DUVA: 'SPOKÓJ ADAMKA DENERWUJE KLICZKĘ'

Redakcja, boxingscene.com

2011-07-26

Kathy Duva, promotorka Tomasza Adamka (44-1, 28 KO) zauważa, jak wielki spokój przed wrześniowym pojedynkiem z Witalijem Kliczką (42-2, 39 KO) wykazuje 34-letni Polak. Szefowa grupy Main Events podkreśla, że "Góral" w ogóle nie przejmuje się docinkami słownymi swojego przeciwnika, a jego opanowanie może nawet irytować 40-letniego Ukraińca.

- Adamek w najmniejszym stopniu nie jest speszony tym, co mówi lub robi Witalij. Działo się tak nie tylko ostatnio w Nowym Jorku, ale i pod koniec maja, podczas konferencji prasowych w Polsce i Niemczech. Co interesujące, spoglądając na listę rywali Kliczki można dojść do wniosku, wcale nie było wielu bokserów, którzy nie bali się Witalija. Mam wrażenie, że spokój Adamka trochę denerwuje Kliczkę - uważa Duva, promotorka polskiego pięściarza od stycznia 2008 roku. Wówczas Adamek był byłym mistrzem świata federacji WBC w wadze półciężkiej. Niecały rok po podpisaniu umowy z Main Events bokser z Gilowic zdobył tytuł organizacji IBF w wadze junior ciężkiej. Zwakował go w w drugiej połowie 2009 roku i przeniósł się do najcięższej kategorii.

Niecałe dwa lata od debiutu w najcięższej dywizji Adamek stanie przed szansą zdobycia pasa w trzecim limice wagowym. 10 września we Wrocławiu zechce odbrać Kliczce pas WBC. Zdaniem Duvy, ma ku temu większe szanse niż David Haye, który ostatnio bez powodzenia próbował walczyć z Władimirem Kliczką, o pięć lat młodszym bratem Witalija.

- Kliczko jest o wiele wyższy, o wiele silniejszy i oczywiście uderza mocniej. Ma już 40 lat i w którymś momencie jego kariery, być może już 10 września, czynnik wieku zacznie mieć znaczenie. Czy tak się stanie? Nie wiem, dowiemy się we wrześniu. Adamek jest o wiele szybszy niż jakikolwiek rywal Kliczki od walki z Chrisem Byrdem (w kwietniu 2000 roku Kliczko przegrał z nim z powodu kontuzji, przyp. red.). Tomasz nie wejdzie do ringu jako przegrany, tak jak było to w przypadku walki Davida Haye'a i Władimira Kliczki - argumentuje szefowa Main Events.