CHISORA: ODEJDĘ NIEPOKONANY

Adam Jarecki, boxingscene.com

2011-07-23

Już dziś na stadionie Wembley Dereck Chisora (14-0, 9 KO) stanie przed najtrudniejszym testem w swojej karierze spotykając się w ringu z Tysonem Furym (14-0, 10 KO). "Del Boy" jest jak zwykle pewny swojego zwycięstwa i dziś zapowiedział, że odejdzie na emeryturę niepokonany po 25 zawodowych występach. Stawką dzisiejszego starcia będą należące do Chisory pasy mistrza Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Brytyjskiej w wadze ciężkiej.
 
- Nie mam porażki w rekordzie i tak zostanie do momentu zakończenia mojej kariery. Odejdę niepokonany po 25 pojedynkach. Nie biorę pod uwagę porażki, ponieważ chcę zostać zapamiętany i odejdę z zerem w rekordzie w miejscu przegranych - powiedział Chisora.
 
27-latek promowany przez Franka Warrena już dwukrotnie miał stanąć do walki z Władimirem Kliczką (56-3, 49 KO), absolutnym mistrzem świata. Najpierw potyczka miała zostać rozegrana 11 grudnia ubiegłego roku, a następnie 30 kwietnia bieżącego. Ukrainiec dwukrotnie rezygnował jednak z dobrowolnej obrony tytułów. Oficjalnie jako przyczynę obóz mistrza świata podawał kontuzję mięśni brzucha.
 
O walce z Kliczką nie zapomina jednak Chisora. - Władimir jest mi winny walkę. Mam nadzieję, że jest uczciwym człowiekiem i pamięta o swoim zobowiązaniu - mówi "Del Boy". Jako kontrkandydata Brytyjczyka do walki z "Dr Stalowym Młotem" wymienia się Chrisa Arreolę.