SPARRINGI Z GREENEM DROGĄ DO MEDALU MŚJ!

Od 23 lipca w Astanie odbywają się 8. Mistrzostwa Świata Juniorów (dawniej kadetów) w boksie. Wczoraj poznaliśmy komplet medalistów, wśród których znajdują się także pięściarze z takich krajów jak Irak, Kirgistan, Australia, czy Tahiti. Jednym z młodych pięściarzy, którzy awansowali do półfinałów jest 16-letni Jai Opetaia (80 kg), kuzyn Tima Cahilla, wielkiej gwiazdy australijskiego futbolu.  

Jak dotąd Jai radzi sobie w turnieju znakomicie. Najpierw pokonał (6-1) reprezentanta Turcji Zinnara Kizilaya, by w ćwierćfinale wypunktować (12-3) Kazacha Tileka Kozbakowa. W drodze do finału stanie oko w oko z faworyzowanym Rusłanem Jurczenko z Rosji.

Jako ciekawostkę dodajmy, że w czasie przygotowań do mistrzostw, młodziutki pięściarz z Australii wziął udział w obozie przygotowawczym ówczesnego mistrza IBO wagi jr. ciężkiej, Danny Greene`a (31-4, 27 KO), który szlifował formę przed pojedynkiem z Antonio Tarverem (29-6, 20 KO). Opetaia wraz z doskonale znanym w Polsce Jasonem Robinsonem (19-6, 11 KO) oraz byłym zawodowym mistrzem Kraju Kangurów, Danielem Ammannem (21-5-1, 4 KO), był jednym z trzech sparingpartnerów "Zielonej Maszyny".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Jablo
Data: 28-07-2011 08:50:48 
Szkoda, ze Greenowi wyszly jak wyszly. Hie hie :P
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-07-2011 08:51:35 
Zawodnik z korzeniami na Samoa, a więc powinien mocno bić, tak jak jego poprzednicy (Jimmy Thunder, David Tua, Alex Leapai).
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.