciosów, z których każdy mógłby spowodować knockdown i jest wtedy trudny do zatrzymania. On na tle Hopka wypadł przeciętnie bo walczy się na tyle na ile przeciwnik pozwala. Hopkinsowi Pascal pasował. Uważam, że pozycja Pascala jest trochę zawyżona w rankingach ale spokojnie można go zaliczyć do czołówki. Napisałeś też, że zwycięstwo Pascala nad Dawsonem zrobiło z niego gwiazdę. Ja obserwowałem jego karierę jeszcze kilka pojedynków wcześniej i już wtedy w Kanadzie był traktowany jak gwiazda a transmisje z jego gal można było oglądać m. in. na eurosporcie. przed tym pojedynkiem z Dawsonem należałem do grona osób, ktore dawały 50 procent szans na wygraną dla obu zawodników. Pascal był ignorowany przez amerykańskich "ekspertów" a jak wygrał to ci sami "eksperci" uznali to za przypadek. oczywiście przyznaję, że jego wyszkolenie techniczne pozostawia wiele do życzenia ale z drugiej strony nie można go ignorować.
 Autor komentarza: DAB
Data: 29-07-2011 21:48:25 
Dwa razy pokonał Diaconu w końcu który leszczem nie jest już wtedy o nim mówiono.Chociaż Dawson jest lepszy niż Jean uważam To Erdei też jest nie wiadomą z najlepszymi
 Autor komentarza: redd
Data: 29-07-2011 21:52:35 
Pascal zdaje się to taki efektowny, bardzo silny fizycznie i obdarzony mocnym ciosem slugger. Wydaje mi się, że najlepiej czuje się z bokserami stylowo podobnymi, z średnio – dobrym bokserem też sobie poradzi. Z bardzo dobrym technikiem będzie miał jednak bardzo ciężko. Z walką z Dawsonem mam dziwne wspomnienia. Dawson zawalczył słabo, nie wiem czemu, trzeba oddać Pascalowi, że to wykorzystał i odniósł zwycięstwo. Z Erdeiem postawiłbym właśnie na Węgra, ze względu na styl może on nie leżeć Kanadyjczykowi. Chociaż szanse są bardzo wyrównane. Walka powinna być ciekawa, każdy może sporo ugrać a zarazem sporo przegrać.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 29-07-2011 22:12:29 
wydaje mi się, że Pascal robi błąd biorąc Erdeia za przeciwnika. Węgier jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie i możliwe, że Pascal będzie podobnie bezradny w tej walce jak z Hopkiem. Najgorsze jest to, że obu zawodników lubię i nie będę miał komu kibicować.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 29-07-2011 22:17:42 
Ale to chyba dobrze że nie kalkuluje za bardzo tylko bierze kogo popadnie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.